کوتوییت (CoTweet) چیست؟

کوتوییت چگونه کار می‌کند؟

کوتوییت (CoTweet) یک توییت مشترک است که به‌طور هم‌زمان در پروفایل نویسندگان و تایم‌لاین دنبال‌کنندگان آن‌ها منتشر می‌شود. وقتی عکس پروفایل و نام کاربری دو نویسنده را در قسمت هدر ببینید، متوجه کوتوییت خواهید شد. این قابلیت به نویسندگان کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری را به خود جذب کنند، اینگیجمنت صفحۀ خود را تقویت کنند و فعالیت‌های مشترکی با کاربران دیگر داشته باشند. البته تمامی افراد نمی‌توانند از این قابلیت استفاده کنند و فعلاً فقط برای تعدادی از افراد در سراسر دنیا فعال شده است.

در این مطلب از وی‌پدیا همراه من باشید، امکانات بیشتری دربارۀ این قابلیت توییتر به شما خواهم گفت.

کوتوییت چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که دو نویسنده تصمیم به کوتوییت می‌گیرند، اولین گام، نهایی‌کردن محتوایی است که می‌خواهند به اشتراک بگذارند. هنگامی که پیام آماده شد، یک نویسنده کوتوییت را ایجاد می‌کند و از نویسندۀ دیگر برای شرکت در این همکاری دعوت می‌کند. هنگامی که نویسنده دعوت‌نامه را می‌پذیرد، کوتوییت شکل‌گرفته، بلافاصله در صفحۀ کاربری هر نویسنده و تایم‌لاین آن‌ها منتشر می‌شود.

سوالات پرتکرار دربارۀ کوتوییت

 • چگونه می‌توان یک کوتوییت ایجاد کرد؟ بخش کامپوزر (Composer) توییتر را باز کنید. پیام موردنظر خود را بنویسید و روی CoTweet ضربه بزنید. سپس حساب کاربری موردنظر خود را از لیست دنبال‌کنندگانتان انتخاب کنید و روی ارسال دعوت‌نامه ضربه بزنید.
 • آیا می‌توان محتوای کوتوییت را پس از ارسال دعوت، ویرایش یا تنظیم کرد؟ محتوای کوتوییت را نمی‌توان پس از ارسال دعوت‌نامه، ویرایش یا تنظیم کرد. اگر پس از ارسال دعوت، نیاز به تغییر محتوای کوتوییت خود دارید، می‌توانید آن را حذف کرده و دوباره شروع کنید.
 • بعد از ارسال دعوت نامۀ کوتوییت چه اتفاقی می‌افتد؟ پس از ارسال دعوت‌نامه، نویسندۀ مشترک می‌تواند دعوت را بپذیرد یا رد کند. اگر دعوت‌نامه توسط نویسندۀ مشترکی که آن را دریافت کرده است پذیرفته شود، کوتوییت در صفحۀ کاربری هر نویسنده و تایم‌لاین هر دو نویسنده منتشر می‌شود و اگر دعوت‌نامه رد شود، کوتوییت حذف می‌شود. برای اینکه بدانید چطور می‌توانید فالوئرهای توییتر خود را افزایش دهید، مطلب زیر را بخوانید: چطور فالوئرهای توییتر را زیاد کنیم؟
 • چه کسی را می‌توان به کوتوییت دعوت کرد؟ شما می‌توانید دعوت‌نامه‌های کوتوییت خود را برای افرادی که شما را دنبال می‌کنند و دارای حساب‌های کاربری عمومی (Public) هستند، ارسال کنید.
 • آیا می‌توان با چند نفر کوتوییت کرد؟ از‌آنجایی‌که تنها دو نویسنده می‌توانند به‌طور هم‌زمان در کوتوییت حضور داشته باشند، شما فقط می‌توانید از یک نویسندۀ مشترک در هر کوتوییت دعوت کنید؛ اما می‌توانید هر تعداد دعوت‌نامه که می‌خواهید، ارسال کنید.

۶ تفاوت میان کوتوییت و توییت استاندارد

در‌حالی‌که هر توییت استاندارد یک نویسنده دارد، یک کوتوییت دو نویسنده دارد و این دو، شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که شامل ۶ مورد زیر می‌شوند:

 1. ری‌توییت (Retweet): هرکسی در توییتر می‌تواند یک کوتوییت و توییت معمولی را ری‌توییت کند.
 2. کوت‌توییت (Quote Tweet): هرکسی در توییتر می‌تواند یک کوتوییت را کوت‌ کند؛ همچنین دو نویسنده می‌توانند توییت را با هم کوت‌ کنند. همۀ توییت‌ها هم اگر مربوط به یک صفحۀ کاربری شخصی نباشند، قابلیت کوت‌شدن دارند.
 3. پین (Pin): فقط نویسندۀ کوتوییت که دعوت‌نامه را ارسال کرده است، می‌تواند کوتوییت را به در صفحۀ کاربری خود پین کند؛ اما همۀ توییت‌های یک کاربر، برای شخص توییت‌کننده قابلیت پین‌شدن دارند.
 4. رشته توییت (Threads): فقط اولین توییت در یک رشته می‌تواند کوتوییت باشد.
 5. لینک‌ها، نظرسنجی‌ها و رسانه‌ها (Links, Polls and media): مانند توییت‌های معمولی، کوتوییت‌ها هم می‌توانند شامل نظرسنجی‌ها، گیف‌ها، عکس‌ها، ویدئوها و لینک‌هایی به فضاهای مختلف باشند.
 6. تبلیغات (Promotions): شما نمی‌توانید کوتوییت را تبلیغ کنید.

آیا می‌توان کوتوییت را در یک گروه محدود مانند حلقۀ توییتر یا سوپر فالوز به اشتراک گذاشت؟

کوتوییت را نمی‌توان در حلقۀ توییتر، انجمن‌ها یا توییت‌هایی که فقط سوپر فالوز دارند، به اشتراک گذاشت.

برای اطلاع از بهترین زمان توییت‌کردن، مطلب زیر را بخوانید: بهترین زمان برای توییت‌کردن چه زمانی است؟

اگر نمی‌خواهیم دعوت‌های کوتوییت را دریافت کنم، چه کاری باید انجام دهیم؟

با استفاده از ویژگی بلاک‌کردن توییتر، می‌توانید هر حساب کاربری‌ای را از ارسال درخواست کوتوییت برای خود بلاک کنید. بلاک‌کردن یک حساب کاربری از هرگونه تعامل او با شما، مثل جملۀ ارسال دعوت نامۀ کوتوییت در توییتر، جلوگیری می‌کند.

اگر هر سؤال و دغدغۀ دیگری دربارۀ کوتوییت توییتر دارید، با ما مطرح کنید.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.