فیواستار در توییتر یعنی چی؟ 🌟

4,810

فِیواستار (Favstar) کلمه‌ای مرکب است که از ترکیب دو کلمۀ فِیو (Fav) و استار (Star) درست شده است. فیو، مخفف کلمۀ فِیوِریت (Favorite) به‌معنی مورد علاقه، محبوب و برگزیده و استار (Star) هم به‌معنی ستاره است. اما اصطلاح فیواستار توییتر چگونه به وجود آمد؟

فیو توییتر چیست؟

آن قدیم‌ندیم‌ها توییتر برای پسند‌کردن توییت‌ها به‌جای آیکون قلب از آیکون ستاره استفاده می‌کرد. کاربران  نیز زمانی که توییتری را پسند می‌کردند، از کلمۀ فیو به‌جای کلمۀ لایک استفاده می‌کردند؛ مثلاً می‌گفتند فلان پست را فیو کردیم. اما پس از تغییر آیکون‌ها، بیشتر کاربران توییتر همچنان به‌جای استفاده از کلمۀ لایک، همان کلمۀ فیو را استفاده می‌کنند.

فیواستار چیست و چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

زمانی که توییتی توسط کاربران بیش ‌از ۱۰۰۰ (k۱)  فیو بشود، اصطلاحاً فیواستار می‌شود. سایت Favstar.fm و حساب توییتر Favstar.fm نیز به‌مدت یک دهه، از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸، توییت‌هایی را که فیواستار می‌شدند به‌صورت بی‌طرف امتیازبندی کرده و نمایش می‌داد.

این سرویس، محبوبیت بسیاری در بین کاربران داشت؛ زیرا علاوه بر سرگرم‌کردن افراد، کمک شایانی به جذب فالوئر و ایجاد موضوعات جدید برای رقابت بر سر فیواستارشدن در توییتر می‌کرد. اما چرا دیگر خبری از این سرویس در توییتر نیست؟

پس از آنکه توییتر دست به تغییرات گسترده‌‌ای در API (Application Programming Interface) یا همان رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن خود زد، آقای تیم هینز (Tim Haines)، هم‌بنیان‌گذار سرویس فیواستار، در کمال ناباوری علاقه‌مندان به سرویس فیواستار اعلام کرد که این سرویس به پایان راه خود رسیده‌ است و در اوج خداحافظی کردند.

۴.۳/۵ | (۶ امتیاز) به این مطلب امتیاز بده!
شاید برات جالب باشه:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.