قابلیت استخدام کنندۀ لینکدین (LinkedIn Recruiter) چیست؟

LinkedIn Recruiter ابزاری برای استخدام

پیداکردن یک نیروی کاربلد، با مهارت‌ها و تحصیلات موردنظر هر شخص، دشوار است. این کار زمانی سخت‌تر می‌شود که بخواهید رزومۀ تمامی داوطلبان را بررسی کرده و با تک‌تک آنان ارتباط برقرار کنید. ولی ما در قرنی زندگی می‌کنیم که برای هر مسئله‌ای راه‌حلی ابداع شده است.

همان‌طور که می‌دانید، لینکدین یک شبکۀ اجتماعی ایدئال برای کارمندان است و به آنان در پیداکردن شغل مناسب کمک می‌کند. جالب است بدانید که لینکدین به‌عنوان ابزاری برای سازمان‌ها نیز عمل کرده و به استخدام و ارزیابی افراد سرعت بخشیده است. درواقع لینکدین به سازمان‌ها و مسئولان استخدام در پیداکردن افراد و داوطلبان واجد شرایط، کمک می‌کند. این قابلیت LinkedIn Recruiter نام دارد.

در این نوشته از بلاگ صباویژن به توضیح کامل این قابلیت پرداخته‌ایم.

آنچه که دربارۀ LinkedIn Recruiter باید بدانید

LinkedIn Recruiter یک پلتفرم استخدام است که به مسئولان شرکت‌ها کمک می‌کند تا با جست‌وجوهای هوشمندانه، نیروی متخصص موردنظر خود را به‌آسانی بیابند. مسئولان استخدام با استفاده از این قابلیت لینکدین می‌توانند به رزومه‌ و پروژه‌های کاری متخصصان دسترسی پیدا کرده، با آن‌ها ارتباط گرفته و در صورت امکان، از افراد واجد شرایط برای فعالیت در سازمانشان دعوت به همکاری کنند.

از طرفی، افراد مختلف با داشتن حساب کاربری پرمیوم لینکدین می‌توانند به‌راحتی به این قابلیت دسترسی پیدا کنند و رزومه، پروژه‌ها و برنامه‌های کاری خود را با همکاران خود و دیگران به اشتراک بگذارند و شانس استخدام خود را افزایش دهند.

چطور حساب کاربری Recruiter لینکدین را فعال کنیم؟

کسانی که دارای حساب کاربری پرمیوم لینکدین هستند، می‌توانند به‌آسانی حساب خود را به قابلیت Recruiter مجهز کنند؛ برای این کار گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • به صفحۀ اصلی (Home Page) لینکدین خود رفته و روی آیکون Recruiter (ذره‌بینی که در آن آیکون انسان وجود دارد) در بالا و گوشۀ سمت راست کلیک کنید. اگر این آیکون را نیافتید، آیکون ۶ مربع کوچک را لمس کرده و از منوی ظاهرشده، Recruiter را بفشارید.
  • اگر به بیش از یک حساب کاربری در لینکدین دسترسی دارید، بعد از انجام گام اول به صفحه‌ای هدایت خواهید شد و باید صفحۀ کاربری موردنظر خود را انتخاب کنید.

مزایای قابلیت LinkedIn Recruiter

اگر می‌خواهید نیرویی با چهارچوب‌های موردنظر خود در لینکدین بیابید، حتماً از قابلیت استخدام لینکدین استفاده کنید. در ادامه به مزایایی اشاره می‌کنیم که اثباتی بر ادعای ما هستند.

۱) به‌سرعت فرد موردنظر خود را استخدام کنید

یکی از مشکلات پیداکردن نیرو در لینکدین، زمان‌بربودن پروسۀ آن است. اینجاست که با استفاده از این قابلیت می‌توانید به‌آسانی همکار آیندۀ خود را یافته و با او ارتباط برقرار کنید. درواقع لینکدین در این قابلیت خود با امکان جست‌وجو‌های دقیق و توصیه‌‌هایی برای یافتن نیروهای عالی، به پروسۀ استخدام سرعت می‌بخشد.

شما می‌توانید با استفاده از بیش از ۴۰ فیلتر هوشمند (مانند مکان‌ها، مهارت‌ها و عناوین شغلی)، نتایج ظاهرشده از داوطلبان جویای کار را با چهارچوب‌های موردنظر خود محدود کرده و به‌سرعت به افراد واجد شرایط دسترسی پیدا کنید. درضمن، با امکان ذخیره‌کردن موارد فیلترشده برای جست‌وجو، در دفعات بعدی نیازی به اعمال دوبارۀ آن‌ها نخواهید داشت.

۲) با متقاضیان ارتباط برقرار کنید

شما این فرصت را دارید که با استفاده از فیلتر Open to work، افرادی را که به دنبال شغل جدید هستند شناسایی کرده و با آنان در InMail ارتباط برقرار کنید. تحقیقات لینکدین نشان داده است این کار احتمال پاسخ‌گویی داوطلبان را تا ۶۴٪ افزایش می‌دهد.

زمانی که حساب کاربری خود را به این قابلیت مجهز کنید، می‌توانید بدون دسترسی به اطلاعات تماس کاربران، در قسمتی به نام InMail با آن‌ها تعامل داشته باشید. همچنین شما می‌توانید یک پیام پیش‌فرض آماده کرده و به‌صورت انبوه و هم‌زمان برای چند کاربر ارسال کنید.

۳) از تغییر وضعیت نیروهای متخصص آگاه شوید

در این قابلیت لینکدین، اعلان‌هایی برای دارندگان حساب کاربریRecruiter فرستاده می‌شود و آن‌ها را از وضعیت کاندیداها، ترک شغل یا مشغول‌به‌کار‌شدنشان در شرکت‌ها مطلع می‌کند. از طرفی این ابزار استخدام، با توجه به آگهی شما برای پیداکردن نیروی ماهر، پیشنهادهایی از داوطلبان واجد شرایط را ارائه می‌کند.

۴) پروژه‌های کاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

LinkedIn Recruiter این امکان را فراهم می‌کند تا برنامه‌ها و پروژه‌های مختلف را با همکاران خود به اشتراک گذاشته و کارایی تیم خود را افزایش دهید.

۵) رزومۀ کارمندان یا داوطلبان را در اختیار داشته باشید

این قابلیت از جهتی دیگر مانند یک رزومه عمل می‌کند. شما می‌‌توانید با به‌اشتراک‌گذاشتن پروفایل کارمندان یا داوطلبان، از مدیران و سهام‌داران بازخورد گرفته و دربارۀ استخدام افراد جدید، مشورت کنید.

جمع‌بندی

درخصوص قابلیت LinkedIn Recruiter به یاد داشته باشید که تنها مسئولان استخدام از آن‌ بهره نمی‌برند، بلکه کارمندان و داوطلبان نیز با قراردادن پروژه‌های کاری خود می‌توانند میزان حرفه‌ای‌بودن خود را نمایش داده و شانس خود را برای ورود به سازمان‌های موردنظرشان افزایش ‌دهند. از طرفی، در ابزار استخدام لینکدین، این امکان فراهم شده که افراد با هم‌گروهی‌های خود بیشتر تعامل کرده و برنامه‌های کاری خود را با یکدیگر تنظیم کنند.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.