معنی Null در اینستاگرام یعنی چه؟

اگر در شبکۀ اجتماعی اینستاگرام فعالیت داشته باشید، احتمالاً با کامنت‌ها یا پیام‌هایی مواجه شده‌اید که در آن‌ها کلمۀ نال (Null) به‌شکل @null، یعنی به‌شکل اکانتی که منشن شده آمده است. دیدن این کلمه شاید حس گنگ و نامفهوم بودن به شما داده باشد.

حق دارید! این برداشت از @null کاملاً طبیعی است؛ منشن در حالت عادی با اسم واضح فرد، برند یا سازمانی که در اینستاگرام اکانت دارد مشخص می‌شود، اما @null هیچ‌کدام از این مواردی را که گفتیم نشان نمی‌دهد.

اما این کلمه دقیقاً به چه معناست؟ در این مطلب سعی داریم معنی کلمۀ null را به شما بگوییم و ۳ دلیل رایجی را که این کلمه در اینستاگرام به چشم شما می‌خورد توضیح دهیم. همراه ما باشید.

Null یعنی چه؟

Null یک کلمۀ انگلیسی است که در فارسی پوچ، بی‌اعتبار، توخالی و بی‌ارزش معنا می‌شود. این کلمه در انگلیسی و بیشتر اوقات به همراه کلمۀ دیگری به همین معنی، یعنی وُید (Void)، استفاده می‌شود.

برای مثال، اگر بخواهند بگویند قراردادی نامعتبر و باطل است می‌گویند: «The contract is null and void».

معنی نال در اینستاگرام

هر زمان دیدید که در اینستاگرام و در کامنت‌های پستی که منتشر شده، علامت @ و بعد null آمده است، یعنی @null، معمولاً با ۳ حالت مواجه هستید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • صفحه‌ای با محتوای نامناسب: حالت اول به این معناست که صفحه‌ای که زیر پست کامنت گذاشته، دارای محتوای پوچ و بی‌هدف است. در بیشتر مواقع، وقتی روی این پیج‌ها که با کلمۀ null@ کامنت گذاشته‌اند کلیک می‌کنید، با صفحه‌های غیراخلاقی یا دارای محتوای جنسی و خشونت‌بار رو‌به‌رو می‌شوید که معمولاً اکانت‌های ناامنی هستند.
  • صفحه‌ای بدون محتوا: گاهی هم شرایطی پیش می‌آید که که شخصی در زیر پست کامنت گذاشته که اکانت ناامن نیست، ولی در صفحۀ خود هیچ محتوایی منتشر نکرده است. این‌گونه صفحه‌ها گاهی‌اوقات از طرف اینستاگرام به‌عنوان صفحات بدون محتوا و پوچ شناخته می‌شوند؛ درنتیجه اینستاگرام به‌جای اینکه اسم پروفایل شخص را در کامنت‌ها نشان دهد، از @null استفاده می‌کند.
  • صفحه‌ای با آدرس اشتباه: گاهی هم آدرس صفحاتی که نامعتبر و غیرقابل دسترس هستند، با @null نشان داده می‌شود. وقتی روی این منشن کلیک می‌کنید، هیچ صفحۀ خاصی به شما نشان داده نمی‌شود.
۴.۵/۵ | (۶ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.