ابزارگشایی شروع به کار کرد؛ معرفی ابزارهای تبلیغات و بازاریابی دیجیتال

صباویژن در تازه‌ترین اقدام خود، دستۀ موضوعی جدیدی تحت عنوان ابزارگشایی را به مجموعۀ موضوعات بلاگ وی‌پدیا اضافه کرده است. این دسته‌بندی جدید قرار است مرجعی باشد که به صاحبان کسب‌و‌کار، دیجیتال مارکترها و تمامی متخصصان و علاقه‌مندان حوزۀ تبلیغات آنلاین برای دستیابی به نتایج بهتر کمک کند. در ادامه با ابزارگشاییِ وی‌پدیا و کاری که انجام می‌دهد بیشتر آشنا می‌شویم.

ابزارگشایی دقیقاً یعنی چه؟

احتمالاً ویدئو‌هایی را دیده‌اید که در آن‌ها یک فروشنده، مارکتر یا شخصی دیگری در حال بازکردن جعبۀ یک محصول برای رونمایی‌کردن از آن است. بله، منظورمان دقیقاً همان آنباکسینگ (Unboxing) است که در زبان فارسی با عنوان جعبه‌گشایی ترجمه شده است.

کلمۀ ابزارگشایی (Untoolsing) در بلاگ صباویژن از همین کلمۀ جعبه‌گشایی الهام گرفته شده است. در مطالب دستۀ ابزارگشایی، هر چند وقت یک بار یکی از ابزارهای حوزۀ بازاریابی دیجیتال رونمایی می‌شود و به‌طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ابزارگشایی چه کمکی به ما می‌کند؟

یک نگاه به لیست سؤالات زیر بکنیم:

 • چطور لیست مخاطبان ایمیل تبلیغاتی را مدیریت کنم؟
 • در شبکه‌های اجتماعی درمورد برند ما چه چیزهایی گفته می‌شود؟
 • ورودی ارگانیک سایت ما و مدت‌زمان حضور کاربر در هر صفحه از سایت چقدر است؟
 • کدام کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌و‌کار ما بیشترین حجمِ جست‌و‌جوی ماهانه را دارند؟

برای انجام هرکدام از این کارها به ابزارهایی نیاز دارید که در دنیای بازاریابی، تحت عنوان ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شناخته می‌شوند. این ابزارها فرایند برنامه‌ریزی، اجرا و تحلیل انواع اقدامات و کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را ساده‌ کرده‌اند. با توجه به گسترش فوق‌العادۀ ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و کاربردهای متنوع آن‌ها، وی‌پدیا تصمیم گرفته تا تمام این ابزارها را در یک دسته‌بندی مشخص، با عنوان «ابزارگشایی» بررسی کند.

به‌طور کلی، ابزارگشایی وی‌پدیا به شما کمک می‌کند تا:

 1. با بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.
 2. کاربرد هرکدام از این ابزارها را بدانید.
 3. بهترین ابزارها را براساس هدفتان انتخاب کنید.
 4. تمام امکانات و قابلیت‌های ابزارها را بشناسید.
 5. نحوۀ استفاده از این ابزارها را یاد بگیرید.

چه ابزارهایی گشوده می‌شوند؟

در بلاگ صباویژن تمامی شاخه‌ها و روش‌های دیجیتال مارکتینگ آموزش داده می‌شود. پس، در دستۀ ابزارگشایی هم تمام ابزارهای مکمل برای اجرای این روش‌ها، معرفی و بررسی خواهند شد؛ ازجمله ابزارهای زیر:

 • ابزارهای رصد و تحلیل سایت، مثل گوگل آنالیتیکس و هاتجر
 • ابزارهای سئو، مثل ماز
 • ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، مثل Google Keyword Planner
 • ابزارهای رصد و تحلیل شبکه‌های اجتماعی، مثل Hootsuite
 • ابزارهای تحلیل رفتار کاربر در سایت، مثل Hotjar
 • ابزارهای ایمیل مارکتینگ، مثل Mailchimp
 • ابزارهای تبلیغات کلیکی، مثل Google ads

هدف ما از ایجاد دستۀ ابزارگشایی در بلاگ صباویژن، جمع‌کردن تمامی ابزارهای مربوط به دیجیتال مارکتینگ در یک جا و آموزش صفر تا صد آن‌هاست. به این ترتیب، به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر نیازی ندارید که ابزارهای این حوزه را در منابع پراکنده جست‌و‌جو کنید. در دستۀ ابزارگشایی می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن به ابزار موردنیاز خود دسترسی پیدا کنید و نحوۀ استفاده از آن را یاد بگیرید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

۴/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.