چرا تبلیغ از جنس ویدئو، آیندۀ تبلیغات دیجیتال است؟ + ۳ دلیل قانع‌کننده

در سراسر دنیا و طی سال‌های گذشته، برندهای مختلف، تبلیغات ویدیویی خود را در تلویزیون و به‌شیوۀ سنتی انجام می‌دادند؛ اما با گسترده‌ترشدن میزان استفاده از فضای آنلاین، کم‌کم به‌ تبلیغات دیجیتال روی آوردند.

تحقیقات و بررسی‌هایی که تاکنون برندهای جهانی مختلف روی تبلیغات ویدئویی خود انجام داده‌اند، نتایج مثبت و چشمگیری به همراه داشته و خبر از گسترده‌ترشدن استفاده از تبلیغات ویدئویی آنلاین در آینده می‌دهد.

در این مطلب از وی‌پدیا قصد دارم شما را با دلیل اهمیت تبلیغات ویدئویی و سهم آن‌ها از آیندۀ تبلیغات دیجیتال، بیشتر آشنا کنم؛ پس تا انتهای این نوشته همراه من باشید.

گزارش برندهای مطرح از نتیجۀ تبلیغ ویدئویی

طبق گزارشی با عنوان «ترندهای تبلیغات دیجیتال جهانی» که PubMatic (پلتفرمی فعال در حوزۀ بازاریابی دیجیتال) تهیه کرده، تقریباً ۴/۳ بخش عمده‌ای از تبلیغ‌کنندگان، بودجۀ تبلیغات ویدئویی دیجیتال خود را بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ افزایش دادند؛ زیرا شاهد رشد چشمگیر بازدید از ویدئوها بودند. به همین دلیل، طی سال‌های اخیر مشاهده شده است که برندها نه‌تنها بودجۀ تبلیغات ویدئویی خود را افزایش داده‌اند، بلکه از کانال‌های ارتباطی مدرن به‌جای روش‌های سنتی ارائۀ تبلیغات استفاده می‌کنند.

تبلیغات ویدئویی دیجیتال فرصت‌ مناسبی را برای جمع‌آوری داده‌ها، شناخته‌شدن برند، هدف‌یابی و شخصی‌سازی، در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار می‌دهد؛ قابلیت‌هایی که تبلیغات تلویزیونی نمی‌توانند با آن رقابت کنند. تبلیغات ویدئویی، آیندۀ تبلیغات دیجیتال است؛ زیرا به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد که با مخاطبان خود، در بستری ملموس‌تر ارتباط برقرار کنند.

تبلیغات ویدئویی بخشی از برنامۀ کلی تبلیغات دیجیتال محسوب می‌شوند که نقش مهمی را در جذب مشتریان بالقوۀ شما ایفا می‌کنند. برای نمونه، تحقیقات HubSpot بیان کرده است که بیش از ۵۰% از مخاطبان، مایل‌اند ویدئوهای برندها را بیش از هر نوع محتوای دیگری ببینند. علاوه‌براین، Amazon و eBay گزارش داده‌اند که افزودن تبلیغ ویدئویی در راستای معرفی محصول، شانس خرید آن کالا را تا ۳۵٪ افزایش می‌دهد.

۳ قابلیت متمایز تبلیغات ویدئویی

در ادامه به ۳ قابلیت‌ متمایز تبلیغات ویدئویی که استفاده از آن را برای کسب‌وکارهای ضروری می‌کند، می‌پردازیم.

۱) تبلیغات ویدئویی اینگیجمنت بالاتری را ایجاد می‌کنند.

تبلیغات ویدئویی دو عامل «حرکت» و «صدا» را با یکدیگر ادغام می‌کنند و توجه کاربر را به خود جلب می‌کنند. هردوی این دو عوامل، نقش مهمی را در انتقال پیام مؤثر دارند و از‌این‌رو، به اینگیجمنت بهتری منجر می‌شوند.

درحالی‌که تبلیغات تصویری یا متنی، به کپی‌رایتینگ، علائم نگارشی و نشانه‌های بصری برای انتقال مفهوم موردنظر متکی هستند، تبلیغات ویدئویی از حرکت و صدا برای جلب توجه مخاطبان استفاده می‌کنند. قالب تبلیغات ویدئویی در ارائۀ روایت، هدف یا پیام شما به مخاطب، آسان‌تر و کارآمدتر است.

طبق تحقیقات سایت Sheffieldav، کاربران به‌طور متوسط ۹۵٪ از یک پیام را هنگام تماشای آن به‌ خاطر می‌آورند. در‌حالی‌که این میزان هنگام خواندن، ۱۰٪ است. این بدان معناست که احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطبان شما پیام شما را به‌ کمک یک تبلیغ ویدئویی، بهتر از یک تبلیغ تصویری یا متنی به‌ خاطر بسپارند. علاوه‌براین، تجربۀ مثبت کاربر از یک تبلیغ ویدئویی، تمایل به خرید در او را تا ۹۷% و درذهن‌ماندن برند را تا ۱۳۹% افزایش می‌دهد.

۲) تبلیغات ویدئویی قابل اشتراک‌گذاری هستند.

ازآنجاکه در هر دقیقه بیش از ۷۰۰ ویدئو از طریق کاربران توییتر به اشتراک گذاشته می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که کاربران به‌طور طبیعی تمایل بیشتری به به‌اشتراک‌گذاشتن ویدئو دارند. تبلیغات ویدئویی مختصر و مفید هستند و داستانی برای گفتن دارند. همۀ این ویژگی‌ها باعث می‌شود که افراد تمایل بیشتری به اشتراک‌گذاری تبلیغات ویدئویی داشته باشند. این نوع تبلیغات برای برندها، راهی عالی برای معرفی و بیان ارزش یک کسب‌وکار است.

۳) تبلیغات ویدئویی نرخ کلیک بالاتری دارند.

این واقعیت که تبلیغات ویدئویی داستان بهتری را نسبت به تبلیغات بنری معمولی بیان می‌کنند، باعث می‌شود که نه‌تنها در جذب مخاطبان، بلکه در دریافت نرخ کلیک‌ نیز بهتر عمل کنند.

طبق مطالعۀ انجام‌شده توسط Smaato (یک پلتفرم تبلیغات دیجیتال)، میانگین نرخ کلیک تبلیغات ویدئویی در اپلیکیشن‌های موبایل، ۷.۵ برابر بیشتر از سایر تبلیغات نمایشی است. ClearPivot (یک آژانس بازاریابی دیجیتال) پس از بررسی نتیجۀ تبلیغات ویدئویی خود مشاهده کرد که این تبلیغات، به‌طور تصاعدی، باعث کلیک بیشتری نسبت به تبلیغات تصویری شده است و این میزان، مقداری حدوداً برابر با ۳۰-۲۰٪ کلیک بیشتر است.

اگرچه تهیۀ تبلیغات ویدئویی زمان‌بر و پرهزینه‌تر است، اما این قابلیت آن‌ها در روایت مؤثر داستان به شما این امکان را می‌دهد تا مشتریان بالقوۀ بیشتری را جذب کنید و کلیک‌های بیشتری را دریافت کنید.

تبلیغات در آپارات و فیلیمو۲ پلتفرم‌ مناسب برای انتشار تبلیغات ویدئویی در ایران

برای انجام تبلیغات ویدیویی در ایران از دو پلتفرم آپارات و فیلیمو، به‌عنوان دو جایگزین محبوب و پربازدید برای پلتفرم‌های خارجی، می‌توان استفاده کرد. در ادامه هریک از آن‌ها بیشتر بررسی می‌کنیم.

۱) تبلیغات ویدئویی در آپارات

آپارات با داشتن بیش از ۶۱میلیون کاربر، پربازدیدترین سایت ایرانی محسوب می‌شود. آپارات امکانات مختلفی را برای انتشار تبلیغات ویدئویی در اختیار افراد قرار می‌دهد. ۴ نمونه از شاخص‌ترین این امکانات عبارت‌اند از:

  1. امکان هدف‌گذاری در تبلیغات؛
  2. امکان استفاده از تکنولوژی Capping (مدیریت تعداد دفعات نمایش به کاربر)؛
  3. امکان ایجاد قابلیت فراخوان به اقدام؛
  4. امکان تبلیغ روی کلیدواژه‌های انتخابی.

شروع تبلیغات ویدیویی در آپارات

۲) تبلیغات ویدئویی در فیلیمو

فیلیمو بزرگ‌ترین پلتفرم شبکۀ نمایش خانگی ایران به ‌شمار می‌رود و کاربران به‌کمک هر دستگاه هوشمندی، قادر به تماشای فیلم، سریال، انیمیشن و… در این پلتفرم هستند. تبلیغات ویدئویی در فیلیمو به ۳ روش انجام می‌شود:

  1. تبلیغ در سریال: در این روش، تبلیغات به کمک تیزری ۱۵ثانیه‌ای، در ابتدای سریال‌های روز ایرانی انجام می‌شود.
  2. تبلیغ برندمحور: در این روش، امکان تبلیغات پری رول (Pre-Roll Ads) برای برندها، در ابتدای تمامی محتواهای منتشرشده از فیلیمو وجود دارد.
  3. تبلیغات جانمایی: قراردادن محصولات برند، در صحنه‌هایی از فیلم یا برنامه‌های فیلیمو، امکان تبلیغ برند را به‌ کمک این روش، فراهم می‌کند.

شروع تبلیغات ویدیویی در فیلیمو

جمع‌بندی

تبلیغات ویدئویی در فضای دیجیتال، نسبت به سال‌های گذشته نقش پررنگ‌تری را در استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برندها ایفا می‌کند. تبلیغات ویدئویی، مخاطبان را با محصولات و ویژگی‌های یک برند بیشتر آشنا می‌کند و همچنین قابلیت اشتراک‌گذاری و نرخ کلیک بیشتری دارد. به همین دلیل، پیش‌بینی می‌شود که در آیندۀ نه‌چندان دور، تبلیغات ویدئویی در بازار تبلیغاتی دیجیتال، سهم گسترده‌ای را به خود اختصاص دهد.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.