چگونه عنوان جذاب برای صفحۀ لینکدین خود بنویسیم؟

در یک مصاحبۀ حرفه‌ای و شغلی، خود را چگونه معرفی می‌کنید؟ آیا به گفتن عنوان شغلی‌تان یا شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، بسنده می‌کنید؟ آیا دانستن همین دو مورد، انگیزۀ کافی را به طرف مقابل می‌دهد که با شما همکاری کرده یا حتی ادامۀ صحبت‌های شما را بشنود؟ عنوان لینکدین (Headline) چنین رسالتی داشته و برای معرفی شما یا به بیان دیگر، تبلیغ خودتان به کار می‌رود؛ پس نباید از آن ساده گذشت.

در ادامه به تعریف عنوان لینکدین، دلایل اهمیت آن، تعداد کاراکترهای مجاز و درنهایت ۵ استراتژی برای نوشتن یک عنوان عالی به همراه مثال صحبت خواهیم کرد.

عنوان لینکدین (Headline) چیست؟

عنوان لینکدین قسمتی است که دقیقاً پایین نام هر فرد در صفحۀ کاربری لینکدینش نمایش داده می‌شود. عنوان لینکدین شما در بخش‌های مختلف مانند جست‌وجوها در لینکدین، برنامه‌های شغلی، پست‌ها، پیام‌ها و حتی دعوت‌نامه‌های موجود در این اپلیکیشن دیده می‌شود. درحقیقت بعد از نام شما مهم‌ترین و برجسته‌ترین بخش در لینکدین شما، عنوانتان خواهد بود.

۴ دلیل اهمیت نگارش عنوان لینکدین

نگارش جذاب عنوان لینکدین می‌تواند تعداد بازدیدکنندگان صفحۀ شما را به‌طور محسوسی افزایش دهد؛ اما این تنها مزیت نگارش یک هدلاین عالی نیست و در ادامه به ۴ دلیل دیگر اهمیت آن اشاره خواهیم کرد:

 1. عنوان لینکدین شما به‌منزلۀ یک رزومۀ یک خطی است که به مخاطبانتان یک نگاه کلی راجع به کسی که هستید، کاری که انجام می‌دهید و ارزشی که دارید، می‌دهد.
 2. عنوان لینکدین شما تنها بخشی از صفحۀ کاربری‌تان است که در نتایج جست‌وجو نمایش داده می‌شود و مردم نیز زمان و حوصلۀ کافی را برای کلیک بر تمام نتایج نشان‌داده‌شده ندارند؛ بنابراین یک عنوان جذاب می‌تواند برگ برندۀ شما برای کلیک بر نام کاربری‌تان و دقیق‌شدن بر فعالیت‌های شما باشد.
 3. عنوان لینکدین شما در نتایج موتور جست‌وجوی گوگل نیز به نمایش درمی‌آید. به بیان دیگر، عنوان لینکدین شما بعد از نامتان در عنوان نتیجۀ جست‌وجو به نمایش درمی‌آید.
 4. عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در الگوریتم‌های لینکدین بوده و در صورت متقاعدکننده‌بودن آن، شما را به‌عنوان یک حرفه‌ای در حیطۀ خودتان نمایش می‌دهد.

تعداد کاراکتر مجاز در عنوان لینکدین چه مقدار است؟

تعداد کاراکترهای مجاز برای نوشتن عنوان در سال ۲۰۲۰ از ۱۲۰ کاراکتر به ۲۲۰ کاراکتر گسترش یافته ‌است. در حال حاضر شما فضای بیشتری برای خلاصه‌کردن حرفه‌ و توانایی‌های خود دارید. همچنین، فضای بیشتری برای گنجاندن جزئیات بیشتر به وجود آمده است که شانس نمایش شما را در جست‌وجوها بالا می‌برد.

۵ استراتژی نوشتن یک عنوان عالی

اکثر استراتژی‌ها برای نوشتن یک عنوان عالی به ساده‌نویسی، استفاده از کلمات کلیدی و… اشاره می‌کنند که برای تمامی ما واضح و روشن است؛ اما ما در ادامه روش‌هایی را ارائه می‌کنیم که به شما کمک می‌کند مسیر نگارش عنوان لینکدین خود را یافته و یک عنوان منحصربه‌فرد ارائه کنید:

 1. جست‌وجو کنید و ایده بگیرید: شما می‌توانید صفحۀ کاربری کسانی را که در حرفۀ شما مشغول به کار بوده یا سمت شغلی شما را دارند، بررسی کنید. ببینید آن‌ها چگونه عنوان لینکدین خود را سازمان‌دهی کرده‌اند و چه چیزی در عنوان آن‌ها شما را جذب می‌کند. به این ترتیب متوجه خواهید شد که چگونه عنوانی را برای خود می‌پسندید. همچنین، به صفحات کاربری‌ای که در اولین نتایج جست‌وجوی شما ظاهر می‌شوند دقت کنید. آن‌ها از چه کلماتی استفاده کرده‌اند؟ این کلمات را یادداشت کرده و حتی‌الامکان از آن‌ها استفاده کنید؛ زیرا آن‌ها توانسته‌اند به الگوریتم‌های لینکدین پاسخ مناسب بدهند.
 2. توفان فکری از جنس عنوان راه بیندازید: قبل از آنکه عنوان لینکدین خود را نگارش کنید، می‌توانید سؤالات زیر را از خود بپرسید تا به ایده‌های بهتری دست پیدا کنید:
  • اگر تنها ۵ ثانیه زمان داشته باشید، خود را چگونه به یک همکار معرفی می‌کنید؟
  • چه چیزی شما را از دیگر کسانی که چنین سمت شغلی‌ای دارند متمایز می‌کند؟
  • مهارت پرتقاضای شما چیست؟
  • بزرگ‌ترین دستاورد شما چیست؟
  • چه چیزی شما را منحصربه‌فرد می‌کند؟
 3. مزیت منحصربه‌فرد خود را در چشم مخاطب فرو کنید: استفاده از سمت دقیق شغلی در عنوان می‌تواند یک‌سری ابهامات را برای مخاطبانتان برطرف کند، اما جواب یک سؤال مهم را جا می‌اندازد: شما چه ارزشی را می‌توانید به تیم یا شرکت ‌آن‌ها اضافه کنید؟ به این فکر کنید که می‌خواهید یک شعار تبلیغاتی بنویسید؛ مزیت منحصربه‌فرد خودتان را در غالب یک توصیف کوتاه از توانایی‌هایتان بیان کنید. می‌توانید برای یافتن مزیت منحصربه‌فرد خود از فرم‌های استخدام ایده‌ بگیرید.
 4. رسالت خودتان را آشکار کنید: ممکن است شما به دنبال ترویج خودتان نباشید. شاید در مسیر رشد یک استارتاپ بوده یا شرکتتان به دنبال اهداف بزرگ‌تری است که شما می‌خواهید آن را به گوش دیگران برسانید. اگر هم نمی‌دانید چگونه رسالت شرکتتان را بیان کنید، کافی است از بیانیۀ شرکتتان کمک بگیرید.
 5. خود واقعی‌تان را به نمایش بگذارید: شما با استفاده از خلاقیت و بروزدادن شخصیت‌ خود در عنوان لینکدین می‌توانید صفحۀ خود را متمایز و عنوانتان را به‌یادماندنی کنید. شما حتی می‌توانید یک نکتۀ شخصی کوچک درمورد خودتان به اشتراک بگذارید و این‌گونه ارتباط نزدیکی با مخاطبانتان ایجاد کرده و شروع به مکالمه با آن‌ها کنید.

۴ مثال از عنوان‌های لینکدین جذاب

اگر همچنان به دنبال کلمات و جملات درست برای تشریح موقعیت شغلی و مهارت‌هایتان می‌گردید، می‌توانید به مثال‌های زیر نگاهی بیندازید.

۱) Nadie Masri

Nadie Masri در عنوان لینکدین خود ابتدا به دستاوردهایش اشاره می‌کند و سپس مزیت‌های منحصربه‌فرد خودش را بیان می‌کند. این روش ساده و درعین‌حال مؤثر است؛ زیرا فرد با عناوین تحسین‌برانگیز شروع کرده و در ادامه تخصص خود را بیان می‌کند.

Nadie Masri۲) Jen Selter

برای بلاگرها، تعداد فالوئرها حیاتی و تعیین‌کننده است؛ بنابراین Jen Selter در شروع به سراغ مهم‌ترین موضوع برای حرفۀ خود رفته و تعداد دنبال‌کننده‌ها و رشد تقریبی آن‌ها در ماه را ذکر می‌کند. او بدون هیچ جملۀ اضافی‌ای، هرآنچه را اهمیت دارد برجسته کرده است.

Jen Selter۳) Max Menke

اگر شما تا قبلاً چیزی دربارۀ Max Menke یا شرکتش نشنیده باشید، بعد از دیدن عنوان لینکدین او به شناخت روشنی از کاری که انجام می‌دهد، می‌رسید. او بلافاصله بعد از بیان نام شرکتش، مشکلی را که در کسب‌وکارش به دنبال حل آن هستند توضیح داده است.

Max Menke۴) Sacha Pfeiffer

اگر قبلاً عضوی از یک سازمان یا تیم معروف بوده‌اید، آن را در عنوان خود ذکر کنید. تجربۀ قبلی Sacha Pfeiffer در زندگی حرفه‌ای تو تأثیرگذار بوده است؛ بنابراین منطقی است که آن را در عنوان خود بیان کند.

Sacha Pfeifferاجازه دهید عنوان لینکدین‌ شما به‌جای شما صحبت کند

تمام این نکات برای آن گفته شد که شما بتوانید در نگاه اول مخاطب مناسب خود را جذب کرده و او را به دنبال‌کردن خود، متقاعد کنید. همان‌طور که می‌دانید، عنوان تنها قسمتی از صفحۀ لینکدین شما نیست که به خلاقیت و رعایت یک‌سری نکات نیاز دارد، اما می‌شود گفت مهم‌ترین بخش آن است؛ بنابراین شما در حال حاضر می‌توانید یک عنوان عالی برای خود نوشته و تفاوت میزان دیده‌شدنتان در جست‌وجوی لینکدین را به‌وضوح متوجه شوید.

۵/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.