میز کار شما دربارۀ شخصیت شما چه می‌گوید؟

5 تیپ شخصیتی متداول که با تحلیل میز کار افراد می‌توان تشخیص داد

بنجامین فرانکلین می‌گوید: «به ازای هر یک دقیقه‌ای که صرف سازمان‌دهی می‌شود، یک ساعت به دست می‌آید.» میز کار شما چیزهای زیادی درمورد شما می‌گوید؛ چه به‌عنوان فریلنسر در خانه یا فضاهای کار اشتراکی کار کنید، چه به‌عنوان یک کارمند در یک دفتر. میز شما ممکن است فریاد بزند: «حرفه‌ای!»، شاید داستانی از «خلاقیت» شما را بیان کند یا حتی این پرسش را مطرح کند که «او چگونه کارهایش را با چنین میز درهم‌ریخته‌ای انجام می‌دهد؟» درهرحال، نحوۀ سازمان‌دهی فضای کارتان بر بهره‌وری و تصویر شخصی شما تأثیر می‌گذارد.

فضای کاری شما، بخشی از برند شخصی شماست که به دیگران می‌گوید شما کیستید و آن‌ها می‌توانند چه انتظاراتی از شما داشته باشند. ممکن است فکر کنید این موضوع آن‌قدرها هم مهم نیست، اما فضای کاری شما می‌تواند تصویری از شما ارائه دهد که با آنچه می‌خواهید دیگران دربارۀ شما و توانایی‌های حرفه‌ای واقعی‌تان فکر کنند، متفاوت است.

آیا برای کلیک‌کردن روی این مطلب از وی‌پدیا، برای یافتن موس کامپیوتر خود مجبور بودید از میان انبوهی از کاغذ، خودکار، لیوان و بطری‌های خالی آب عبور کنید، یا میزتان یک مینیمال به‌تمام‌معناست؟ در ادامه به شما خواهیم گفت میز کار شما چه چیزهایی را درمورد شخصیت شما عیان می‌کند.

فهرست مطالب

۵ تیپ شخصیتی متداول که با تحلیل میز کار افراد می‌توان تشخیص داد

افراد روزانه به‌طور متوسط ۵ ساعت و ۴۱ دقیقه پشت میز خود می‌نشینند. با نگاه‌کردن به چیدمان و نحوۀ نگهداری میز کار افراد چیزهای زیادی درمورد آن‌ها دستگیرمان می‌شود. هرکس که میزی دارد و آن را متعلق به خود می‌داند، تمایل دارد آن را به‌روشی منحصربه‌فرد شخصی‌سازی کند. بدین ترتیب، میز شما به محلی برای بازتاب نگرش شما در محل کار تبدیل می‌شود. از طرفی، شواهد برخی مطالعات نشان می‌دهد که نحوۀ نگهداری فضای کاری هر فرد، بر نحوۀ کار او تأثیر می‌گذارد.

سام گاسلینگ (Sam Gosling)، استاد روان‌شناسی دانشگاه تگزاس و نویسندۀ کتاب Snoop: What Your Stuff Says About you، می‌گوید: «عمدی یا غیرعمدی، ما دائماً از طریق ارائۀ شخصی در حال اظهارنظر دربارۀ خود هستیم. یکی از دلایلی که فضاهای فیزیکی، ازجمله میزهای کار، می‌توانند تا این حد آشکار باشند این است که اساساً تبلور بسیاری از رفتارها در طول زمان هستند.»

لیلی برنهایمر، روان‌شناس محیطی و مدیر شرکت Space Works Consulting، در کتاب سال ۲۰۱۷ خود با عنوان The Shaping of Us، تحقیقاتی را درمورد میز کار شخصیت‌های معمولی انجام داد. در اینجا براساس مطالعات برنهایمر، ۵ تیپ شخصیتی متداول که در دفتر کار با آن‌ها مواجه خواهید شد، آورده شده است.

۱) افراد به‌هم‌ریخته

یکی از شخصیت‌هایی که برنهایمر شناسایی کرد، شخصیت «به‌هم‌ریخته»، دارای یک منطقۀ کاری نامرتب، آشفته و پوشیده از ترکیبی از وسایل شخصی و کاری است. برنهایمر می‌گوید افراد به‌هم‌ریخته برون‌گراتر هستند و از دیگران با اشتیاق استقبال می‌کنند.

اکثر افرادی که میزهای به‌هم‌ریخته دارند، در محیط کار، شلوغ و پرجنب‌وجوش هستند. آ‌ن‌ها مدام در حال حرکت‌اند و یکجا بند نمی‌شوند. اما داشتن یک «میز آشفته» می‌تواند مهارت‌های ضعیف مدیریت زمان را منعکس کند یا این تصور را در دیگران ایجاد کند که شما برای ظاهر و رفتار خود در محل کار ارزشی قائل نیستید. داشتن یک میز پر از وسایل غیرضروری، مانند باقی‌ماندۀ غذا، همچنین می‌تواند نشانه‌هایی باشد مبنی بر اینکه در کار خود احساس عذاب می‌کنید.

سوزان ام. هنی، استاد روان‌شناسی دانشگاه هیوستون داون تاون، می‌گوید که یک میز در ظاهر نامرتب، می‌تواند نشانه‌ای از نوعی رویکرد بی‌نظم به کار و زندگی باشد، که باعث می‌شود شما گیج و مضطرب به نظر برسید؛ اما این همۀ داستان نیست. او توضیح می‌دهد: «همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کسانی که میزهای نامرتب دارند، نگران تصورات متعارف یا سازگارانه درمورد ’بایدها‘ نیستند و دنیای ذهن برای فرایند کاری آن‌ها بسیار مهم‌تر از دنیای میز است.»

میز کار - افراد به‌هم‌ریخته۲) افراد تمیز و مرتب

این ویژگی، یکی دیگر از ویژگی‌های رایجی است که در اکثر مشاغل مدرن که دوست دارند همه‌چیز را مرتب نگه دارند، پیدا خواهید کرد. میزهای این افراد نشان می‌دهد که آن‌ها دوست دارند روی همه‌چیز کنترل داشته باشند، قوانین را رعایت کنند و نسبت به ظاهر خود بسیار هوشیار و مراقب‌اند. این نوع چیدمان میز می‌تواند به این معنا باشد که شما مینیمالیسم را پذیرفته‌اید. مینیمالیسم روند رو به رشد بسیاری از استارتاپ‌های محبوب است و نشان می‌دهد که شما ترجیح می‌دهید از هرگونه مزاحمت احتمالی که جریان کار شما را مختل می‌کند، دوری کنید.

از طرفی، یک میز تمیز و مرتب نشان می‌دهد که شما حرفه‌ای، سازمان‌دهی‌شده، سازنده و کارآمد هستید. چنین میزی می‌تواند دکور و رنگ خلاقانه‌ای داشته باشد، اما باید مرتب، تمیز و منظم نگه داشته شود. اگر شعار شما برای میزتان «مکانی برای همه‌چیز و هر چیزی در جای خود» است، احتمالاً از نظم در سایر زمینه‌های زندگی‌تان نیز لذت می‌برید. البته در این میان مراقب یک چیز باشید: این مرتب و منظم بودن ممکن است به دیگران بگوید که شما قصد دارید نمایی «بی‌نقص» از خود به آن‌ها نشان دهید و در برابر تغییر مقاومت می‌کنید. بنابراین حواستان باشد که علاقۀ شما به نظم، به انعطاف‌ناپذیری تبدیل نشود.

میز کار - افراد تمیز و مرتب۳) افراد علاقه‌مند به نمایش انگیزه و دستاوردها

افرادی که برای هدف‌گذاری، سخت‌کوشی و کسب دستاورد ارزش زیادی قائل‌اند، ممکن است محیط و میز کار خود را با مدارک دانشگاهی و حرفه‌ای تزیین کنند یا جوایزی را در قفسۀ خود بگذارند. این نوع افراد، اغلب حرفۀ خود را برجسته می‌کنند و نشان می‌دهند که چگونه از عهدۀ وظایف خود برمی‌آیند. آن‌ها همچنین ممکن است چند نقل قول انگیزشی یا پوسترهای الهام‌بخش در اطراف خود داشته باشند، که می‌تواند نشانه‌ای باشد از اینکه پیگیر و مصمم‌اند و قادرند مشکلات را حل کنند. با‌این‌حال، نمایش جوایز بیش از حد ممکن است برای سایر همکاران نوعی تظاهر و لاف‌زنی تلقی شود.

۴) افراد علاقه‌مند به نمایش چیزهای سرگرم‌کننده

فرقی نمی‌کند بازی‌های ویدئویی یا فیلم‌های مستقل را دوست داشته باشید یا خیر، نمایش این‌گونه اقلام فرهنگی در محل کار نشان می‌دهد که شما سرگرم‌کننده و باشخصیت هستید و از صحبت‌کردن درمورد سرگرمی‌هایتان نمی‌ترسید. نمایش چند شیء یا اثر هنری روی میزتان به شما کمک می‌کند که اشتیاق خود به علاقه‌مندی‌هایتان را نشان دهید. اما خیلی شلوغش نکنید، زیرا بسیاری از موارد این‌چنینی، در صورت تضاد با فرهنگ کاری شرکت شما، می‌تواند برایتان مشکل‌ساز شود.

۵) افرادی که زندگی شخصی خود را برجسته‌ می‌کنند

به گفتۀ الیزابت لومباردو، روان‌شناس و نویسندۀ کتاب Better than Perfect، نشان‌دادن عکس‌های زندگی ‌شخصی -خانواده، حیوانات خانگی، تصویر عروسی، دوستان و…- یکی از چیزهایی است که نشان می‌دهد شما برای روابط نزدیک خود ارزش قائل‌ هستید. بدین ترتیب، عکس‌های خانوادگی، به منبع اصلی انگیزه برای کارکردن شما تبدیل می‌شوند. با‌این‌حال، لومباردو توصیه می‌کند تعداد عکس‌های شخصی را محدود کنید، زیرا وجود تعداد زیادی عکس‌ شخصی ممکن است به همکارانتان القا کند که شما ترجیح می‌دهید جای دیگری جز محل کار خود باشید. این کار، مرز بین زمان خانواده و کار را محو می‌کند. از سوی دیگر، فقدان تصاویر از زندگی شخصی بیانگر این است که شما برای حریم خصوصی ارزش قائلید و ترجیح می‌دهید مرز میان زندگی کاری و خانوادگی خود را حفظ کنید.

میز کار - افرادی که زندگی شخصی خود را برجسته‌ می‌کنند

یک نمونه از تحلیل شخصیت فرد از روی میز کار او

به عکس زیر نگاه کنید. این عکس مربوط به میز ژاکلین است که برای برنهایمر فرستاده شده تا او با استفاده از دانش خود آن را تحلیل کند. برنهایمر با تحلیل میز ژاکلین، نظر خود را دربارۀ شخصیت او ارائه می‌دهد و ژاکلین در ادامۀ توضیحات برنهایمر، نظر خود را درمورد تحلیل او بیان می‌کند.

نمونه‌های دیگری از تحلیل میزهای کار توسط برنهایمر را نیز می‌توانید ببینید.

میز کار - تحلیل شخصیت فرد از روی میز کاربرنهایمر می‌گوید: «این میز یک مورد جالب است. ژاکلین میزش را طوری چیده که از نظر فضایی کاملاً باز و جذاب به نظر می‌رسد و سطح متوسطی از شخصی‌سازی را از طریق یک پشته کتاب، وسایل شخصی مانند عینک آفتابی و لیوانی که یک عکس پرتره را نمایش می‌دهد، بیان می‌کند. از این نشانه‌ها می‌توان حدس زد که ژاکلین برون‌گرا و وظیفه‌شناس است. درواقع، مقدار کنترل‌شده‌ای از به‌هم‌ریختگی، جذاب‌تر از یک میز خالی یا میزی کاملاً انباشته است، و دعوت‌کردن نشانۀ کلیدی برون‌گرایی است. درعین‌حال، ژاکلین دفترچۀ یادداشت برنامه‌ریزی‌اش را کنار دست خود دارد که مشخصۀ باوجدان بودن اوست.»

پاسخ ژاکلین: «من همیشه خودم را فردی درون‌گرا می‌دانستم، اما تست‌های شخصیتی نتایج متفاوتی به همراه داشته است. با‌این‌حال، در محل کار، سعی می‌کنم بیشتر برون‌گرا به نظر برسم. خوشحالم که می‌شنوم میز کارم این پیام را برای همکارانم ارسال می‌کند! من همچنین موافقم که نسبتاً وظیفه‌شناس هستم، یا دست‌کم سعی می‌کنم که این‌طور باشم.»

۱۶ مورد با جزئیات بیشتر؛ آنچه میز کار شما دربارۀ شخصیت شما می‌گوید

طبق دسته‌بندی ارائه‌شده توسط برنهایمر، میز شما نشان می‌دهد که درون‌گرا هستید یا برون‌گرا. روشی که میز خود را سازمان‌دهی می‌کنید می‌تواند دعوت‌کننده باشد یا به مردم بگوید که به شما نزدیک نشوند. کتاب‌هایی که نگه می‌دارید یا نحوۀ چیدمان میزتان و حتی طرح‌های رنگی‌ای که استفاده می‌کنید، می‌تواند به دیگران بگوید علایق شما چیست و آن‌ها از چه طریقی می‌توانند به شما نزدیک شوند. مردم با نگاه‌کردن به میز کار شما، نظر خود را درمورد شخصیت شما شکل می‌دهند. بنابراین، شما باید شخصیت خود را در دفتر یا میز کار خود، تا حد معقول، اما در حد اعتدال، بازسازی کنید.

در ادامه، به ۱۶ موردی می‌پردازیم که از دل همان ۵ تیپ شخصیتی برنهایمر درآمده، اما با جزئیات بیشتری بیان می‌کند که میز کار شما چگونه می‌تواند زوایایی از شخصیت شما را برای دیگران فاش کند.

۱) اگر میز شما باغ وحشی از حیوانات عروسکی است

شما روحیه‌ای کودکانه و بازیگوش دارید. چه کسی چیزهای نرم، زیبا و منعطف را دوست ندارد، مخصوصاً در روزهای سخت؟ یک یا دو حیوان عروسکی ممکن است جنبۀ گرم و بازیگوشانۀ شما را نشان دهند. لومباردو می‌گوید البته مراقب باشید که زیاده‌روی نکنید. زیرا اسباب‌بازی‌های زیاد به‌سادگی شما را نابالغ و حتی از نظر اجتماعی ناهنجار نشان می‌دهند. همچنین می‌توانند بیانگر این باشند که شما واقعاً علاقه ندارید که در محل کار خود باشید. فراموش نکنید که شما دیگر کودک نیستید، و گرچه در برخی موارد یک بازی فکری برای تقویت خلاقیت شما خوب است، نباید دفتر یا میز خود را با تعداد زیادی اسباب‌بازی‌ یا وسایلی که حواس شما را پرت می‌کند، پر کنید.

۲) اگر مجموعه‌ای از پازل‌ها را روی میز خود دارید

شما از نظر فکری کنجکاو هستید. لومباردو می‌گوید، هرکسی باید در طول یک روز کاری، یک استراحت مغزی کوتاه داشته باشد و اگر روش آرامش‌بخش انتخابی شما پازل است، نشان می‌دهد که از کارکشیدن از ذهن خود به روش‌های مختلف لذت می‌برید و یادگیری چیزهای جدید برایتان لذت‌بخش است. ضمن اینکه این روش یکی از ۱۰ روش اثبات‌شده برای بهبود تفکر خلاق است.

در اینجا هم رعایت اعتدال ضروری است. لومباردو می‌افزاید، اگر میز شما با پازل پوشانده شده باشد، همکارانتان متعجب می‌شوند که نکند این تنها کاری است که شما در طول روز انجام می‌دهید.

میز کار - مجموعه‌ای از پازل‌ها۳) اگر میز شما پر از کاغذ است

شما یک متفکر خلاق هستید. یک میز خالی، یک ذهن خالی را منعکس می‌کند و برخی افراد ترجیح می‌دهند همۀ چیزهایی را که با آن کار می‌کنند، ببینند. این افراد ممکن است در نظر دیگران بی‌نظم به نظر برسند، اما اغلب یک سیستم ذهنی دارند که دقیقاً می‌دانند هر چیزی کجاست.

۴) اگر یادگاری‌هایی از فیلم‌های علمی-تخیلی روی میز خود دارید

شما یک نرد (Nerd) مشتاق هستید. هنی می‌گوید چه به جنگ ستارگان، چه دنیای وارکرفت یا دنیای علمی-تخیلی علاقه‌مند باشید، نشان‌دادن سرگرمی‌هایتان در محل کار بیانگر این است که شما اشتیاق خود به این حوزه را بخش اصلی شخصیت خود می‌دانید. همچنین، اگر مجسمه‌هایی روی میز خود دارید، نشان می‌دهد که می‌توانید درمورد چیزهایی که به آن‌ها علاقه دارید واقعاً مشتاق باشید، که به پروژه‌های کاری شما نیز قابل تعمیم است.

میز کار - یادگاری‌هایی از فیلم‌های علمی-تخیلی۵) اگر بسته‌‌های غذای مانده یا زباله‌ روی میزتان پخش است

ممکن است افسرده باشید. لومباردو می‌گوید بین نامرتب‌بودن و کثیف‌بودن تفاوت وجود دارد و اگر میز کار شما دومی باشد، ممکن است یک علامت هشدار اولیۀ افسردگی باشد. او اضافه می‌کند که اگر اخیراً احساس افسردگی کرده‌اید، جای خجالت نیست، احتمالاً وقت آن رسیده است که با کسی دربارۀ آن صحبت کنید.

۶) اگر میزتان پر از قرص‌ و قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زاست

قرص‌ها، فنجان‌های قهوه و نوشیدنی‌های انرژی زا ممکن است وابستگی و عدم تعادل را نشان دهند، مگر اینکه عصر به عصر لیوان‌های خالی اضافی و قوطی‌های نوشیدنی انرژی‌زا را جمع کنید. دارو باید به‌صورت خصوصی مصرف شود، زیرا همکاران و مدیران ممکن است فکر کنند که شما مشکل یا اعتیاد دارید. پس قوطی‌های خالی را دور بیندازید، لیوان‌های قهوه را بشویید و عصرها آن‌ها را جمع‌وجور کنید. اگر تصمیم دارید مقداری مسکن در محل کار خود داشته باشید، آن‌ها را در کشوی میز، جیب یا کیف دستی خود نگه دارید.

۷) اگر روی میز خود ضدعفونی‌کننده دارید

شما مراقب سلامتی خود هستید و شاید کمی بابت آن مضطرب باشید. لومباردو می‌گوید با انجام این کار به همکاران خود نشان می‌دهید که به سلامتی خود (و سلامتی آن‌ها!) اهمیت می‌دهید، اما ممکن است کمی نگران یا سفت و سخت به نظر برسید. در نظر بگیرید که ضدعفونی‌کننده را به کشوی بالایی یا کمی دورتر از خود منتقل کنید، به این ترتیب بدون پخش نگرانی‌های خود، دسترسی آسانی به آن خواهید داشت.

۸) اگر یک لیوان با طرحی از یک جملۀ خنده‌دار دارید

شما حس شوخ‌طبعی دارید و کمی گستاخ هستید. لیوان‌های بامزه و خنده‌دار به شما این امکان را می‌دهد که بدون گفتن یک کلمه چیزهای زیادی درمورد خودتان بگویید. هنی می‌گوید اگر جمله‌ای که انتخاب می‌کنید کمی تند باشد، بیانگر این است که شما دوست دارید کمی خارج از خطوط حرکت کنید… کمی. شما یک شورشی تمام‌عیار نیستید، اما دوست دارید گاهی‌اوقات سرگرمی جسورانه‌ای داشته باشید.

۹) اگر ساعت رومیزی دارید

برنامه برای شما بسیار مهم است. لومباردو می‌گوید، اکثر مردم زمان را به‌راحتی روی تلفن، لپ‌تاپ یا حتی ساعت مچی خود در دسترس دارند، بنابراین برداشتن یک قدم اضافی برای گذاشتن ساعت روی میز نشان می‌دهد که شما طبق برنامۀ خود زندگی می‌کنید و می‌میرید و برای به‌وقت‌بودن ارزش زیادی قائل هستید. او می‌گوید: «این راهی است که می‌توانید خود و همکارانتان را سر وقت و طبق برنامه نگه دارید، بدون اینکه مجبور شوید آن را به زبان بیاورید». تا زمانی که بیش از حد درمورد آن سخت‌گیر نباشید، احتمالاً چیز خوبی است.

میز کار - ساعت رومیزی۱۰) اگر گوشۀ میزتان یک گلدان گل طبیعی دارید

شما خوشحال، راضی و آسوده‌خاطر هستید. لومباردو می‌گوید قراردادن گل روی میز نشان می‌دهد که شما خوشحال هستید و برای زیبایی در فضاهای شخصی خود ارزش قائل می‌شوید. همچنین ممکن است بیانگر این باشد که شما می‌خواهید دیگران نیز در کنار شما احساس راحتی کنند؛ زیرا طبیعت برای اکثر افراد بسیار آرامش‌بخش است.

میز کار - گلدان گل طبیعی۱۱) اگر میز شما پر از جوایز و تشویق‌نامه‌هاست

شما بسیار هدف‌گرا هستید. لومباردو می‌گوید، برخی افراد، با حرفه‌ و عملکرد خود در آن حرفه، خودشان را تعریف می‌کنند. آن‌ها با نمایش و افشای جوایز خود، به دیگران می‌گویند که من فردی سخت‌کوش و موفقم و با هدف‌‌گذاری و انگیزه پیش می‌روم. او می‌افزاید که با‌این‌حال، تعداد محدودی جایزه را روی میز خود بگذارید، زیرا تعداد بیش از حد، نوعی لاف‌زنی محسوب می‌شود.

میز کار - جوایز و تشویق‌نامه‌ها۱۲) اگر انبوهی یادداشت چسبان (Sticky Note)دارید

شما عاشق فهرست‌برداری هستید. آیا میز شما پر از یادداشت‌های چسبان رنگارنگ برای یادآوری همه‌چیز است، از لیست خرید گرفته تا زمان جلسات؟ لومباردو می‌گوید نمایش عمومی فهرست کارهایتان نشان می‌دهد که شما چیزهای مکتوب را دوست دارید و از بررسی مواردی که از فهرست تیک می‌خورند رضایت زیادی کسب می‌کنید. او می‌افزاید البته این کار می‌تواند به همکارانتان نشان دهد که شما آشفته و شلخته‌اید، یا کلی کار دارید که باید انجام دهید؛ بنابراین سعی کنید این فهرست را به ضروری‌ترین کارهایتان محدود کنید.

میز کار - یادداشت چسبان۱۳) اگر پوسترهای الهام‌بخشی دارید

شما پیگیرید و از پس مشکلات برمی‌آیید. یک نقل قول الهام‌بخش در زمان مناسب می‌تواند بازی را تغییر دهد و آنچه را نیاز دارید بشنوید، به شما بگوید. هرچند در این مورد هم زیاده‌روی خوب نیست. لومباردو می‌گوید یک تقویم کوچک یا چند عکس عالی است، اما اگر همه‌جا را با این جملات پر کنید، ممکن است شما را متزلزل و بی‌اعتماد جلوه دهد، انگار که همیشه منتظرید تا کیهان وارد عمل شود و شما را نجات دهد.

میز کار - پوسترهای الهام‌بخش۱۴) اگر هیچ عکسی از خانواده یا دوستان روی میز شما نیست

شما برای حریم خصوصی ارزش قائل‌ هستید و می‌توانید به‌خوبی زندگی شخصی و کاری خود را تفکیک کنید. لومباردو می‌گوید برخی افراد ترجیح می‌دهند ماجراهای کاری را در محل کار و ماجراهای خانه را در خانه نگه دارند، و یکی از راه‌های نشان‌دادن این موضوع این است که همه‌چیز روی میز کارشان کاملاً مرتبط با کار است. او اضافه می‌کند که این بدان معنا نیست که شما روابط نزدیک و محبت‌آمیزی ندارید، فقط دوست ندارید زندگی شخصی و زندگی کاری خود را با یکدیگر مخلوط کنید.

۱۵) اگر میز شما کاملاً خالی است

شما دوست دارید همه‌چیز را تحت کنترل داشته باشید. یک میز کاملاً خالی بسیار نادر است، مگر اینکه اولین روز کاری شما در یک شغل جدید باشد. لومباردو می‌گوید خالی‌نگه‌داشتن میز ممکن است نشان دهد که شما ترجیح می‌دهید نحوۀ ارائۀ اطلاعات از خود به دیگران را کنترل کنید. همچنین می‌تواند بیانگر این باشد که شما خیلی راحت حواستان پرت می‌شود و بنابراین برای انجام کار مؤثر ‌باید هرگونه حواس‌پرتی احتمالی را به حداقل برسانید.

میز کار - کاملاً خالی۱۶) اگر به گسترش منطقۀ کاری خود علاقه دارید

به گفتۀ برنهایمر، برخی کارمندان دوست دارند فضای بیشتری را برای خود داشته باشند. با گذشت زمان، افرادی با ویژگی‌های شخصیتی غالب، ممکن است آرام آرام به فضای شخصی افراد دیگر تجاوز کنند؛ مانند گذاشتن برخی وسایل شخصی روی میز همکار یا آویختن کت روی صندلی دیگران. این افراد دوست دارند توجه دیگران را به‌سمت خود و فضایشان جلب کنند، اما این کار احتمالاً به همکارانشان احساس تدافعی نسبت به قلمرو کاری‌شان می‌دهد.

و کلام آخر…

شخصی‌سازی میز کار، بیانگر تعهد و پذیرش شما در مواجهه با ایده‌های جدید است. نیازی نیست فضای کارتان را شبیه خانۀ خود کنید. فقط چند چیز مانند لیوان قهوه، گلدان و عکس اضافه کنید که نشان دهد شما چه کسی هستید. اما مطمئن شوید که هر چیز درست در جای خودش و تمیز و مرتب است.

میز و فضای کار، یک بوم بی‌صدا برای بیان شخصیت شماست. زمانی که در دفتر هستید، به‌راحتی می‌توانید در یک منطقۀ راحت قرار بگیرید. گاهی اوقات تنها چیزی که شما و فضای کارتان نیاز دارید یک سازمان‌دهی خوب و نظافت است تا بتوانید الهام بگیرید و بهره‌وری بیشتری داشته باشید. با رعایت اعتدال در همه‌چیز، می‌توانید از فضای کاری خود به نفع خودتان استفاده کنید.

۵/۵ | (۱۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.