📥 چطور از لینکدین ویدیو دانلود کنیم؟

دانلود ویدئو از لینکدین با چند ترفند ساده

کاربران شبکه‌های اجتماعی، محتوای ویدئویی را از هر نوع دیگری بیشتر دوست دارند. به دلیل علاقه‌ای که کاربران به این نوع محتوا دارند، اکثر شبکه‌های اجتماعی ازجمله توییتر، اینستاگرام و لینکدین، قابلیت به‌اشتراک‌گذاری ویدئو را به امکانات خود اضافه کردند.

محتواهای ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند، مختص خودشان است و قابلیت دانلود و استفادۀ مستقیم را ندارند. برای اینکه ویدئویی را برای شخص دیگری ارسال کنید، می‌توانید لینک آن را به اشتراک بگذارید تا وارد آن شبکۀ اجتماعی شود و محتوای موردنظر را ببیند یا اینکه لینک را برای شخصی که در همان شبکه فعالیت دارد، ارسال کنید.

اما گاهی استفاده‌های دیگری از محتوای منتشرشده دارید که نیاز است ویدئو را دانلود کنید و آن را به‌صورت فایل داشته باشید. برای انجام این کار نیاز به ابزاری برای دانلود دارید تا به‌صورت غیرمستقیم این فرایند را برای شما انجام دهد. در این بلاگ‌پست قصد داریم روش‌ها و ترفندهایی را برای دانلود ویدئو از لینکدین به شما آموزش دهیم.

انواع ویدئوهای موجود در لینکدین

محتوای ویدئویی نسبت به سایر انواع ویدئو، نرخ تعامل بیشتری را با مخاطب ایجاد می‌کند. طبق آماری که در طی سال‌های گذشته منتشر شد، ویدئوهای لینکدین معمولاً بیشتر از دیگر محتواهای انتشاریافته در این شبکۀ اجتماعی بازدید داشته و به اشتراک گذاشته می‌شوند.

در لینکدین، ویدئوها را به چند روش می‌توانید بارگذاری کنید. انواع ویدئوهایی را که منتشر می‌شوند می‌توان به دو دستۀ کلی تقسیم کرد:

۱) ویدئوهای جاسازی‌شده (Embedded Video)

به ویدئوهایی گفته می‌شود که در بستر سیستم‌‌عامل میزبان دیگری مثل یوتیوب (Youtube) منتشر می‌شوند. این ویدئوها در هر شبکۀ اجتماعی، ازجمله لینکدین، می‌توانند به نمایش درآیند. دانلود ویدئوها از سایت‌های میزبان، کاملاً متفاوت است. مخصوصاً اگر اجازۀ این کار را از طرف مالک ویدئو نداشته باشید.

۲) ویدئوهای بومی (Native Video)

هر ویدئویی که از طریق بستر لینکدین ایجاد شود یا مستقیماً در آن بارگذاری شود، ویدئوی بومی لینکدین محسوب می‌شود. ویدئوهای از‌پیش‌ضبط‌شده، قبل از بارگذاری در لینکدین، باید معیارهای خاصی داشته باشند؛ مثلاً نمی‌توانید فیلم‌های کوتاه‌تر از سه ثانیه و بیشتر از ده دقیقه را در لینکدین بارگذاری کنید و حجم فایلی که آپلود می‌کنید نباید بیشتر از ۵ گیگابایت باشد. همچنین، تمامی فیلم‌ها در لینکدین به‌شکل مربع بریده می‌شوند و به نمایش درمی‌آیند؛ ویدئوهای بومی لینکدین می‌توانند در قالب‌های مختلفی مثل MP4، AVI و QuickTime باشند.

دانلود ویدئوهای لینکدین

دانلود ویدئوهای جا‌سازی‌شده، به دلیل اینکه از منبع دیگری هستند و اکثراً هم به قوانین کپی‌رایت حساسیت دارند، دردسرهای مربوط به خود را دارد. اما در ابتدا راه ساده‌تر را که دانلود ویدئوی بومی از لینکدین است بیان می‌کنیم. برای دانلود ویدئو از لینکدین، به ابزارهای مناسبی نیاز است که در نسخه‌های مختلف وجود دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید به‌راحتی ویدئوهای بومی لینکدین را داشته باشید. در ادامه دانلود ویدئو را در نسخه‌های مختلف آموزش می‌دهیم.

دانلود ویدئو از لینکدین در نسخۀ وب

روند ذخیرۀ ویدئوی بومی لینکدین در رایانه بسیار کوتاه و ساده است، به‌طوری‌که می‌توانید آن را در عرض چند دقیقه از هر مرورگر وبی انجام دهید. کافی است به صفحۀ اصلی پروفایل لینکدین بروید و شروع به پیمایش به پایین فید کنید، جایی که می‌توانید تمام مطالبی را که کانکشن‌های شما اخیراً به اشتراک گذاشته‌اند، مشاهده کنید. درست به‌محض یافتن یک ویدئوی مناسب، آن را در کامپیوتر خود دانلود و ذخیره کنید.

برای دانلود ویدئوها می‌توانید از سایت‌های زیر هم به‌جای افزونۀ معرفی‌شده استفاده کنید:

دانلود ویدئو از لینکدین در نسخۀ اندروید

گزینه‌های دانلود ویدئو از لینکدین روی تلفن‌های اندرویدی  بسیار محدود است؛ زیرا هیچ برنامه‌ای در گوگل پلی (Google Play) وجود ندارد که بتواند شما را قادر به دانلود مستقیم یک فایل ویدئویی از لینکدین کند. به‌عنوان یک گزینۀ جایگزین، می‌توانید URL ویدئو را در یک بستر آنلاین مانند Keepoffline جاگذاری کرده و سپس فایل را دانلود ‌کنید.

دانلود برنامۀ لینکدین لرنینگ (Linkedin Learning) که نسخۀ دیگری از این برنامه است هم می‌تواند روشی مجزا برای کسانی که گوشی‌های نسخۀ اندروید دارند، محسوب شود. در این برنامه فید لینکدین (Linkedin Feed) کاملاً به شما نمایش داده می‌شود که امکانات اضافه‌تری هم دارد.

در زیر هر پخش‌کنندۀ ویدئو، برگۀ Content وجود دارد که بعد از اینکه روی آن ضربه بزنید، گزینه‌ای برای دانلود ویدئو به شما نمایش می‌دهد. بعد از اتمام دانلود می‌توانید آن را در بخش دانلودشده‌ها و برگۀ «دوره‌های من» پیدا کنید. بعد از اینکه چندین ویدئو دانلود کردید، اگر خواستید که تمامی آن‌ها را پشت‌سرهم و به‌صورت آفلاین تماشا کنید، کافی است که روی سه نقطۀ کنار ویدئو ضربه بزنید و گزینۀ Download whole course را انتخاب کنید.

دانلود ویدئو از لینکدین در نسخۀ IOS

در حال حاضر، برنامه‌های ساخته‌شده برای iOS و تلفن‌های هوشمند مبتنی بر اندروید به کاربران اجازه نمی‌دهد فیلم‌ها را مستقیماً از برنامه دانلود کنند؛ اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید فیلم‌های بومی لینکدین را در آیفون خود ذخیره کنید. فقط باید از یک برنامۀ واسطه مانند «KeepVid» برای تبدیل فایل ویدئو و ذخیر‌ۀ آن در دستگاه خود استفاده کنید.

اگر بخواهید ویدئویی را درگوشی آیفون دانلود کنید، پس از ضربه‌زدن روی نماد سه‌نقطه باید گزینۀ Download Individual video   را انتخاب کنید. روی نماد دایره واقع در کنار فیلم ضربه بزنید و سپس گزینۀ Download را انتخاب کنید.

حق اشتراک‌گذاری ویدئوهای دانلود‌شده از لینکدین

استفاده از ویدئویی که به‌‌صورت عمومی یا تجاری بدون رضایت مالک از لینکدین دانلود کردید، از نظر اخلاقی کار پسندیده‌ای نیست و توصیه می‌کنیم اگر به این شکل ویدئو را دانلود کردید، آن را منتشر نکنید.

زمانی که می‌خواهید ویدئویی را که از یک شبکۀ اجتماعی دانلود کردید در شبکۀ اجتماعی دیگری منتشر کنید، منبع اصلی ویدئو را درج کنید تا قوانین کپی‌رایت هم گریبان‌گیرتان نشود. بنابراین بهتر است که قبل از استفاده از ویدئوی دانلود‌شده، از رضایت تولید‌کنندۀ محتوا مطمئن شوید یا محتوای آن را معرفی کنید و به نام خود نزنید.

حتما بخوانید

کلام پایانی

محتواهای ویدئویی لینکدین، به‌خصوص برای افرادی که متخصص هستند و در حوزۀ کاری خود افراد کاربلدی را دنبال می‌کنند، می‌تواند بسیار مفید واقع شود. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا ویدئوهای مفید را دانلود کرده و بعد از مدتی درست مثل یک دورۀ آموزشی کامل از آن‌ها استفاده کنید.

امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و از آن استفاده کرده باشید. اگر روش دیگری برای دانلود ویدئو از لینکدین می‌شناسید یا تجربۀ کار با ابزاری را که معرفی شد دارید، حتماً در بخش نظرها با ما در میان بگذارید.

آیا حق اشتراک‌گذاری فیلم‌های دانلودشده از لینکدین را داریم؟

استفاده از ویدئویی که به‌صورت عمومی یا تجاری بدون رضایت مالک از لینکدین دانلود کرده‌ایم، توصیه نمی‌شود. ما ممکن است به‌صورت خصوصی از این ویدئو استفاده کنیم، اما هر نوع توزیع غیرمجاز از مواد دارای حق کپی‌رایت، مجازات قانونی دارد.

اگر شما هم روشی را در دانلود ویدئوهای لینکدین امتحان کرده‌اید، در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.