چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

چگونه حساب کاربری اینستاگرام را وری‌فای کنیم؟

شاید همۀ ما تیک آبی اینستاگرام را دیده باشیم و برایمان این سؤال پیش آمده باشد که چطور تیک آبی اینستاگرام را بگیریم. این تیک آبی را معمولاً کنار اسم افراد مشهوری مثل حسین تهی، ابراهیم حامدی، سامان قدوس، رضا قوچان‌نژاد، پرویز پرستویی، ترانه علیدوستی، حسن روحانی، محمدجواد آذری جهرمی و… دیده‌ایم. حتی بعضی‌اوقات نشان آبی اینستاگرام را در کنار اسم بلاگرهایی که تعداد زیادی فالوئر دارند هم می‌بینیم.

البته ناگفته نماند که گرفتن تیک آبی فقط برای اینستاگرام نیست، این تیک آبی در کنار اکانت‌های توییتر یا تلگرام و حتی فیس‌بوک هم دیده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با اصطلاحات اینستاگرام می‌توانید نگاهی به مقالۀ فهرست اصطلاحات اینستاگرام بیندازید.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

درواقع، تیک آبی اینستاگرام مهر تأییدی بر اصالت آن شخصی است که مطالبی را در شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام) منتشر می‌کند. به عبارت دیگر، «همونی هستن ک ادعا می‌کنن و شخصیت فیک نیستن.» مزیت دیگری که گرفتن تیک آبی اینستاگرام دارد این است که وقتی داریم در اینستاگرام سرچ می‌کنیم، مثلاً می‌نویسیم فرزاد فرزین، دقیقاً همان فرزاد فرزین با اکانت واقعی که تیک آبی اینستاگرام دارد بالا می‌آید و اینستاگرام به ما می‌گوید آن کسی که دنبالش می‌گردی، اکانتش این است.

چه کسانی می‌توانند تیک آبی اینستاگرام بگیرند؟

هرکسی می‌تواند برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام ثبت‌نام کند (apply)، اما اینستاگرام با حساسیت خاصی تیک آبی اینستاگرام را به شما می‌دهد. این نکته را هم فراموش نکنید که چون حساب توییتر و فیس‌بوک با تیک آبی دارید، الزاماً نمی‌توانید نشان آبی اینستاگرام را هم بگیرید. اینستاگرام به‌صراحت گفته است که فقط حساب‌های کاربری خاصی می‌توانند تیک آبی را دریافت کنند. حساب‌های کاربری‌ای ازجمله:

 • برندها؛
 • شخصیت‌های اجتماعی؛
 • شخصیت‌های سینمایی؛
 • شخصیت‌های مذهبی و سیاسی؛
 • رهبران؛
 • چهره‌های شناخته‌شده؛
 • گروه‌ها (بند‌ها).

به‌طور ‌کلی، اکانت‌هایی که اصطلاحاً اینگیجمنت بالایی دارند، می‌توانند نشان آبی اینستاگرام را دریافت کنند.

چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟مواد لازم برای وری‌فای‌کردن حساب اینستاگرام

 • هویت: خیلی مهم است که مشخص کنید شما کی هستید؛ یک برند هستید یا یک شخص حقیقی یا حتی یک گروه یا فن‌پیج.
 • یکتایی: مسلم است که اینستاگرام به یک هویت، دو تیک آبی نمی‌دهد. پس اگر چندین اکانت دارید، فقط یک اکانت شما می‌تواند نشان آبی اینستاگرام را دریافت کند.
 • اکانت عمومی: اینستاگرام به اکانت‌های خصوصی تیک آبی نمی‌دهد. تیک آبی مخصوص حساب‌های کاربری عمومی است.
 • پروفایل کامل: برای اینکه حساب کاربری شما در اینستاگرام تأیید بشود، لازم است که عکس پروفایل، بایو کامل و حداقل یک پست داشته باشید. به عبارت دیگر، پروفایل شما کامل باشد.
 • اکانت‌های قابل توجه: علاوه بر موارد بالا، اکانت‌هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند یا بیشترین سرچ و فالو را در اکسپلور اینستاگرام داشته‌اند، برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام واجد شرایط هستند.

اگر حساب کاربری شما همۀ شرایط بالا را دارد، می‌توانید برای گرفتن تیک آبی ثبت‌نام یا اصطلاحاً «apply» کنید.

چگونه برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام ثبت‌نام (Apply) کنیم؟

برای آنکه نشان آبی اینستاگرامتان را بگیرید، کافی است که پنج مرحلۀ زیر را دنبال کنید:

 1. اول وارد قسمت تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرامتان شوید؛
 2. گزینۀ Account را بزنید؛
 3. سپس وارد قسمت Request verification شوید؛
 4. در این حالت، فرم مربوط به Apply for Instagram Verification را به‌طور کامل و دقیق پر کنید:
  • نام قانونی شما یا همان نام شناسنامه را وارد کنید؛
  • نامی را که به آن شهرت پیدا کرده‌اید بنویسید؛
  • انتخاب کنید که در چه زمینه‌ای فعالیت دارید (مثلاً بلاگر هستید یا خواننده یا یک برند دارید و…)؛
  • در مرحلۀ بعد، شما باید یک عکس آپلود کنید. بستگی به اینکه در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید، نوع عکس متفاوت خواهد بود. اگر حقیقی هستید، باید تصویر پاسپورت و گواهی‌نامۀ رانندگی را آپلود کنید. برای اشخاص حقوقی یا برندها این عکس می‌تواند اساسنامۀ شرکت یا رسید پرداخت مالیات و پرداخت‌های قانونی شما به دولت باشد.
 5. در آخر، با زدن دکمۀSend ، اطلاعات شما برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام ارسال می‌شود.

پس از ارسال مدارک، نتیجۀ درخواست شما طی چند روز تا دو هفته مشخص می‌شود و برایتان از طریق ایمیل ارسال می‌گردد. گفتنی است که هیچ تضمینی وجود ندارد که اینستاگرام درخواست شما را تأیید کند؛ چراکه نشان آبی اینستاگرام تنها برای شخصیت‌های مشهور، برندهای جهانی و اشخاصی که با نام‌های تجاری خاص فعالیت می‌کنند، رزرو می‌شود.

در‌صورتی‌که به اندازۀ کافی خوش‌شانس و واجد شرایط باشید، اینستاگرام درخواست شما را تأیید می‌کند. با‌این‌حال، به این موضوع نیز دقت داشته باشید که به ‌سبب تحریم‌هایی که در ایران اعمال ‌شده، دریافت تیک آبی توسط اکانت‌های ایرانی می‌تواند فرایند دشوارتری را به همراه داشته باشد و همین موضوع می‌تواند چالش‌های بیشتری را برای اشخاص در ایران، به همراه داشته باشد.

مواد لازم برای وری‌فای‌کردن حساب اینستاگرام

۷ نکتۀ مهم برای افزایش شانس وری‌فای‌کردن اکانت اینستاگرام

گفتیم که هرکسی می‌تواند برای دریافت تیک آبی اکانت اینستاگرام خود اقدام کند. اما دریافت تیک آبی کار ساده‌ای نیست. ما بهترین روش‌هایی که شانس گرفتن تیک آبی اینستاگرامتان را افزایش می‌دهد، جمع‌آوری کرده‌ایم:

 1. سعی کنید فالوئرهای واقعی بگیرید: داشتن فالوئرهای فیک نه‌تنها شانس شما را در دریافت نشان تأیید اینستاگرام بیشتر نمی‌کند، بلکه با پایین‌آوردن ضریب اینگیجمنت، شما را از دریافت تیک آبی دورتر می‌کند.
 2. تمام لینک‌های پیوند به سایر اکانت‌های خود در بایو را حذف کنید: اینستاگرام معتقد است که اکانت‌های واقعی، لینک‌های پیوند به سایر حساب‌های شما مثل توییتر یا یوتیوب را ندارند؛ بنابراین هرگونه لینک پیوندی که در بایو اینستاگرام خود دارید حذف کنید.
 3. اکانت‌های پرجست‌وجو شانس بیشتری برای دریافت تیک آبی دارند: اینستاگرام می‌خواهد بداند که تا چه اندازه نام کاربری شما در اکسپلور اینستاگرام سرچ می‌شود. ازآنجاکه بنای ساخت شبکه‌های اجتماعی برپایۀ جست‌وجوی افراد است، اکانت‌هایی که در دفعات بالا جست‌وجو می‌شوند، شانس گرفتن تیک آبی اینستاگرام بیشتری خواهند داشت.
 4. زمانی اکانت خود را وری‌فای کنید که نامتان در رأس اخبار باشد: به‌ویژه اکانت‌های تجاری و برندها بهتر است زمانی که نامشان در رأس سایت‌های خبری و بلاگ‌هاست، برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام اقدام کنند. برای اینستاگرام مهم است که نام شما در سایر سایت‌ها نیز دیده شود.
 5. صادق باشید:‌ جعل مدارک و ارائۀ اطلاعات نادرست دربارۀ نام و حوزۀ فعالیتتان می‌تواند برایتان گران تمام شود؛ زیرا درصورتی‌که اینستاگرام متوجه این موضوع شود، نه‌تنها درخواست شما را قبول نخواهد کرد، حتی ممکن است اکانت فعلی شما را پاک کند. پس به‌‌هیچ‌وجه از اطلاعات غلط و مدارک جعلی برای دریافت نشان آبی اینستاگرام استفاده نکنید.
 6. بایو اینستاگرام خود را بهینه کنید: مطمئناً داشتن یک عکس پروفایل و بایو و حداقل یک پست نمی‌تواند تیم تأیید اینستاگرام را متقاعد کند که تیک آبی بگیرید. یک بایو اینستاگرام باید به اندازۀ کافی روی مخاطبان شما تأثیرگذار باشد.
 7. دوباره تلاش کنید: اگر بار اول در دریافت تیک آبی اینستاگرام رد شدید، ناراحت نباشید؛ تلاشتان را بیشتر کنید و ۳۰ روز بعد دوباره امتحان کنید.
 8. نشان‌دهندۀ یک برند معروف باشید: اگر بتوانید نماد یک برند معروف باشید و به‌عنوان نمایندۀ آن برند در اینستاگرام فعالیت کنید، شانس بیشتری برای دریافت تیک آبی دارید.
 9. افزایش اکانت‌های جعلی می‌تواند تأثیرگذار باشد: تیک آبی درواقع برای نشان‌دادن رسمی‌بودن اکانت شماست و درواقع به دیگران می‌فهماند که این اکانتِ واقعی و اصلی است که در این شبکۀ اجتماعی با آن فعالیت می‌کنید. بنابراین، با افزایش اکانت‌های جعلی مختلفی که از شما در این فضای مجازی ساخته می‌شود، نیاز به نمایش اکانت رسمی شما بیشتر می‌شود و همین موضوع می‌تواند شانس شما برای دریافت تیک آبی را افزایش دهد.
 10. فعالیت بیشتری داشته باشید: فعالیت مستمر شما می‌تواند به اینستاگرام نشان دهد که تأثیرگذاری بیشتری روی مخاطبان‌ خود و در این شبکۀ اجتماعی دارید و همین موضوع می‌تواند باعث شود شانس بیشتری برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام داشته باشید.
 11. از توهین و ارسال پیام‌های نامناسب در این شبکۀ اجتماعی جلوگیری کنید: برای اینکه بتوانید به تیک آبی برسید، باید بدانید که ساختن یک شخصیت و پرسونا در اینستاگرام بسیار مهم است؛ عموماً اشخاصی که تیک آبی دارند و در این شبکۀ اجتماعی فعالیت می‌کنند، از توهین و بحث‌های اخلاقی نامتعارف دوری می‌کنند. بنابراین، در نظر داشته باشید که فعالیت شما با قوانین اخلاقی و سیاست‌های اینستاگرام مغایرت نداشته باشد.

مواردی که در بالا اشاره کردیم، به‌تنهایی نمی‌تواند تضمینی برای دریافت تیک آبی اینستاگرام باشد، اما شانس شما را در گرفتن آن افزایش می‌دهد.

چگونه نشان آبی اینستاگرام را حفظ کنیم؟

زمانی که نشان خود را گرفتیم، باید بدانیم چگونه آن را حفظ کنیم. این‌طور به نظر می‌رسد که نشان آبی اینستاگرام دائمی و همیشگی است، اما این‌طور نیست. البته حفظ نشان آبی کار دشواری نیست. تنها راه حفظ تیک آبی، رعایت قوانین اینستاگرام است.

برای آنکه نشانتان همیشگی باشد، باید بدانید که در حالت اول حسابتان عمومی بماند و در حالت دوم قوانین اینستاگرام را نقض نکنید. داشتن تیک آبی اینستاگرام همیشگی نیست، باید بدانید برای آنکه تداوم داشته باشید، باید اخلاق‌مدار باشید و در انتشار محتوایتان دقت لازم را به کار بگیرید. نقض این قوانین نه‌تنها نشان آبی اینستاگرام را از شما می‌گیرد، بلکه به شهرت و نام برندتان نیز آسیب می‌زند.

جمع‌بندی

سخن آخر اینکه نداشتن نشان آبی اینستاگرام، نشانۀ نقض هویت شما و برندتان نخواهد بود. محتوای ناب و دست‌اول همیشه می‌تواند مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند و رفته‌رفته شما را به این جایگاه برساند. اگر می‌خواهید بدانید که برای اکانت توییتر خود چگونه نشان آبی بگیرید، خواندن مقالۀ نحوۀ گرفتن تیک آبی در توییتر را در صباویژن از دست ندهید. برای ما از تجربه‌های خود برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام بگویید.

۳.۷/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.