📊 اینفوگرافیک: بهترین راه‌حل‌ها و ترندهای دیجیتال مارکتینگ برای سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۰ کلاً روند اجرایی کسب‌وکارها را متحول کرد و ایده‌های جدیدی برای دورکاری، جذب مخاطب و ارتباط‌گیری با مشتری ساخت. همان‌طور که منتظر می‌مانیم تا همه به این «نرمال‌های جدید» عادت کنند، شرکت‌ها باید از این فرصت برای حل چالش‌ها استفاده کنند و استراتژی خود برای سال ۲۰۲۱ را بسازند.

بهترین راه‌حل ها و ترندهای دیجیتال مارکتینگ برای سال 2021


دانلود اینفوگرافیک بهترین راه‌حل‌ها و ترندهای دیجیتال مارکتینگ برای سال ۲۰۲۱

کلیک کنید

۱) محصول و سرویس‌هایتان را زودتر بفروشید

اینکه تقویم به اول ژانویه می‌رسد، دلیل بر گرفتن مشتری (فروش بیشتر) نیست. قبل از اینکه سال میلادی جدید از راه برسد، باید هدف‌هایتان را مشخص کرده باشید. داشتن استراتژی‌های مختلف برای سال ۲۰۱۱ ایدۀ باحالی است، ولی شیوۀ بازاریابی شما باید به‌شکلی باشد که تمامی مشکلات و راهکارهای آزمایش‌شدۀ کنونی را در بر بگیرد. اگر همین الان برنامه‌ریزی برای کمپین‌های بازاریابی، فروش و پست‌های سوشال مدیا را شروع کنید، کاملاً آمادۀ این خواهید بود که قبل از سال نو، یک شروع انفجاری داشته باشید.

۲) ایکامرس را به خدمت بگیرید

در‌حالی‌که به زیرساخت‌های بخش عمده‌ای از دیگر کسب‌وکارها (منظور اینجا به‌خصوص کسب‌وکارهای فیزیکی است) ضربه‌های شدیدی وارد شود، بسیاری از ایکامرس‌ها محفلی برای ترافیک بیشتر شدند. واضح است که حتی با بازشدن مکان‌های عمومی، خیلی‌ها به خرید آنلاین خدمات و محصولات ادامه خواهند داد. با به‌خدمت‌گرفتن قدرت سئو یا همان بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجوگر و قوی‌شدن در آن، شانس شما برای دستیابی به مشتریان آنلاین خودتان بیشتر خواهد شد. هدف شما و سازمان باید آسان‌سازی و هموارکردن مسیر خرید مشتری از زمان ورودش به سایت باشد.

۳) ذهن بازی درمواجهه با متدهای جدید و غیرتکراری داشته باشید

تمام تلاش خود را به کمپین‌های سوشال مدیا محدود نکنید. هرچقدر که کانال‌های سوشال مدیا رشد می‌کنند و هوشمندتر می‌شوند، از اهمیت و حساسیت مسیرهای یک‌بعدی و سادۀ تبلیغات کلیدی کاسته می‌شود؛ منظور تبلیغاتی است که مشتریان می‌بینند و برای خرید به فروشگاه می‌روند.

به کمک تکنولوژی الگوریتم هوشمند گوگل که می‌فهمد مشتری در چه زمانی، چه چیزی را سرچ می‌کند، مشتریان امروز اغلب در معرض تبلیغاتی در گوگل قرار می‌گیرند که با توجه به نیاز آن‌ها شخصی‌سازی شده‌اند. با استخراج قدرت نهفتۀ داده‌ها در دنیای پیشرفتۀ امروز، این نوع تکنولوژی، رفتارها و افکار مشتری را بهتر مجزا می‌کند که به رضایتمندی بیشتر مشتری در انتهای خط منجر می‌شود. متدهای غیرتکراری و غیرخطی، قدرت نفوذ به فضاهایی غیر از سوشال مدیاها با استفاده از تبلیغات سنتی تلویزیون‌ها، رادیو و دستگاه‌های با همیارهای صوتی را نیز دارند. برای نمایش‌دادن همیشگی محصول و سرویس خود به مشتری، به‌سوی متدهای چندگانه و فضاهای ساخته‌شده توسط آن‌ها حرکت کنید.

۴) به‌کارگیری اتوماسیون (خودکارسازی) بازاریابی

سال آتی قول تکنولوژی‌های حتی پیشرفته‌تری را می‌دهد که سازمان‌ها باید خودشان را به آن‌ها وفق بدهند؛ نمونه‌هایی از این تکنولوژی‌ها ابزارهایی هستند که به شخصی‌سازی بهتر تبلیغات و هدفمند‌کردن آن‌ها کمک می‌کنند. شما می‌‌توانید علایق و حرکات یک جامعه را با پیام‌های معنی‌دار، استراتژیک و شخصی‌سازی‌شده هدف قرار بدهید. اگر هم اتوماسیون بازاریابی مفهوم جدیدی برای شماست، به زمان نیاز دارید. طبق مطالعۀ سایت “Saleforce” در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۶۷درصد بازاریاب‌های موفق از یک پلتفرم خودکارسازی استفاده می‌کردند و ۲۱درصد هم برنامه‌ای برای کوچ به این پلتفرم‌ها در آیندۀ نزدیک داشتند.

۵) از «گوگل تَگ منیجر» استفاده کنید

احتمالاً با بسیاری از ابزارهای رایگان بازاریابی ارائه‌شده توسط گوگل آشنا هستید و گوگل تگ منیجر گزینۀ بعدی برای اضافه‌کردن به زرادخانۀ مارکتینگ خواهد بود. با کمک این ابزار می‌توانید تصمیم‌های داده‌محور، بدون هدردادن وقت توسعه‌دهنده‌های خود بگیرید. تگ منیجر به‌‌راحتی با گوگل ادز، گوگل آنالیتیکس، لینکدین کمپین منیجر، فیس‌بوک بیزنس منیجر و باقی پلتفرم‌های تبلیغاتی همگام می‌شود تا بتوانید دانش شرکت خود را با بقیه به اشتراک بگذارید.

۶) محتوا را برای انسان‌ها تولید کنید نه «بات‌ها»

موتورهای جست‌وجوگری که امروز داریم، روزی روزگاری فقط برپایۀ کلمات کلیدی و عبارت‌های دقیق می‌چرخیدند که نتیجۀ آن هم نشر محتواهای خشک و ناخوانا توسط سایت‌ها بود تا از قافله عقب نمانند. ولی الان، موتورهای جست‌وجوگر به‌‌قدری هوشمند شده‌اند که از نوشته‌های شما نشانه‌های متنی استخراج کرده و نتیجه‌های شبیه فراهم کنند که درنهایت باعث کاهش زمان مصرف‌شده در جست‌وجوی کلمات کلیدی می‌شود. این امر فضا را برای خلاقیت، نوآوری و تمرکز بر طراحی‌های مهم‌تر باز می‌کند.

منابع

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.