چگونه دایرۀ اینتراکشن توییتر بسازیم؟

همه‌چیز دربارۀ دایرۀ اینتراکشن توییتر

9,536

مهم نیست که چه مدت از آغاز فعالیت ما در توییتر گذشته باشد، درهرحال جالب خواهد بود اگر بتوانیم نگاهی به تمام فعالیت‌ها و تعاملات خود در این فضا بیندازم و مروری کلی داشته باشیم. در توییتر این جمع‌بندی امکان‌پذیر است و احتمالاً با آن برخورد کرده باشید.

دوستی که شما را به‌عنوان یکی از افراد حاضر در دایرۀ اینتراکشن خود تگ می‌کند، همین کار را انجام داده است. اما این دایرۀ اینتراکشن چیست؟ چه چیزی را نشان می‌دهد؟ و چگونه می‌توان آن را ساخت؟ سؤالاتی است که در این بلاگ‌پست از صباویژن قصد داریم به آن‌ها بپردازیم.

دایرۀ اینتراکشن توییتر چیست؟

هریک از ما در توییتر با تعدادی از افراد، اینتراکشن (InterAction) داریم؛‌ یعنی اگر توییتی از آن‌ها برای ما جالب باشد، ممکن است آن را لایک یا ریتوییت کنیم، کامنت بگذاریم یا حتی اگر صاحب توییت را فالو نداشته باشیم، تصمیم بگیریم او را دنبال کنیم. مسلماً سطح ارتباطی و تعاملات ما با هریک از این افراد در توییتر با هم تفاوت دارد. توییتر در حرکتی جالب به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از دایرۀ اینتراکشن (InterAction Circle)، به سطح تعاملات و اینگیجمنت خود با افراد، نگاهی کلی بیندازید.

درواقع، دایرۀ اینتراکشن توییتر، یک چارت تصویری است؛ در این چارت، آواتار شما در مرکز قرار می‌گیرد و آواتار افرادی که از آغاز فعالیت خود در توییتر با آن‌ها تعامل داشته‌اید، حول آن نمایش داده می‌شوند. این نمایش در سطوح دایره‌ای و به‌ ترتیب بیشترین میزان اینگیجمنت شما با آن حساب کاربری است.

دایرۀ-اینتراکشن-توییتر

با استفاده از این چارت، در نگاهی کلی می‌توانید وضعیت تعاملات خود را تحلیل کنید. گاهی نکات جالبی از نحوۀ فعالیت خود کشف خواهید کرد. برای مثال، شاید تصور شما همیشه این بوده است که در توییتر غالباً با بلاگرهای حوزۀ دیجیتال‌مارکتینگ اینتراکشن دارید، اما دایرۀ اینتراکشن شما بیشتر از چهره‌های سیاسی جامعه تشکیل شده باشد. اما چطور می‌توانید دایرۀ اینتراکشن خود را بسازید؟

چگونه دایرۀ اینتراکشن توییتر بسازیم؟

سایت Chirpty به‌راحتی و در سه گام ساده، به شما در ساخت دایرۀ اینتراکشن توییتر کمک می‌کند:

  • نام کاربری خود را بدون @ وارد کرده و گزینۀ Generate را کلیک کنید.
  • دایرۀ اینتراکشن شما به همراه نام‌ کاربری تمام افراد حاضر در چارت به شما نمایش داده می‌شود. از بالای تصویر می‌توانید رنگ پس‌زمینۀ دایره را تغییر دهید.
  • از طریق گزینۀ Save، تصویر را ذخیره کنید.

ساخت دایرۀ اینتراکشن در این سایت رایگان است. اما ارائۀ چارت نهایی در آن، کمی زمان می‌برد و در‌‌صورتی‌که نمی‌خواهید زمان زیادی از شما صرف شود، می‌توانید برای خرید اشتراک آن که در‌ حال ‌حاضر ۰.۹۹ دلار است، اقدام کنید. البته قطعاً به دلیل تحریم‌های مالی ایران، این کار دور از ذهن است و همه ترجیح خواهند داد که کمی صبور باشند.

حالا می‌توانید دایرۀ اینتراکشن خود را بسازید و با دوستان خود، در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. حتماً نظرهای جالبی خواهید شنید. راستی شما با توجه به دایرۀ اینتراکشن توییتر، چه نکتۀ مهمی دربارۀ خود متوجه شدید؟

۵/۵ - (۳ امتیاز) امتیاز یادت نره!
شاید برایتان جالب باشد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.