سرویس Sales Navigator لینکدین چیست؟

معرفی سرویس جالب لینکدین برای کسب‌و‌کارها

بیشتر افراد لینکدین را محلی مناسب برای ایجاد ارتباط و انتقال اطلاعات میان همکاران حوزۀ خود می‌دانند. هرچند این تفکر درست است، اما لینکدین به‌ چنین تعریفی از خود قانع نیست. امروزه این شبکۀ اجتماعی دستی بر آتش اینفلوئنسر مارکتینگ داشته و خدمات بازاریابی متنوعی را به‌ کاربران خود ارائه می‌دهد.

همان‌طور که می‌دانید، مشتریان بالقوه افرادی هستند که احتمال دارد در آینده مشتری شما بشوند. مهم نیست که کسب‌وکار شما کوچک باشد یا بزرگ، درهرصورت برای به‌دست‌آوردن موفقیت بیشتر درزمینۀ فروش، به‌ داشتن اطلاعاتی از مخاطب‌های بالقوۀ خود نیاز دارید.

لینکدین خدماتی را به ‌کاربران خود ارائه می‌دهد که برای آن‌ها مثل چراغ راه بوده و اوضاع فروش آن‌ها را بهتر خواهد کرد. در ادامۀ این مطلب، قابلیت مهم و جالب لینکدین، یعنی Sales Navigator را بررسی کرده و از صفر تا صد آن را توضیح خواهیم داد.

Sales Navigator، چراغ راه لینکدین برای فروش

پیش از توضیح دربارۀ این قابلیت لینکدین قصد داریم شما را با واژۀ Lead آشنا کنیم. لید مجموعه‌ای از داده‌هاست که از مشتری‌های بالقوه جمع‌آوری شده و باعث ایجاد ارتباط بین ما و مشتری می‌شود. لید مثل سرنخی است که معمای پیچیدۀ فروش را آسان کرده و و ما را به‌طور مستقیم به‌ مشتری وصل می‌کند.

حالا ما چطور می‌توانیم به‌ این سرنخ‌ها دسترسی پیدا کنیم؟ سرویس Sales Navigator ابزار بسیار خوبی است که می‌تواند سرنخ‌های خوبی را در ارتباط با مشتری‌ها به ‌ما بدهد و با این کار، چراغ راه فروش ما شود.

جالب است بدانید که لینکدین علاوه‌ بر نسخۀ عادی خود، چندین نسخۀ پریمیوم نیز دارد که هریک برای کار خاصی به‌ شما کمک می‌کنند. Sales Navigator نوعی نسخۀ پریمیوم است که مخصوص مارکتینگ بوده و نیروهای متخصص بازاریابی و فروش از آن استفاده می‌کنند. پس از اینکه قابلیت Sales Navigator را انتخاب کردید، باید از بین ۳ مدل مختلف آن یکی را انتخاب کنید. این ۳ مدل عبارت‌اند از:

  1. Core
  2. Advanced
  3. Advanced Plus

هریک از این ۳ مدل ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی دارند که تعیین هزینه نیز با توجه به‌ آن انجام می‌شود. لازم است بدانید که نوع Core پایهترین و ارزانترین خدمات را داشته و مدل Advanced خدمات بیشتری از نوع قبلی دارد. همچنین مدل Advanced Plus از تمام گزینه‌های قبلی کاملتر بوده و خدمات بیشتر و گرانتری دارد.

قابلیت Sales Navigator چه خدماتی به‌ ما ارائه می‌دهد؟

حالا قصد داریم بگوییم که در ازای خرید نسخۀ Sales Navigation، لینکدین چه قابلیت‌هایی به‌ ما می‌دهد. البته باید بدانید که این سرویس، کارهای زیادی را برای ما انجام می‌دهد. مهم‌ترین قابلیت‌های آن عبارت‌ است از:

۱) تولید سرنخ

می‌توان گفت که این قابلیت، مهم‌ترین کاری ا‌ست که Sales Navigator برای ما انجام می‌دهد. پیش از این کمی دربارۀ سرنخ‌ها و میزان اهمیت آن‌ها صحبت کردیم. حال می‌گوییم که این سرویس می‌تواند با استفاده از فیلترهای مختلف، مخاطبان بالقوۀ شما را پیدا کرده و به ‌شما معرفی کند.

برای مثال، طبق الگوریتم‌ها و فیلترهای خود، افرادی که به‌تازگی استعفا داده‌اند، افرادی که شغل جدیدی پیدا کرده‌اند، افرادی که دربارۀ موضوع خاصی پست نوشته‌اند و… را پیدا کرده و به‌ شما نشان می‌دهد. بخش زیادی از این کار به‌وسیلۀ کلمات کلیدی، عنوان‌ها، ارتباطات و… انجام می‌شود.

۲) نگهداری و ذخیرۀ سرنخ‌ها

در بیشتر مواقع، نگه‌داشتن سرنخ‌ها از به‌دست‌آوردن آن نیز مهم‌تر است. بهتر است برخی مواقع در ارتباط‌گرفتن با افرادی که سرنخی از آن‌ها دارید، تعلل کنید. درعوض می‌توانید مدتی ارتباط معمولی با آن‌ها داشته ‌باشید تا به‌موقع بتوانید مشتری موردنظر خود را پیدا کنید. در این میان لازم است جایی را داشته ‌باشید که سرنخ‌ها در آن حفظ و به‌روزرسانی شوند. سرویس Sales Navigator این امکان را به ‌شما می‌دهد که در هرلحظه به‌ لیست سرنخ‌های خود دسترسی داشته ‌باشید.

۳) ایجاد ارتباطات بیشتر

همان‌طور که می‌دانید، در شبکۀ اجتماعی لینکدین، برخی محدودیت‌ها برای ارتباط با افراد وجود دارد. برای مثال شما نمی‌توانید با کسی که در شبکۀ ارتباطات شما نیست، صحبت کنید. سرویس Sales Navigator قابلیتی به ‌نام InMails دارد که با کمک آن می‌توانید با افرادی که خارج از شبکۀ ارتباطات شما هستند صحبت ‌کنید و به ‌آن‌ها وصل شوید.

۴) اتصال به‌ سرویس‌های مدیریت ارتباط مشتری

CRM یا مدیریت ارتباط مشتری موضوع مهمی است که برای بهبود کسب‌و‌کار باید به ‌آن توجه کرد. سرویس‌های مختلفی وجود دارند که امور مربوط به CRM را انجام می‌دهند. در این میان، مهم است که بتوان سرنخ‌ها را با سرویس‌های CRM ترکیب کرد.

Sales Navigator می‌تواند به ‌چندین سرویس CRM مثل Microsoft Dynamic، ُSalesforce و… که در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند، متصل شود. این کار در زمان متخصصان فروش و CRM صرفه‌جویی کرده و کار را برای آن‌ها راحت‌تر خواهد کرد.

۵) ساختن گروه

لازم است بدانید که برای نتیجه‌گیری بهتر درزمینۀ بازاریابی باید اطلاعات مهم را با تیم خود در میان بگذارید. سرویس Sales Navigator این امکان را فراهم می‌کند که گروهی را به همراه اعضای تیم خود در آن بسازید و اطلاعات مهم را سریع‌تر باهم در میان بگذارید.

چرا شرکت‌های مختلف از Sales Navigator برای افزایش فروش خود استفاده می‌کنند؟

علاوه ‌بر موارد بالا، مزایای زیادی وجود دارد که کسب‌وکارهای بزرگ‌ و ‌کوچک را به استفاده از این سرویس قانع می‌کند. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

  • نشان‌دادن سرنخ‌ها با توجه به اولویتهای مشخص‌شده توسط شما؛
  • ارائۀ آمارهای بسیار مهم و جزئی مثل فعالیت‌های رقبا؛
  • رفع تمام محدودیتهای نسخۀ رایگان؛
  • امکان کانکت‌شدن به‌ افراد زیادی در روز؛
  • پشتیبانی قوی.

آیا Sales Navigator قابلیت گرانی است؟

همان‌طور که این سرویس قابلیت‌های فراوانی دارد، هزینۀ نسبتاً گرانی را نیز برای خدمات خود در نظر گرفته‌ است. البته تأثیر خدمات آن بر فروش به‌قدری زیاد است که کسب‌و‌کارها هزینۀ آن را با کمال ‌میل پرداخت می‌کنند. هزینۀ سرویس Sales Navigator با توجه به‌ انواع و مدت رزرو آن متفاوت است. برای استفاده از مدل Core در یک ماه ۹۹.۹۹ دلار و در یک سال ۹۵۹.۸۸ دلار باید هزینه کنید. همچنین مدل Advanced آن برای یک ماه ۱۵۹.۹۹ دلار و برای یک سال ۱۵۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

مدل Advanced Plus به‌ دلیل سفارشی و خاص ‌بودن آن، قیمت از‌پیش‌تعیین‌شده‌ای ندارد و با توجه به‌ مشخصات ‌کسب‌وکار شما تعیین می‌شود. بدیهی است که هریک از این مدل‌ها را باید با توجه به‌ نیاز کسب‌و‌کار خود انتخاب کنید.

جمع‌بندی

Sales Navigator سرویس جالبی‌ است که لینکدین در کنار سایر نسخه‌های پریمیوم خود قرار داده ‌است. این سرویس مخصوص متخصصانی‌ است که درزمینۀ فروش و مارکتینگ فعالیت دارند. خود این سرویس به‌ سه مدل مختلف Core، Advanced و Advanced Plus تقسیم می‌شود که هرکدام قابلیت‌ها و قیمت‌های مختلفی دارند.

این سرویس از قابلیت‌های خاصی مثل ایجاد سرنخ برخوردار بوده که برای افزایش فروش، بسیار حیاتی و مهم است. همچنین، این سرویس محدودیت‌های نسخۀ رایگان لینکدین را ندارد و درزمینۀ ارتباطات نیز آزادی‌های بیشتری را به‌ صاحب حساب‌ کاربری می‌دهد. Sales Navigator می‌تواند به سرویس‌های CRM نیز متصل‌ شود و اطلاعات و سرنخ‌ها را در آن نیز نمایش‌ دهد. هزینۀ این سرویس هم با توجه به‌ نوع آن به‌صورت ماهیانه و سالیانه تعیین می‌شود که مدل سالیانۀ آن صرفۀ بیشتری دارد.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.