آیا باید در لینکدین تمام درخواست‌های کانکشن را قبول کنیم؟

لینکدین (LinkedIn) یک ابزار آنلاین قدرتمند برای حرفه‌ای‌هاست. کسب‌وکارها و استخدام‌کنندگان بسیاری با بازرسی صفحه‌های کاربری در لینکدین، فرایند استخدام را انجام می‌دهند. درحقیقت، آن‌ها کانکشن‌ها (connections)، توصیه‌کنندگانتان (recommendations) و حتی تصویر صفحۀ کاربری شما را بررسی می‌کنند.

سؤالات زیادی دربارۀ نحوۀ رفتار در لینکدین وجود دارد؛ در ادامه به سؤالات مربوط به چگونگی ارسال کانکشن و پذیرش درخواست‌های کانکشن می‌پردازیم.

چگونه در لینکدین کانکشن بفرستیم؟

برقراری ارتباط با دیگران یا همان ارسال کانکشن در لینکدین، فرایند سختی ندارد؛ فقط کافی است وارد صفحۀ کاربری شخص موردنظر شده و گزینۀ connect را بزنید؛ در این صورت لینکدین به شما پیشنهاد می‌دهد که دعوت‌نامه‌ای شخصی‌سازی‌شده برای آن فرد ارسال کنید. اگر مایل به این کار بودید، که از نظر حرفه‌ای حرکت جذابی است، می‌توانید گزینۀ Add a note را بزنید و پیام خود را بنویسید، در آخر هم با انتخاب گزینۀ Send، پیام شما ارسال خواهد شد.

تنها نکتۀ باقی‌مانده در این قسمت این است که حواستان به محدودیت ارسال کانکشن در هفته، که میزان آن بین ۸۰ تا ۱۰۰ نفر است، باشد؛ زیرا در غیر این صورت، بنابر قوانین لینکدین، برای مدتی دیگر قادر به ارسال کانکشن نخواهید بود.

آیا باید در لینکدین تمام درخواست‌های کانکشن را قبول کنیم؟

دربارۀ پذیرش یا عدم پذیرش درخواست‌های کانکشن ابهاماتی وجود دارد که جواب به این سؤال را به دو دیدگاه مخالف تقسیم می‌کند. در ادامه‌ این دو نوع نگاه متفاوت را برای شما شرح داده و تصمیم را بر عهدۀ خودتان می‌گذاریم:

دیدگاه اول: پذیرش تمامی درخواست‌های کانکشن

افراد با این دیدگاه معتقدند شما باید تمامی درخواست‌های کانکشن، حتی کسانی را که نمی‌شناسید، بپذیرید؛ بزرگ‌ترکردن شبکۀ ارتباطات خود با پذیرش تمامی درخواست‌های کانکشن، برای شما مزایای زیادی را به همراه خواهد آورد که از جملۀ آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دریافت پیشنهادهای شغلی بهتر: یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن شغل، معرفی توسط فردی است که در شرکت موردنظر کار کرده و به او اعتماد دارند. داشتن کانکشن بالا، این احتمال را که شما توسط فردی مطمئن معرفی شده یا پیشنهاد استخدام مناسبی دریافت کنید، افزایش می‌دهد.
  2. افزایش شناخت از شما: اگر خود را فردی حرفه‌ای در صنعت خودتان نشان داده و اجازه دهید افراد بیشتری در لینکدین با شما ارتباط برقرار کنند، شانس خود را برای دستیابی به اهدافتان بالا خواهید برد. دریافت تعداد زیادی کانکشن در لینکدین می‌تواند نشانۀ آن باشد که شما در حال دیده‌شدن هستید و برای اطمینان نیز می‌توانید به آنان ایمیل زده و دلیل این درخواستشان را جویا شوید.
  3. افزایش اعتبار: گاهی تعداد کانکشن‌های شما از کیفیت آنان مهم‌تر است. بعضی از استخدام‌کنندگان به هنگام ارسال پیشنهادهای شغلی خود، تعداد کانکشن‌های لینکدین افراد را معیار قرار می‌دهند تا میزان توانایی فرد را برای تحت‌تأثیرقرار‌دادن افراد و استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسنجند. درحقیقت بالابودن میزان کانکشن به شما و برندتان اعتبار می‌دهد و شما را از دیگر کاندیدهای شغلی متمایز می‌کند.

دیدگاه دوم: نپذیرفتن تمامی درخواست‌های کانکشن

استدلال مخالف می‌گوید خیر، شما باید تنها درخواست کانکشن افرادی را که می‌شناسید و به آن‌ها اعتماد دارید بپذیرید. درحقیقت، در این دیدگاه کیفیت کانکشن‌ها بر کمیت آن‌ها اولویت دارد که دلایل آن را در ادامه توضیح می‌دهیم:

  1. مفیدنبودن ارتباط با افراد مختلف: هدف شما در این دیدگاه، برقراری ارتباط با افراد درست است؛ بنابراین اگر شما فقط در یک مکان جغرافیایی مشخص مشغول به فعالیت هستید، نیازی به برقراری ارتباط با افرادی در کشورهای دیگر ندارید، مگر آنکه ارتباط‌برقرار‌کردن با آن‌ها برای شما سودمند باشد.
  2. شلوغی صفحۀ فید (feed) شما: زمانی که با دیگران کانکشن برقرار می‌کنید، فعالیت‌های آنان در فید لینکدین شما ظاهر خواهد شد. احتمالاً شما هم ترجیح می‌دهید از فعالیت‌های کسانی باخبر شوید که به آنان و کارهایشان علاقه‌مند هستید. با قبول تمامی افراد، شما تنها با یک صفحۀ فید سرشار از خبرهای نامربوط روبه‌رو خواهید بود.
  3. دریافت اسپم: برقراری ارتباط با افرادی که آن‌ها را می‌شناسید، احتمال دریافت پیام‌های اسپم را کاهش می‌دهد. گاهی افرادی که درخواست کانکشن برای شما ارسال می‌کنند ربات بوده و پذیرش آنان موجب سوء‌استفاده از اطلاعات شما یا حتی فروختن آن به شرکت‌های مختلف می‌شود.

و اما رویکرد میانه‌رو

ممکن است در شرکت بزرگی کار کنید و همۀ افراد مشغول را با نام آن‌ها نشناسید؛ در این صورت می‌توانید درخواست کانکشن افرادی را که از نزدیک ندیده‌ اما در یک شرکت کار کرده‌اید، بپذیرید. همچنین، ممکن است بخواهید درخواست افرادی را که در یک شرکت خاصی کار می‌کنند بپذیرید و با آنان ارتباط برقرار کنید.

درنهایت این شما هستید که چگونگی مدیریت درخواست‌های کانکشن خود را انتخاب می‌کنید. به بیان دیگر، این تصمیم باید با توجه به اهداف حرفه‌ای‌ شما و ترجیحاتتان گرفته شود.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.