۳ روش جست‌وجوی روم در کلاب هاوس و پیدا‌کردن افراد در یک روم خاص

در این دوره و زَمانه کمتر کسی است که اسم کلاب هاوس (Clubhouse) را نشنیده باشد. شبکه‌ای اجتماعی که می‌توانیم در آن به‌صورت زنده و صوتی با دیگران صحبت کنیم، ‌نظراتمان را بگوییم و در مباحث شرکت کنیم. از همه مهم‌تر اینکه با دیگران تعامل داشته باشیم و یاد بگیریم. برای انجام این کارها حتماً نیاز است تا در یک روم کلاب هاوس وارد شویم. حالا چطور روم‌های کلاب هاوس را پیدا کنیم؟

در این مطلب به نحوۀ جست‌وجوی روم در کلاب هاوس می‌پردازیم و همین‌طور نحوۀ پیداکردن یک نفر در یک روم کلاب هاوس را توضیح دهیم.

روم کلاب هاوس چیست؟

روم کلاب هاوس را می‌توانیم به یک رویداد آنلاین تشبیه کنیم، رویدادی که زنده است. در فارسی علاوه بر روم، به آن اتاق کلاب هاوس هم می‌گویند.

نحوۀ پیدا‌کردن روم در کلاب هاوس

در حال حاضر در خود اپ این شبکه‌ اجتماعی فقط می‌توانیم افراد و کلاب‌ها را جست‌وجو کنیم، ولی سازندگان این برنامۀ لاکچری قول داده‌اند که در آیندۀ نزدیک، امکان جست‌وجوی روم‌ها را هم به کلاب هاوس اضافه کنند یا به‌قول مسئولان داخلی ما، اضافه‌شدن این ویژگی در دست اقدام است!

با خواندن پاراگراف بالا اصلاً نباید ناامید شویم؛ چراکه جوان ایرانی یا راهی خواهد یافت، یا راهی خواهد ساخت!

۳ راه و مسیر برای دورزدن این تحریم یا به‌عبارت بهتر، این محدودیت کلاب هاوس برای پیداکردن روم دلخواهمان وجود دارد:

 1. دنبال‌کردن افراد و کلاب‌های مرتبط: اگر به دنبال یک روم در کلاب هاوس با موضوع خاص برای شنیدن یا صحبت‌کردن باشیم، می‌توان در قسمت سرچ کلاب هاوس، کلمۀ کلیدی مدنظر را جست‌وجو کرد تا افراد و کلاب‌های مرتبط با آن موضوع را نشان دهد.
  با فالوکردن آن‌ها، وقتی این افراد یا کلاب‌ها رومی را برگزار کنند، آن روم در تالار ورودی کلاب هاوس (Clubhouse Hallway) ما نشان داده می‌شود و می‌توانیم در آن روم شرکت کنیم.
 2. پیدا‌کردن روم‌های آینده: اگر بخواهیم از روم‌هایی که در آینده برگزار می‌شوند آگاه شویم، باید به قسمت Upcoming events برویم که آیکونش در بالای تالار ورودی کلاب هاوس جا خوش کرده است.
  در این قسمت می‌توانیم تمام روم‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای را که می‌توانیم در آن‌ها شرکت کنیم، ببینیم. این روش یکی از روش‌های کارآمد برای پیداکردن روم‌های کلاب هاوس است.
 3. مشخص‌کردن علاقه‌مندی‌ها: یکی دیگر از روش‌های پیدا‌کردن روم کلاب هاوس، مشخص‌کردن علاقه‌مندی‌هاست. در تالار ورودی، کلاب هاوس از ما می‌خواهد موضوعاتی را که موردعلاقه‌مان است، انتخاب کنیم. با این کار، معمولاً کلاب هاوس در تالار ورودی، بعضی روم‌های مرتبط با آن موضوعات را در اختیارمان قرار می‌دهد.

در قسمت قبل، نحوۀ پیداکردن و جست‌وجوی روم در کلاب هاوس را توضیح دادیم. اما در یک روم خاص، چطور یک فرد خاص را پیدا کنیم؟ گاهی به‌خاطر پیدا‌کردن و فالو‌کردن یک فرد خاص، یا گاهی از سر کنجکاوی اینکه ببینیم یک نفر در روم شرکت کرده است یا نه، به این کار نیاز پیدا می‌کنیم.

برای پیداکردن یک فرد در روم کلاب هاوس این مراحل را می‌رویم:

 • وارد روم موردنظر می‌شویم؛
 • روی سه‌نقطۀ بالا می‌زنیم؛
 • در بین گزینه‌های ظاهرشده، روی عبارت Search Room می‌زنیم؛
 • اسم فرد موردنظر را جست‌وجو می‌کنیم؛
 • فرد موردنظر با موفقیت پیدا شد!

اگر این مراحل را رفتیم و چیزی نمایش داده نشد، یعنی فردی که دنبالش هستیم در این روم حضور ندارد.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
2 نظرات
 1. هومن می گوید

  البته این بخش از گفته ی شما (هیچ تکراری ندارد و با تمام‌شدنش دیگر نمی‌توانیم به آن دسترسی داشته باشیم؛ یک رویداد آنلاین تمام‌شدنی.) در حال حاضر مصداق نداره و کلاب هاوس امکان بازپخش رومی که مدیران اون اقدام به ضبطش بکنن رو فراهم کرده.

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   ممنون هومن جان از تذکرتون، مطلب رو اصلاح کردیم.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.