📊 اینفوگرافیک: قوانین طلایی بازاریابی پیامکی

اگر بدون اینکه درک صحیحی از بازاریابی پیامکی داشته باشید کمپینی را پیاده‌سازی و اجرا کنید، احتمالاً به موفقیتی دست پیدا نمی‌کنید. هرگز کمپین پیامکی بدون برنامه‌ای اجرا نکنید، چون فقط باعث بی‌ارزش‌کردن لیست مخاطبانتان و درنهایت مسدودسازی پیامک‌های شما توسط آن‌ها خواهد شد. خب بیایید دربارۀ این صحبت کنیم که بازاریابی پیامکی چگونه باعث رشد کسب‌وکار شما خواهد شد؟ بدون شک این سبک از بازاریابی مزایای بسیاری دارد که در ادامه به ۴ نمونۀ آن اشاره می‌کنیم:

۱) می‌تواند شخصی‌سازی شود

اگر اغراق نباشد، باید بگوییم که تقریباً همۀ افراد گوشی خود را در محدودۀ یکی‌دو متری خود می‌گذارند تا سریع بتوانند به سراغش بروند. به همین دلیل باید حواستان باشد که پیامکی که ارسال می‌کنید تا حد ممکن شخصی‌سازی شده باشد و غیرحرفه‌ای نباشد. برای مثال، از دادن هدیه در روز تولد مخاطبان نترسید، چون این کار باعث ارتقای رابطۀ شما با مشتریانتان می‌شود.

۲) به مشتریان وفادار، به خاطر تعامل پیوسته هدیه می‌دهد

این مزیت به‌عنوان پاداش بازاریابی پیامکی محسوب می‌شود. پاداش‌دادن به مشتریانی که به‌طور دائم با برند در تعامل هستند باعث ایجاد وفاداری بلندمدت خواهد شد.

بدون شک شما کسب‌وکاری می‌خواهید که چندین نسل سرپا باشد، پس بهترین کار، داشتن مشتریان وفادار است.

۳) به‌سادگی می‌توانید مشتریان را با توجه به سن، مکان و رفتار خریدشان دسته‌بندی کنید

هرچقدر دسته‌بندی‌های شما هدفمندتر باشد، پیام‌های شما ارزشمندتر خواهد بود. برای مثال، اگر شما مخاطبانتان را براساس سن و مکان دسته‌بندی کنید، به‌سادگی می‌توانید به آن‌هایی که در یک مکان خاص و در یک سن مشخص هستند، پیامک ارسال کنید.

۴) می‌توانید مطئمن شوید که تمامی پیامک‌ها هدف‌بندی‌شده و منحصربه‌فرد هستند

اگر پیامک شما منحصربه‌فرد نباشد یا مزیت مشخصی نداشته باشد، قطعاً موفقیتی را تجربه نخواهید کرد. برای مثال، به‌جای ارسال کد تخفیف ۱۰درصدی، پیشنهادی بدهید که افراد نتوانند در مقابل آن مقاومت کنند؛ مانند یکی بخر دو تا ببر یا یک‌درصد تخفیف بالاتر.

حالا که با هم مزایای بازاریابی پیامکی را مرور کردیم، سراغ اینفوگرافیک زیر می‌رویم که در آن از قوانین طلایی بازاریابی پیامکی گفته‌ایم:

اینفوگرافیک بازاریابی پیامکی

دانلود اینفوگرافیک قوانین طلایی بازاریابی پیامکی

کلیک کنید
۵/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.