📊 اینفوگرافیک: ۹ ترفند بازاریابی که در سال ۲۰۲۱ حکمرانی خواهند کرد

اتفاقات زیادی در یک سال اخیر به‌ وقوع پیوست که در صنایع و کسب‌وکارهای مختلف تأثیرگذار بود. این موضوع باعث شد تا روند‌های بازاریابی دیجیتال نیز دستخوش تغییراتی شود. در این مطلب قصد داریم روندهای بازاریابی دیجیتال را که در سال ۲۰۲۱ حاکم بوده‌اند، به شما معرفی کنیم.

بازاریاب‌های زیادی در سال ۲۰۲۰ تلاش کردند تا روند کاری خود را به‌روز کنند و در میان اتفاقات به‌وقوع‌پیوسته، استمرار داشته باشند. با توجه به رویدادهایی که به‌طور چشمگیر فرایندهای بازاریابی دیجیتال را شکل داده و دستخوش تغییر کرده‌اند، به‌راحتی می‌توان گفت که سال ۲۰۲۱ مانند هیچ سال دیگری نبود و فهرستی از وقایع مختلف را در خود جای داده بود: آشفتگی‌های سیاسی-اجتماعی، اعتراضات توده‌ای، درگیری‌های خشن خیابانی، انتخابات، اُفت شدید اقتصاد،‌ آتش‌سوزی‌های ویرانگر، پدیده‌های آب‌وهوایی پیش‌بینی‌ناپذیر و البته، ویروس کرونا.

با وجود همۀ تحولات اخیر که به‌شکل بی‌سابقه‌ای جریان یافته‌اند، جای تعجب نیست که بازاریابان نیز مستقیماً تحت‌تأثیر قرار بگیرند. چه کسی می‌داند که هزینه‌های تبلیغات شبکه‌های اجتماعی در یک هفته، ماه یا سال آینده چگونه خواهد بود؟ یا حتی رونق تجارت الکترونیک تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

اکنون زمان آن فرارسیده که بازاریابان به‌دقت اهداف خود را بررسی کنند. آن‌ها باید زیرک باشند و استراتژی‌های جدید را سریع و دقیق تطبیق دهند. آن دسته از برندها، کسب‌وکارها و افرادی که می‌توانند راهی برای انعطاف‌پذیری در برابر ناملایمات را بیابند، در بهترین موقعیت قرار می‌گیرند تا بتوانند آینده‌ای روشن‌تر برای خود بسازند.

۹ روند برتر بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱

ضرب‌المثلی قدیمی می‌گوید: «تنها چیز ثابت در این دنیا، تغییر است». هرساله، رسانه‌های دیجیتال تغییر را در بین استراتژی‌های بازاریابی مختلف تجربه می‌کنند. در ادامه نیز ۹ روند برتر بازاریابی دیجیتال را در قالب اینفوگرافیک بیان می‌کنیم و امیدواریم که درک و استفاده از آن برای شما آسان باشد.

این ترندهای (Trends) جهانی به‌راحتی در فرایندهای بازاریابی قابل اعمال هستند و اگر این موارد را به شیوه‌ای استراتژیک دنبال کنید، برند شما رشد چشمگیری را تجربه خواهد کرد؛ به عبارتی، محتوا پادشاه است و تولید محتوای مناسب برای مخاطبان، ضروری محسوب می‌شود.

علاوه‌بر‌این، استفاده از تبلیغات کاتالوگی (Catalog Advertisement) در فیس‌بوک یا اینستاگرام، روشی اثبات‌شده برای ایجاد کلیک‌های داغ بیش‌تر است. وقتی صحبت از بازاریابی B2B درمیان باشد، همه‌چیز به اعتماد مربوط می‌شود و لینکدین شبکه‌ای اجتماعی است که در این حوزه حکمرانی می‌کند و استفاده از سرویس‌های پولی این شبکۀ اجتماعی نیز هزینه‌ای است که ارزشش را دارد. علاوه‌بر‌این، محتوای گرافیکی، اثرگذاری بیش‌تری نسبت به محتواهای ساده دارد. اگر هنوز به این موضوع باور ندارید، آمار رشد اینستاگرام و پینترست را بررسی کنید.

روندهای بازاریابی دیجیتال که در سال ۲۰۲۱ حاکم بوده‌اند


دانلود اینفوگرافیک ۹ ترفند بازاریابی که در سال ۲۰۲۱ حکمرانی خواهند کرد

کلیک کنید

منابع

۳/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!

مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.