تاثیر رپورتاژ بر سئو چقدر است؟

حتماً تابه‌حال متوجه شده‌اید که مخاطب‌های ما این روز‌ها از تبلیغات نمایشی پر رنگ‌ولعاب و پرسروصدا خسته و کلافه هستند. سلیقۀ مخاطب کاملاً تغییر کرده ‌است و محتواهای صرفاً تبلیغاتی، دیگر برای آن‌ها خوشایند نیست. به‌ همین ‌خاطر، ما در دنیای تبلیغات و بازاریابی، همیشه به دنبال راهی جدید و متفاوت برای جلب‌ رضایت مخاطب هستیم.

یکی از بهترین راه‌ها برای تولید آگهی‌های موردپسند مخاطب، تبلیغات غیرمستقیم است. رپورتاژآگهی‌ها از تکنیک‌های تبلیغاتی غیرمستقیمی هستند که جایگاه خود را در دنیای کسب‌وکارها باز کرده‌اند. امروز می‌خواهیم درمورد این سبک از تبلیغات، ویژگی‌ها و تأثیر آن‌ها بر سئو با هم صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

چرا رپورتاژ آگهی اهمیت دارد؟

اهمیت سئو به‌عنوان بخش جداناپذیری از کسب‌وکارهای آنلاین برای همۀ ما ثابت شده ‌است. ما خوب می‌دانیم که برای دیده‌شدن توسط گوگل باید سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو بهینه کنیم. یکی از راه‌های بهبود سئو، استفادۀ هوشمندانه از رپورتاژآگهی‌ها است.

رپورتاژها تبلیغاتی هستند که محتوای آن‌ها اطلاعات ارزشمند و کاربردی کسب‌وکار شماست. مخاطب به دنبال نیاز و علاقه‌مندی‌های خود در گوگل جست‌وجو می‌کند. او با کلمه‌های کلیدی متفاوتی، محتوای رپورتاژ شما در سایتی معتبر را پیدا می‌کند و وارد آن می‌شود. گوگل عاشق محتواست، به‌ویژه محتواهایی که اطلاعات درست و ارزشمند ارائه می‌دهند و خوانایی و کیفیت بالایی دارند.

اگر شما به‌عنوان یک برند، مقاله‌ای کاربردی را به‌عنوان رپورتاژ تبلیغاتی در یک بلاگ منتشر کنید، گوگل آن را ایندکس می‌کند تا مخاطب به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند. حال وقت اثرگذاری محتوایی است که شما تولید کرده‌اید. چنانچه مخاطب از اطلاعات ارائه‌شده لذت ببرد و برای او همچون یک تبلیغات خام نباشد، از طریق بک‌لینک‌ها وارد سایت شما می‌شود.

هرگز فراموش نکنیم که گوگل حامی رپورتاژهایی است که به کاربرانش ارزش می‌افزاید. در‌عین‌حال، می‌خواهد همان چیزی را که مخاطب به دنبال آن است، به مفیدترین و بهترین شکل ممکن به او ارائه دهد. محتواهای تبلیغاتی‌ای که شما در قالب یک سرمقاله در ‌سایت‌های دیگر منتشر می‌کنید، شامل این اطلاعات هستند. به همین خاطر، گوگل از شما انتظار دارد که هم با بازدیدکنندگان و هم با گوگل درمورد ماهیت محتوا و لینک‌های درون آن صادق باشید؛ بنابراین سعی نکنید که با استفاده از بک‌لینک‌ها، تنها با هدف افزایش رتبۀ سئو، موتورهای جست‌وجو را فریب دهید.

شما می‌توانید هنگام انتشار محتواهای تبلیغاتی خود در سایت‌های دیگر، از بک‌لینک‌ها استفاده کنید. با این کار، مخاطب به‌سوی هر محصول یا خدماتی که درمورد آن صحبت می‌کنید، هدایت می‌شود. وقتی شما به سایتی در یک کلمۀ کلیدی مشخص لینک می‌دهید، موتورهای جست‌وجو هم به سایت شما توجه بیشتری نشان می‌دهند؛ درنتیجه رپورتاژها تأثیر خوبی بر تعداد بازدید و رتبۀ سایت شما خواهند داشت.

۶ نکتۀ کاربردی برای تأثیرگذاریِ بیشتر محتواهای تبلیغاتی بر سئو

 همان‌طور که قبلاً هم گفتیم، تبلیغات رپورتاژ یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید مخاطب را به سایت خود هدایت کنید؛ بنابراین چگونگی انجام و موفقیت در آن بسیار مهم است. نکته‌های زیر می‌تواند به شما در تولید یک محتوای تبلیغاتی اثربخش کمک کند. رعایت این موارد باعث می‌شود گوگل هم برای سایت شما اعتبار بیشتری قائل شود و به محتوای شما رتبۀ بهتری دهد.

  1. سایت‌های خبری و سرگرم‌کننده به جهت تعداد بالای بازدیدکننده می‌توانند مخاطب بسیاری را از طریق بک‌لینک‌ها به سایت شما هدایت کنند.
  2. سایت‌های پربازدیدی که محتوای مرتبط به محصول و خدمت شما دارند، انتخاب مناسبی برای انتشار محتواهای تبلیغاتی هستند.
  3. بررسی اعتبار دامنه (Domain Authority) و امتیاز هرزنامه‌ای (Spam Score) سایت می‌تواند برای انتخاب بهتر به شما کمک کند.
  4. موتورهای جست‌وجو تعداد بک‌لینک‌های شما را هم زیر نظر دارند. معمولاً ۲ تا ۴ بک‌لینک تعداد مناسبی است. در استفاده از آن‌ها اغراق نکنید. این را هم بدانید که لینک‌هایی به سایت شما اعتبار منتقل می‌کنند که Follow هستند.
  5. رپورتاژهایی که دائمی هستند و حذف نمی‌شوند، تأثیر بیشتری بر سئوی سایت شما دارند.
  6. لینک‌دادن به سایت خود را با انکرتست‌های مختلف انجام دهید. اگر غیر از این باشد، موتورهای جست‌وجو ممکن است هدف شما را فریب خود تشخیص دهند.
  7. رپورتاژها را با فراخواندن مخاطب به انجام عملی پایان دهید. برای مثال، به او کاملاً شفاف و دقیق بگویید که چگونه و کجا می‌تواند محصول یا خدمت شما را خریداری کند.

رپورتاژآگهی‌ها به‌عنوان یک سبک تبلیغاتی خوشایند شناخته می‌شوند. این شیوۀ بازاریابی، درصورتی‌که درست و اصولی انجام شود، برای مخاطب بسیار ارزشمند و کاربردی است.

از سوی دیگر، بر سئو و رتبۀ سایت شما نزد گوگل تأثیر زیادی خواهد داشت. مطمئن باشید با رعایت تمام نکته‌هایی که گفته شد، می‌توانید یک محتوای تبلیغاتی موفق تولید کنید. اگر فکر می‌کنید موردی را جا انداخته‌ایم، لطفاً در کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید تا محتوایی کامل‌تر را در اختیار مخاطب قرار دهیم. همچنین، با بهاشتراک‌گذاشتن این محتوا، به دوست‌های خود برای تولید یک رپورتاژآگهی موفق کمک کنید.

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.