آیا برای شروع حرفۀ بازاریابی دیجیتال، به دورۀ آموزشی نیاز دارم؟

مزایای شرکت در دوره بازاریابی دیجیتال

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به ساز دیجیتال می‌رقصد. نه‌تنها بیش از نیمی از جمعیت کرۀ زمین از اینترنت استفاده می‌کنند –با شکستن مرز چهار میلیارد نفر– بلکه به‌طور فزاینده‌ای از تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه خود، برای انجام تحقیق، ارتباط با دوستان و همتایان و تصمیم‌گیری درمورد خرید در هر کجای جهان استفاده می‌کنند.

همان‌طور که فناوری‌های نوظهور به عرضۀ خود ادامه می‌دهند و دنیای دیجیتال در حال تکامل است، برندها، کسب‌وکارها و بازاریاب‌های دیجیتال تازه‌کار، باید با تغییرات حرکت کنند و با آخرین روندهای صنعت همراه باشند و در‌عین‌حال، مهارت‌های خود را به‌طور منظم تقویت کنند. در حال حاضر، ۷۶درصد از کسب‌و‌کارها رابطۀ خود را با فناوری و تحول دیجیتال، متوسط یا بالاتر از حد متوسط توصیف می‌کنند. این امر، نه‌تنها شاهدی بر قدرت روزافزون پدیدۀ دیجیتال است، بلکه نشان می‌دهد هرکسی که در کسب مهارت‌ها یا توانمندی‌های دیجیتال کند باشد، احتمالاً در درازمدت دوام نخواهد آورد.

خب، این به چه معناست؟ به این معناست که برای شکوفایی و بقا در فضای حرفه‌ای و روزافزون رقابتیِ فردا، انتخاب دورۀ آموزشی معتبر بازاریابی دیجیتال ضروری است. این کار، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های اساسی مورد نیاز برای شروع مسیر حرفه‌ای در حوزۀ بازاریابی دیجیتال را به‌صورت اصولی فرابگیرید.

اهمیت گذراندن دورۀ بازاریابی دیجیتال

ما در بحبوحۀ افزایش خلأ مهارت‌های دیجیتالی زندگی می‌کنیم. درواقع، تقریباً یک‌‌چهارم (۲۲درصد) از صاحبان کسب‌وکارها در بریتانیا بر این باورند که فقدان مهارت‌های دیجیتالی در کارکنانشان، مانع دستیابی آن‌ها به پتانسیل کامل خود می‌شود. با گذراندن یک دورۀ معتبر بازاریابی دیجیتال، شما شانس واقعی برای به‌دست‌آوردن یک رقابت بسیار مهم را خواهید داشت، سطحی از مهارت را ارائه می‌دهید که دیگران نمی‌توانند آن را ارائه دهند و همچون سوزنی درخشان در انبار کاه عظیم دیجیتال مارکتینگ خواهید درخشید.

دورۀ مناسب بازاریابی دیجیتال، نه‌تنها راهی حیاتی برای کسب دانش پایه‌ای در تمام زمینه‌های ضروری دیجیتال مارکتینگ است، بلکه بسیاری مزیت‌های شخصی دیگر را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که موفقیت حرفه‌ای شما را در بلندمدت تسریع می‌کند.

یک دورۀ معتبر بازاریابی دیجیتال، در عین اینکه از نظر اطلاعات غنی است و طیف گسترده‌ای از مطالب را پوشش می‌دهد، کاملاً دانش‌آموزمحور است؛ زیرا به دانش‌آموز اجازه می‌دهد تا با سرعتی متناسب با ترجیحات و نیازهای شخصی خود، مطالب را یاد بگیرد. این نوع پشتیبانی و در‌عین‌حال مدل یادگیری مستقل، به شما توانایی ادامۀ یادگیری را می‌دهد؛ یک کیفیت شخصی که اگر می‌خواهید به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال مطرح بمانید و از موفقیت مداوم لذت ببرید، برایتان حیاتی است.

این یادگیری مستمر یا مادام‌العمر نه‌تنها تکامل شما همگام با فضای دیجیتالی اطرافتان و پیشرفت شغلی‌تان در طول زمان را تضمین می‌کند، بلکه ثابت شده است که برای کارایی طولانی‌مدت و سطوح انگیزۀ شما نیز عالی است. به‌علاوه، یک دورۀ بازاریابی دیجیتال به مهارت‌های کلیدی مبتنی بر بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو (SEO)، بازاریابی محتوایی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی همکاری در فروش (Affiliate Marketing) و سایر زمینه‌ها می‌پردازد و در‌عین‌حال به شما دانشی بنیادی و عالی در این زمینه می‌دهد و برای تصمیم‌گیری در زمینه‌ای که می‌خواهید در آن تخصص داشته باشید، کمکتان می‌کند.

مزایای دریافت یک گواهینامۀ حرفه‌ای

تا حدود ۸۰درصد از جابه‌جایی کارمندان، به‌ دلیل تصمیمات نادرست در استخدام است. فقط برمبنای همین بینش است که اکنون بیش از هر زمان دیگری، کارفرماها به دنبال گواهینامه‌های حرفه‌ای به‌عنوان جایگزین مناسبی برای مدارک دانشگاهی داوطلبان هستند تا تخصص و مجموعه‌‌مهارت‌های‌ افراد را در حوزۀ دیجیتال، از این طریق تأیید کنند.

با گذراندن موفقیت‌آمیز دورۀ دیجیتال مارکتینگ و کسب گواهینامۀ حرفه‌ای، شما در اصل، مهارت‌ها و توانایی‌های خود را اعتبار می‌بخشید و همچنین، ثابت می‌کنید که دانش مرتبط درزمینۀ تخصصی خود را دارید و در‌عین‌حال تمایل دارید که به‌طور مداوم، نسبت به یادگیری و کسب مهارت‌های جدید و ارزشمند در آینده، اقدام کنید. به‌منظور ارائۀ خلاصه‌ای از اهمیت کسب یک مدرک معتبر بازاریابی دیجیتال، در اینجا به مختصری از مزایای کلیدی آن اشاره می‌کنیم:

  • تشخیص حرفه‌ای‌بودن شما: یک گواهینامۀ بازاریابی دیجیتال، کارفرمای احتمالی را قادر می‌سازد که تشخیص دهد و دریابد که مهارت‌های شما با استانداردهای بالای حرفه‌ای مطابقت دارد.
  • اثبات کیفیت: ۹۰درصد از کارفرمایان اظهار می‌کنند که احتمال ترفیع افراد دارای گواهینامه، بیشتر از افرادی است که گواهینامه ندارند، و در‌عین‌حال ۸۹درصد از کارفرمایان احساس می‌کنند که افراد دارای گواهینامه در نقش‌های مشابه، عملکرد بهتری نسبت به کارکنان فاقد گواهینامه دارند.
  • دانش صنعتی پیشرفته: همان‌طور که گفته شد، کسب گواهینامه‌های معتبر، مدارک ارزشمندی برایتان فراهم می‌کند. به‌علاوه، سطح پیشرفته‌تری از دانش تخصصی را در زمینه‌ای که به‌طور فزاینده‌ای تخصصی‌تر می‌شود ارائه می‌دهد، که این امر، در دنیای دیجیتالیِ همواره در حال تحول امروز، قیمتی ندارد.

و درنهایت…

«اینترنت در حال تبدیل‌شدن به میدان شهر برای دهکدۀ جهانی فرداست.» (بیل گیتس)

در پاسخ به این پرسش بسیار مهم که «آیا برای شروع فعالیت حرفه‌ای در حوزۀ بازاریابی دیجیتال، به یک دورۀ آموزشی دیجیتال مارکتینگ نیاز دارم؟» باید گفت: «بله، قطعاً نیاز دارید.» اگرچه بسیاری از پایه‌های بازاریابی دیجیتال ثابت می‌ماند، اما دیجیتال مارکتینگ، صنعتی است که حتی آگاه‌ترین بازاریابان دیجیتال، سخنرانان و رهبران صنعت را گوش‌به‌زنگ نگه می‌دارد. شما هم اگر می‌خواهید مسیر فعالیت حرفه‌ای خود را به بهترین شکل ممکن شروع کنید، به‌منظور به‌دست‌آوردن مهارت‌ها، کسب شناخت، ویژگی‌های شخصی و اعتبار اثبات‌شده‌ای که برای پیشرفت نیاز دارید، یک دورۀ بازاریابی دیجیتال برایتان اختیاری نیست، بلکه یک ابزار اجباری برای موفقیت شماست.

پس، با کسب گواهینامه‌های معتبر بازاریابی دیجیتال، ابزارها و فناوری‌های موردنیاز برای رویارویی با چالش‌های فردا را بیاموزید.

۵/۵ | (۱۵ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.