۶ دورۀ رایگان برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ

بدون هزینه بازاریاب آنلاین شوید

برای یادگیری اصول دیجیتال مارکتینگ نیاز نیست پول زیادی خرج کنید؛ چون منابع بسیاری در سطح وب هستند که این حوزۀ تماماً در حال تغییر را از چند زاویه مورد بررسی و آموزش قرار می‌دهند. اگرچه در ایران چیزی به‌جز کالبد بی‌روحی از دیجیتال مارکتینگ باقی نمانده، ولی اگر نگاهی بین‌المللی دارید و به زبان انگلیسی تسلط دارید، ادامۀ این مطلب از وی‌پدیا را از دست ندهید؛ قرار است ۶ دورۀ رایگان برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ را با هم بررسی کنیم.

۶ دورۀ رایگان برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ

فارغ از اینکه تازه وارد حوزۀ بازاریابی دیجیتال شده‌اید یا اینکه تجربۀ زیادی دارید، داشتن این فهرست که شامل دوره‌های آموزشی رایگان بازاریابی دیجیتال است، می‌تواند بسیار به شما کمک کند؛ چون در هر دوره ممکن است نکته‌ای جدید یاد بگیرید.

۱) مبانی دیجیتال مارکتینگ (Google)

راهی بهتر از یادگرفتن دیجیتال مارکتینگ از جایی که باعث و بانی به‌وجود‌آمدن است، نیست! این دورۀ رایگان در ابتدای فهرست آمده است، چون تمام زوایای دیجیتال مارکتینگ را برای افراد مبتدی و متوسط بررسی می‌کند و گواهی‌نامۀ رایگان هم صادر می‌کند. داشتن گواهی‌نامۀ معتبر از گوگل در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ در رزومه‌تان می‌تواند آن را غنی کند و توجه‌ها را به خودش جلب می‌کند.

این دورۀ ۴۰ساعتۀ رایگان ۲۶ بخش دارد و هر وقت بخواهید می‌توانید آن را به اتمام برسانید. هر بخش شامل چندین درس است که شامل متن، ویدئو و کویزهایی است که دانسته‌های شما را مورد سنجش قرار می‌دهند.

۲) دورۀ بازاریابی درون‌گرا (Hubspot Academy)

دورۀ رایگان بازاریابی درون‌گرای آکادمی هاب‌اسپات که در آن برای شما گواهی‌نامۀ رایگان نیز صادر می‌شود، یک دورۀ ۴ساعته برای دیجیتال مارکترهایی است که می‌خواهند در حوزۀ بازاریابی درون‌گرا (Inbound Marketing) تلاش کنند. این دوره شامل ۱۰ درس، ۳۴ ویدئو و ۹ کوییز برای مبتدیان است.

۳) دیپلم رایگان در کسب‌وکار الکترونیکی (Alison)

این دوره برای کسانی که می‌خواهند در حوزه‌های گوگل آنالیتیکس، ادوردز، سئو، معیارهای درآمدی، نظارت بر کمپین‌ها و… مهارت کسب کنند، بسیار مناسب است. بیش از ۸۴۰۰۰ دانش‌آموز در این دورۀ رایگان دیجیتال مارکتینگ از Alison شرکت کرده‌اند که اتمام آن بین ۶ تا ۱۰ ساعت زمان می‌برد. برای کسب این دیپلم نیاز است که در امتحان پایانی آن نمره‌ای بالاتر از ۸۰% کسب کنید.

۴) یک مدیر بازاریابی آنلاین شوید (Linkedin Learning)

در این دورۀ ۲۴ساعته که در لینکدین لرنینگ منتشر شده است، کسانی که از قبل مهارت خوبی در اصول بازاریابی دیجیتال دارند، می‌توانند مهارت‌های خودشان را در پوزیشن‌های مدیریتی این حوزۀ ارتقا دهند. این دوره شامل ۱۱ بخش هک رشد، برندینگ پیشرفته، اصول سئو، بازاریابی ایمیلی و خبرنامه، گوگل آنالیتیکس، گوگل ادوردز، فیس‌بوک و توییتر و Sketch برای طراحی UX است.

۵) استراتژی بازاریابی دیجیتال (The University of Edinburgh)

این دورۀ دیجیتال مارکتینگ که توسط یکی از برترین دانشگاه‌های اسکاتلند ارائه شده است، شما را ۴ تا ۶ ساعت در هفته آموزش می‌دهد و می‌توانید آن را حدوداً در ۸ هفته به پایان برسانید. این دوره یکی از جامع‌ترین دوره‌های رایگانی است که می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. برای کسب گواهی‌نامۀ این دوره باید هزینه پرداخت کنید، اما به‌عنوان یک کاربر معمولی می‌توانید از تمامی محتوای آن به‌رایگان استفاده کنید. این دوره توسط دو استاد دانشگاه ادینبرگ تدریس می‌شود که می‌تواند رزومۀ شما را بسیار غنی کند.

۶) استراتژی‌های بازاریابی و رسانۀ دیجیتال (Coursera)

این دوره که توسط دانشگاه ایلینویز (کورسرا) ارائه می‌شود، پنجمین دوره از دوره‌های هفت‌قسمتی این دانشگاه در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ است. مانند دیگر دوره‌های کورسرا می‌توان آن را در قالب یک کاربر معمولی مشاهده کرد. با پرداخت هزینه می‌توانید گواهی‌نامۀ آن را هم دریافت کنید. این دورۀ ۱۵ساعته موارد زیر را به شما آموزش می‌دهد:

  • چگونه دارایی‌های دیجیتال خود را بهینه کنید؛
  • اصول ویدئو مارکتینگ؛
  • اصول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی.
۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.