CC در ایمیل چیست؟ BCC در ایمیل چیست؟ تفاوت آنها

BCC و CC چه تفاوت‌هایی دارند؟

ایمیل‌زدن یکی از روش‌های پرطرف‌دار برقراری ارتباط است که در عین سادگی، قوانین خاص خود را دارد. اگر تابه‌حال ایمیل زده باشید، دو قسمت Cc و Bcc را در کنار یا پایین قسمت To دیده‌اید. استفاده از دو قسمت Cc و Bcc نیز یکی از همین قوانین است که در گذشته پررونق‌تر بوده، ولی همچنان کاربرد خاص خود را دارد.

در ادامه به توضیح چیستی To، Cc و Bcc، کاربردهای آن‌ها و چگونگی استفاده از آ‌ن‌ها می‌پردازیم:

To در ایمیل چیست؟

همان‌طور که از نام این قسمت پیداست، زمانی که می‌خواهیم ایمیلی را مستقیماً به گیرنده یا گیرندگانی ارسال کنیم، نام آنان را در این قسمت وارد کرده و همۀ آنان را از محتوای درون ایمیل آگاه می‌کنیم. ناگفته نماند که کسانی که نامشان در این قسمت قرار گرفته است، قادر به دیدن نام گیرندگان دیگر بوده و متوجه گروهی‌بودن ایمیل می‌شوند.

Cc در ایمیل چیست؟

نام Cc (carbon copy) از کاغذهایی کربنی گرفته شده که اگر به خاطر بیاورید آن‌ها را بین دو کاغذ قرار می‌دادیم تا هم‌زمان با نوشتن‌ ما، یک کپی دیگر از آن نوشته در برگۀ زیرین به وجود بیاید. درحقیقت، Cc نیز چنین کاربردی دارد و کافی است که شما آدرس ایمیل کسانی را که می‌خواهید یک کپی از ایمیلتان برای آن‌ها ارسال شود، روبه‌روی آن وارد کنید. بدین صورت، هم‌زمان با ارسال ایمیلتان به فرد یا افراد موردنظر که در قسمت To وارد کرده‌اید، کپی از ایمیلتان نیز به افراد در لیست Cc فرستاده می‌شود.

Bcc در ایمیل چیست؟

Bcc (blind carbon copy) همانند Cc روشی برای ارسال کپی ایمیل‌ شما به فرد یا افراد دیگر است، با این تفاوت که آدرس افراد در این لیست، فقط برای فرستنده نمایش داده می‌شود و دیگران نمی‌توانند آدرس افرادی را که برای آن‌ها کپی ارسال شده است ببینند.

چه زمانی باید از To استفاده کنیم؟

ما وقتی نام گیرنده یا گیرندگانی را در قسمت To وارد می‌کنیم که آنان مخاطب مستقیم‌ ایمیلمان باشند؛ برای مثال، زمانی که می‌خواهید از وضعیت یک پروژه آگاه شوید باید نام تمام مشارکت‌کنندگان را در این قسمت وارد کنید، در این صورت آنان متوجه می‌شوند که باید اقدامات لازم را انجام داده و از روند پاسخ دیگران به این ایمیل نیز آگاه می‌شوند.

چه زمانی باید از Cc استفاده کنیم؟

زمانی باید از Cc استفاده کرد که می‌خواهیم کپی‌های بسیاری از ایمیلمان را به افراد مختلف ارسال کنیم که آن‌ها مایل به آشنایی با یکدیگر بوده یا جزئی از یک گروه مشخص هستند. درحقیقت، Cc معمولاً برای ارسال ایمیل به هم‌گروهی‌ها، کارمندان یک بخش یا کسانی که روی یک پروژه کار می‌کنند استفاده می‌شود.

چه زمانی باید از Bcc استفاده کنیم؟

استفاده از Bcc زمانی کاربرد دارد که می‌خواهیم ایمیل‌های بسیاری را به افرادی ارسال کنیم که لزومی ندارد آدرس ایمیل یکدیگر را داشته باشند یا نمی‌خواهند آدرس ایمیلشان منتشر شود. درحقیقت، Bcc زمانی استفاده شود که محافظت از آدرس ایمیل‌ دیگران در اولویت باشد. همچنین، Bcc اغلب هنگام ارسال خبرنامه، به‌روزرسانی‌ها یا پیشنهادات برند، یا بازاریابی ایمیلی استفاده می‌شود. برای مثال، ممکن است شما بخواهید ایمیل‌های تبلیغاتی، به‌روزرسانی‌های برند، ایمیل‌های فروش یا هر نوع ایمیل دیگری را به چندین گیرنده ارسال کنید که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، در چنین موقعیتی استفاده از Bcc الزامی است.

چگونه باید از Cc و Bcc استفاده کنیم؟

دسترسی به Cc و Bcc نکتۀ خاصی ندارد؛ فقط کافی است وارد قسمت پیام جدید شوید و در مقابل یا زیر قسمت To یکی یا هر دو گزینۀ Cc و Bcc را انتخاب کرده و درنهایت آدرس ایمیل افراد موردنظرتان برای ارسال پیام‌های کپی‌شده را وارد کنید.

ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی

در توضیحات بالا از ایمیل‌های تبلیغاتی نام برده شد؛ بنابراین لازم دانستیم بیان کنیم که ارسال این گونه ایمیل‌ها معمولاً به‌صورت دستی انجام نشده و ابزارهای تبلیغاتی خاص خود را دارد که از جملۀ آن‌ها می‌توان به دو ابزار میل‌چیمپ و میلرلایت اشاره کرد. این ابزارها نه‌تنها برنامه‌ریزی و ارسال ایمیل‌ها را آسان‌تر می‌کنند، بلکه قالب‌های متنوعی نیز برای استفاده در اختیارتان قرار می‌دهند.

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.