تاثیر توییتر بر سئو ؛ چگونه با توییتر سئو کنیم؟

معجزۀ تأثیر توییتر بر سئوی سایت و افزایش رتبه‌بندی در گوگل

احتمالاً اولین اقدامات شما برای بهبود سئوی سایت، بک‌لینک‌دادن، استفاده از کلمات کلیدی و تولید محتواهای جذاب باشد. ما هم قبول داریم که هر سه مورد فوق می‌توانند کولاکی در بهبود وضعیت به وجود آورند. اما آیا از معجزۀ تأثیر توییتر بر سئو خبر دارید؟ از همکاری قوی گوگل و توییتر باخبرید؟ همکاری بین این دو به گوگل امکان دسترسی به جریان توییتر را داده و بهترین توییت‌ها را در نتایج جست‌‌وجوی گوگل نشان می‌دهد. چه چیزی بهتر از این؟ پس باید فرصت را غنیمت شمرده و از این امکان به نفع خودمان استفاده کنیم. چطور؟ با صباویژن تا انتها همراه باشید.

تأثیر توییتر بر سئوی سایت چیست؟

اکثر کارشناسان مارکتینگ دوست دارند بدانند که آیا حضور پررنگ شرکتشان در توییتر می‌تواند مستقیماً بر رتبه‌بندی سایتشان تأثیر بگذارد؟ پاسخ ساده این است: بله! تحقیقات نشان می‌دهد که حداکثر ۸۵درصد از کاربران قبل از کلیک روی سایت یک شرکت، روی نمایۀ شبکه‌های اجتماعی آن شرکت کلیک می‌کنند.

اگر می‌خواهید ببینید توییتر چطور روی سایت و قابلیت مشاهدۀ برند در Google تأثیر می‌گذارد، به جست‌وجوی یک نام تجاری یا یک سایت در Google بپردازید. مثلاً همین حالا Amazon را روی گوگل جست‌وجو کنید. مشاهده خواهید کرد که اکانت توییتر آمازون در نتیجۀ جست‌وجو برای شما به نمایش در خواهد آمد. بسیاری از افراد برای جست‌وجوی محتوا در شبکه‌های اجتماعی، هشتگ‌ها را در گوگل جست‌وجو می‌کنند. حرف از هشتگ که می‌شود، اولین شبکۀ اجتماعی که به خاطر می‌آوریم توییتر است. هشتگ‌ها در توییتر حکم همان کلمات کلیدی را دارند. پس اگر به دنبال روش‌هایی برای بهبود سئوی سایت و رتبه‌بندی در گوگل هستید، روی کمک بازوان توانمند توییتر حساب باز کنید.

حتی اگر محتوای توییتر شما توسط گوگل نشان داده نشد، باز هم نگران نباشید. چرا؟ چون همه می‌توانیم از توییتر برای جهت‌دهی مخاطبان به سمت سایت یا پست‌‌های بلاگمان استفاده کنیم. اکثر سئوکارها معتقدند تعداد اشتراک‌های اجتماعی که بک‌لینک به سایت دارند، ارزش سایت آن‌ها را نزد گوگل افزایش می‌دهد. یعنی چه؟ به زبان ساده یعنی هرچه اشتراک بیشتری در توییتر و فیس‌بوک داشته باشیم، احتمال ارتقای رتبه‌بندی جست‌وجوی سایتمان افزایش می‌یابد.

۵ راه استفاده از توییتر برای افزایش رتبه‌بندی گوگل

همان‌طور که اشاره کردیم، می‌توان از توییتر به‌عنوان ابزاری برای تقویت سئو استفاده کرد. سه راهکار زیر را که برای افزایش تأثیر توییتر بر سئو توسط Webfx  و Entrepreneur پیشنهاد شده‌اند دست‌کم نگیرید:

 1. اشتراک‌گذاری پست‌های بلاگ به‌صورت خودکار روی توییتر: توییتر در حال حاضر بیش از ۳۳۰میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. پس این بهترین فرصت است که از طریق نام تجاری یا حساب کاربری به این مخاطبان دسترسی داشته باشیم و با توییت‌کردن پی‌درپی مطالب بلاگ و بک‌لینک‌دادن به سایت خود، به گوگل اطلاع دهیم که فعال هستیم. گوگل عاشق کسب‌و‌کارهای فعال است، باور بفرمایید! قبول داریم که زمان‌گذاشتن برای توییت در بسیاری از مواقع شدنی نیست و ممکن است تمرکزمان را بگیرد. پیشنهاد چیست؟ از ابزارهای اشتراک‌گذاری اتوماتیک استفاده کنیم یا از گزینۀ Schedule توییتر برای زمان‌بندی و انتشار پست‌ها کمک بگیریم.
 2. به‌اشتراک‌گذاری مجدد محتواهای سبز: یک بار بک‌لینک‌دادن به بلاگ برای تولید سیگنال‌های اجتماعی به سمت سایتمان کافی نیست؛ بنابراین، باید به‌طور مداوم این پست‌ها و صفحات را به اشتراک بگذاریم. فقط باید یادمان باشد که به فالوئرهای خود محتوای هرز ندهیم. مشکلی نیست که همان توییت را بیش از یک بار ارسال کنیم، به شرطی که در همان روز این کار را نکنیم. محتواهای سبز چه محتواهایی‌ هستند؟ آن‌هایی که مخاطب بیشتری نسبت به سایرین داشته‌اند.
 3. نوشتن یک بایوی مناسب و انتخاب نام حساب کاربری مرتبط با نام تجاری: همان‌طور که مشاهده کردید، حساب کاربری توییتر می‌تواند در نتیجۀ جست‌وجوهای گوگل به نمایش گذاشته شود. پس بهتر است حتماً نام کاربری متناسب با فعالیتمان را برای توییتر انتخاب کنیم و در بیوگرافی اطلاعاتی مفید دربارۀ سایتمان ارائه دهیم. قراردادن آدرس سایت نیز می‌تواند در تأثیر توییتر بر سئو بیفزاید. توییت‌های پین‌شده هم می‌توانند در این راه کمک‌حالمان باشند.
 4. قراردادن محتواهای بصری در توییتر: محتواهای بصری مثل ویدئو یا عکس در همۀ شبکه‌های اجتماعی جذاب‌اند. توییتر نیز از این قائله مستثنا نیست. بارگذاری این محتواها در توییتر، به‌خصوص ویدئوها، تأثیر بسیاری در ایجاد تعامل بین فالوئرهای ما خواهد داشت.
 5. تمرکز بر افزایش فالوئر: تأثیر توییتر بر سئوی سایت می‌تواند از تعداد فالوئرهای ما نشئت بگیرد. یعنی چه؟ به نظر می‌رسد گوگل درصد بالاتری از توییت افرادی که فالوئر بالایی دارند، فهرست می‌کند. پس اگر همراهان بیشتری داشته باشیم، توییت‌های ما بیشتر در نتایج جست‌وجو نشان داده خواهند شد. البته که گفتن، خیلی ساده‌تر از انجام‌دادن است، اما یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین کارها برای افزایش فالوئر در توییتر، اطلاع‌رسانی به دوستدارانمان در شبکه‌های دیگر و یا کاربرانمان است. راهکارهای بعدی برای این موضوع چیست؟
 • درمورد موضوعات مرسوم و اصطلاحاً مد روز توییت کنیم.
 • محتوای مورد علاقۀ مخاطبانمان را ارائه دهیم.
 • سایر اکانت‌ها را منشن کنیم و مخاطبانمان را ترغیب کنیم ما را منشن کنند.
 • از هشتگ مرتبط و محبوب استفاده کنیم.
 • اعضای تیم را برای اشتراک مطالب تشویق کنیم.
 • فعال باشیم.
 • بیوگرافی حساب توییترمان را بهینه کنیم.

برای اطلاع از سایر روش‌های کلیدی، بلاگ‌پست افزایش فالوئر توییتر را از دست ندهید.

ثابت‌قدم باشید و به تبلیغ ادامه دهید. هر نوع استراتژی بازاریابی به سرمایه‌گذاری نیاز دارد. بنابراین باید تا جایی که می‌‌‌توانیم روی آن سرمایه‌گذاری کنیم تا رتبه‌بندی سایتمان را در موتور جست‌وجوی گوگل بهبود ببخشیم. اشتراک بیشتر به‌معنای آگاهی بیشتر برای برند ما و تأثیرگذاری برای سئوی سایت است.

تأثیر توییتر بر سئو را دست‌کم نگیرید و با استفاده از راه‌های پیشنهاد‌شده برای ارتقای سایت خود قدم بردارید.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.