چطوری هشفلگ سبزۀ نوروز به توییتر اضافه شد؟

قبل از گفتن یکی بود یکی نبود و پرداختن به داستان اضافه‌شدن هشفلگ سبزۀ نوروز به توییتر، در این بلاگ پست اول به این سؤال می‌پردازیم که اصلاً هشفلگ (Hashflag) توییتر چیست؟ و چه فرقی با هشتگ (Hashtag) دارد.

هشفلگ سبزۀ نوروز

داستان اضافه شدن هشفلگ سبزۀ نوروز در ۲۹اسفند۱۳۹۴ با این توییت از آقای مهدی تقی‌زاده شروع شد که در آن نوشته بود: «کاش توییتر هشفلگ (hashflag) نوروز را به ایموجی‌هاش اضافه کنه».

توییت-مهدی-تقی_زاده-1

در همین تاریخ نیما اکبرپور نیز در توییتی اعلام کرد: «‏به توییتر پیشنهاد دادم که برای هشتگ ‎نوروز یک اموجی #هم طراحی کنند، گفتند فرصت کمه و کاش زودتر می‌گفتی، اما قرار شد یک پیام شادباش توییت کنند.

توییت-نیما-اکبرپور-1

در نتیجۀ پیگیری‌های دوستان، اکانت رسمی فارسی توییتر که حالا بنا به دلایلی دیگر در دسترس نیست، در تاریخ ۱فروردین۱۳۹۵ به توییت‌کردن یک بیت شعر به مناسبت عید نوروز اکتفا کرد.

حساب-کاربری-توییتر-فارسی

اما دوباره سال بعد در حوالی عید نوروز (۲۱اسفند۱۳۹۵)، آقای تقی‌زاده یک ایموجی از سبزۀ عید نوروز درست کردند و در توییتی خطاب به توییتر و جک دورسی (یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل توییتر) درخواست خود را مبنی بر درنظرگرفتن هشفلگ نوروز، در روزهای نخست فروردین تکرار کرد؛ اما این بار پاسخی از سوی توییتر به این درخواست داده نشد.

توییت-مهدی-تقی_زاده-2

اول‌شخص مفرد داستان هشفلگ عید نوروز، برای سومین سال پیاپی در تاریخ ۱۴اسفند۱۳۹۶ توییت سال گذشتۀ خود را کوت کرد و در توییتی جدید، و با مخاطب‌قراردادن ایرانی‌هایی که در توییتر کار می‌کردند (امید کردستانی، بیژن ثابت، کیوان بیک‌پور) نوشت: «دوستان ایرانی ما که در توییتر هستین، آیا امکانش هست بهمون کمک کنین؟» تقریباً بعد از گذشت ۶ ساعت کیوان بیک‌پور جواب آقا مهدی را در منشنی داد و گفت: «باید بررسی کنم ببینم چی می‌شه!؟»

توییت-مهدی-تقی_زاده-3

بعد از این منشن آقا کیوان، اول‌شخص داستان که حالا مفرد نبود، یعنی آقا مهدی، در توییتی خبر داد که جواب امیدوارکننده‌ای از آقای کیوان بیک‌پور گرفته است و منتظر نشسته بود که ببیند آیا این ایموجی به توییتر اضافه می‌شود یا نه!

توییت-مهدی-تقی_زاده-4

در آخر و بعد از گذشت ۲ سال از اولین توییت درخواست آقای مهدی تقی‌زاده مبنی بر اضافه‌شدن هشفلگ عید نوروز، قهرمان قصۀ ما در تاریخ ۲۳اسفند۱۳۹۶ در توییتی اعلام کرد که توییتر ایموجی سبزۀ نوروز را که خودش طراحی کرده، به فهرست ایموجی‌های توییتر اضافه کرده است!

 

توییت-مهدی-تقی_زاده-5

اگر شما هم دوست داشتین می‌تونین تو توییت‌های مربوط به عید نوروزتون از هشتگ‌های زیر که توییتر از ایموجی سبزۀ عید پشتیبانی می‌کنه استفاده کنین:

  • #نوروز
  • #Nowruz
  • #PersianNewYear
امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.