📥 چطور از توییتر ویدیو دانلود کنیم؟

معرفی 4 ابزار برای دانلود ویدئو در توییتر

توییتر به‌عنوان یک پلتفرم تکست‌محور شناخته می‌شود؛ اما ویدئوهای زیادی هم در آن به اشتراک گذاشته می‌شوند. متأسفانه این پلتفرم اجازۀ دانلود مستقیم ویدئو و فایل‌های GIF را به کاربران خود نمی‌دهد. با این حساب، تنها راهکار برای به‌اشتراک‌گذاری ویدئوها، کوت و ریتوییت به ‌نظر می‌رسد. آیا واقعاً هیچ راهی برای دانلود‌کردن آن‌ها وجود ندارد؟ اینکه چطور ویدئوهای توییتر را دانلود کنیم، سؤالی است که در این مطلب از وی‌پدیا بررسی خواهیم کرد.

۴ ابزار برای دانلود ویدئوهای توییتر در دسکتاپ و موبایل

دانلود و ذخیره‌کردن ویدئوها و فایل‌های Gif در توییتر، به‌طور مستقیم از داخل خود پلتفرم ممکن نیست. برای این‌ کار باید از ابزارهای جانبی که برای دسکتاپ و گوشی وجود دارند، استفاده کنیم. دسترسی و استفاده از این ابزارها به‌سادگی امکان‌پذیر است و نیازی به طراحی ربات‌های توییتر یا دست‌وپنجه‌‌نرم‌کردن با فرایندهای پیچیده نخواهد بود.

در ادامه ۲ ابزار برای دانلود از دسکتاپ و ۲ ابزار برای دانلود از موبایل معرفی می‌کنیم.

دانلود ویدئو از توییتر با دسکتاپ

در کامپیوتر، سایت‌های Twitter Video Downloader و Save TweetVid امکان دانلود ویدئوی توییتر را به‌راحتی ممکن می‌سازند. این ۲ ابزار، مشابه هم هستند و می‌توانیم به‌روش زیر از آن‌ها استفاده کنیم:

  • برای شروع باید لینک ویدئوی موردنظر خود را از توییتر کپی کنیم. این لینک، همان آدرس URL توییتی است که ویدئو در آن منتشر شده است و می‌توان آن را به‌راحتی از قسمت بالای صفحۀ مرورگر کپی ‌کرد. البته اگر روی خود ویدئو هم کلیک‌راست کنید، گزینۀ Save video address را خواهید دید که همان ‌کار را انجام می‌دهد.
  • حال باید وارد یکی از این سایت‌های ذکرشده شویم. هر دو سایت عملکردی شبیه به هم دارند؛ با بازکردن هریک از آن‌ها، با باکسی خالی مواجه می‌شویم و باید لینک کپی‌شدۀ ویدئو را در آن Paste کنیم.
  • با واردکردن لینک و جست‌وجو در سایت، تمامی کیفیت‌ها و حجم‌های موجود از آن ویدئو به ما نمایش داده می‌شوند. می‌توانیم محتوا را با کیفیت مدنظر خود انتخاب و سپس Download کنیم.
    سایت Save TweetVid، علاوه بر لینک دانلود، یک کد QR هم در اختیارمان قرار می‌دهد. با این قابلیت می‌توان مستقیماً ویدئو را در گوشی یا تبلت خود ذخیره کرد. فقط، کافی است با دوربین گوشی آن را اسکن کنیم.

دانلود ویدئو از توییتر با گوشی موبایل

در گوشی موبایل، اپلیکیشن‌های Download Twitter Videos برای اندروید و Documents By Redaddle برای آیفون به کمک ما می‌آیند. این ۲ ابزار هم عملکرد و فرایند کاری شبیه به هم دارند و بعد از نصب هریک از آن‌ها در گوشی خود می‌توانیم به‌روش زیر عمل کنیم:

  • ابتدا توییت حاوی ویدئو را باز کرده و از بخش پایین آن گزینۀ Share را کلیک ‌می‌کنیم. در صفحۀ جدید، لیستی از گزینه‌های مختلف دیده می‌شود. از بین آن‌ها روی گزینۀ Copy Link ضربه می‌زنیم تا کپی شود.
  • حال باید اپلیکیشن‌ ذکرشده را باز و لینک کپی‌شده را در نوار خالی موجود در صفحۀ اصلی آن وارد کنیم.
  • بعد از جست‌وجو، لینک‌های مختلفی را از ویدئو در کیفیت و حجم‌های متفاوت خواهیم دید. می‌توانیم ویدئوی خود را با کیفیت دلخواه انتخاب و دانلود کنیم.

امیدواریم این مطلب برای شما هم مفید واقع شود. درصورتی‌که در این‌زمینه تجربۀ خوبی از سایت یا اپلیکیشن‌های دیگر دارید، خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.