ایندورس در لینکدین چیست و چگونه انجام می‌شود؟

چگونه مهارت‌ دیگران را در لینکدین ایندورس کنیم؟

احتمالاً در دنیای کار برای شما هم شرایطی پیش آمده که احتیاج پیدا کنید تا هم‌صنف‌هایتان مهارت‌های حرفه‌ای شما را پیش دیگران تأیید کنند. درواقع، مهر تأیید دیگران روی مهارت‌هایی که دارید، باعث می‌شود قابل اعتماد‌تر به نظر برسید، راحت‌تر شبکۀ کاری بسازید و در دنیای حرفه‌ای سریع‌تر پیشرفت کنید.

در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ولی ماجرا کمی متفاوت است. در این دنیا افراد به‌شکلی مستقیم با هم در ارتباط نیستند و معمولاً با نشانه‌های مختلف مخصوص به هر شبکۀ اجتماعی، تشخیص می‌دهند که یک فرد چقدر در این شبکه‌ها قابل قبول است. مثلاً در اینستاگرام با تعداد لایک و کامنت، در توییتر با تعداد فیواستارها، کوت‌ها و ریتوییت‌ها و در لینکدین با دیدن ریکامندیشن‌ها و ایندورس‌ها.

ریکامندیشن‌ها و ایندورس‌ها در شبکۀ اجتماعی لینکدین که تخصصی‌ترین شبکۀ اجتماعی درحوزۀ فعالیت شغلی افراد است، نقش مهمی در معرفی برند شخصی هر فرد ایفا می‌کند. هرچقدر تعداد ایندورس‌ها و ریکامندیشن‌ها بالاتر باشد، شما فرد مورد اعتمادتری برای همکاری در لینکدین به نظر می‎رسید.

تمرکز این مطلب روی قابلیت ایندورس لینکدین است. همراه ما باشید تا به شما بگوییم که ایندورس چیست؟ چطور انجام می‌شود؟ چرا اهمیت دارد و چطور می‌توانیم ایندورس بیشتری از افراد بگیریم؟

ایندورس در لینکدین چیست؟

بیایید اول معنی کلمۀ ایندورس (Endorse) رابگوییم؛ این کلمه در انگلیسی به‌معنای تأییدکردن یا صحه‌گذاشتن است. همان‌طور که می‌دانید، لینکدین این قابلیت را به کاربرانش می‌دهد که مهارت‌هایشان (Skills) را در پروفایل خود ثبت کنند و آن را به بقیه نشان دهند. ایندورس نقش خود را از همین‌جا شروع می‌کند.

زمانی که یک مهارت را در لینکدین ثبت می‌کنید، دیگران می‌توانند روی مهارت شما صحه بگذارند یا به زبان دیگر آن را ایندورس کنند. البته این اتفاق فقط می‌تواند از طریق کانکشن‌های درجه یک شما در لینکدین ایجاد شود؛ یعنی افرادی که شما آن‌ها را در کانکشن‌های خود دارید و آن‌ها هم شما را در کانکشن‌های خود دارند. توجه کنید که ایندورس با توصیه‌نامه (Recommendation) متفاوت است.

زمانی که ایندورس می‌گیرید یک عدد در کنار مهارتی که ثبت کرده‌اید ظاهر می‌شود. این عدد نشان می‌دهد که چند نفر مهارت شما را تأیید کرده‌اند. همچنین با کلیک‌کردن روی عدد ایندورس متوجه می‌شوید چه افرادی مهارت شما را تأیید کرده‌اند.

چرا ایندورس لینکدین مهم است؟

هر فردی می‌تواند تا ۵۰ مهارت را برای خود در لینکدین ثبت کند. این یعنی دیگر گفتن و نشان‌دادن اینکه چه مهارت‌هایی دارید به اندازۀ کافی شما را در لینکدین به چشم نمی‌آورد، پس احتیاج پیدا می‌کنید تا به اعتبار ادعایی که درمورد مهارت‌هایتان دارید وزن بیشتری بدهید. ایندورس این کار را برای شما انجام می‌دهد.

فعالیت شما در لینکدین باید درنهایت به این معطوف شود که ارتباطات و موقعیت‌های شغلی و حرفه‌ای بیشتری برای خود بسازید. اگر شخصی بخواهد با شما همکاری کند، با دیدن ایندورس مهارت‌هایی که دارید، بیشتر اعتمادش جلب می‌شود و احتمال اینکه بخواهد با شما ارتباط کاری داشته باشد بالاتر می‌رود. درواقع ایندورس فرصت کشف‌شدن شما را در لینکدین بیشتر می‌کند.

چطور برای مهارتمان ایندورس بگیریم؟

بهترین راه برای اینکه ایندورس بگیرید درخواست مستقیم از کانکشن‌های درجه یک صفحۀ لینکدینتان است. به آن‌ها پیامی کوتاه بدهید و از آن‌ها درخواست کنید که به پروفایل شما بروند و در قسمت مهارت‌ها، روی ایندورس کلیک کنند. اگر می‌خواهید نتیجۀ بهتری بگیرید، شما هم به پروفایل آن‌ها بروید و مهارت‌هایشان را ایندورس کنید. این کار را می‌توانید بعد از اتمام هر پروژه، با هم‌تیمی‌هایتان که در لینکدین حساب کاربری دارند نیز انجام دهید.

چطور مهارت دیگران را در لینکدین ایندورس کنیم؟

طی کردن ۳ مرحلۀ ساده برای ایندورس‌کردن مهارت‌های دیگران لازم است که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

  1. اول به پروفایل شخصی که می‌خواهید مهارت او را ایندورس کنید بروید.
  2. صفحه را به‌سمت پایین اسکرول کنید، تا جایی که قسمت مهارت‌ها (Skills) را ببینید.
  3. پایین هر مهارت گزینۀ ایندورس وجود دارد، روی آن کلیک کنید.

چطور مهارت دیگران را در لینکدین ایندورس کنیمیک روش دیگر: در بعضی از پروفایل‌ها برای دادن ایندورس کنار مهارت شخص یک علامت بعلاوه (+) می‌بینید، روی علامت بعلاوه کلیک کنید. یک صفحه برایتان ظاهر می‌شود که در آن از شما دو سؤال پرسیده می‌شود: اول اینکه به نظر شما فرد موردنظرتان چقدر در مهارتی که ادعا کرده توانایی دارد، و دوم اینکه او را از کجا می‌شناسید؟ با جواب‌دادن به این دو سؤال می‌توانید به‌شکل دقیق‌تری میزان مهارت فرد موردنظرتان را تأیید کنید.

چطور ایندورس لینکدین را غیرفعال کنیم؟

گاهی‌اوقات ممکن است به هر دلیلی بخواهید که قسمت ایندورس برای شما غیرفعال شود و دیگران نتوانند به شما ایندورس بدهند. برای این کار کافی است ۵ مرحلۀ زیر را به‌ترتیب طی کنید.

  1. به قسمت مهارت‌ها (Skills) در پروفایل لینکدینتان بروید.
  2. یک آیکون به‌شکل مداد می‌بینید، روی آن کلیک کنید.
  3. یک پنجرۀ دیگر برایتان باز می‌شود، روی سه‌نقطه کلیک کنید.
  4. روی گزینۀ Endorsement setting کلیک کنید.
  5. یک پنجره برای شما ظاهر می‌شود. قسمت «I want to be endors» را غیرفعال کنید.

چطور ایندورس لینکدین را غیرفعال کنیم

منابع

۵/۵ | (۶ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.