ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در لینکدین

هوش مصنوعی چگونه تعامل ما با لینکدین را تغییر می‌دهد؟

کمتر کسی است که این روزها و در میانۀ سال ۲۰۲۳، گوش و چشمش به هوش مصنوعی و ابزارهای مبتنی بر آن نخورده باشد. تقریباً در هر حوزه‌ای، از تولید محتوای متنی و بصری گرفته تا کدنویسی و…، ابزارهای هوش مصنوعی حضور فعالی دارند و بسیاری از افراد در حال حاضر ممکن است شغل خود را در خطر ببینند. اما همۀ ابزارها هم این‌قدر تجاری نیستند و کاربردهای شخصی بسیاری نیز دارند.

لینکدین در مارس ۲۰۲۳ از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی‌اش رونمایی کرد که در نوع خود بسیار جالب توجه به نظر می‌رسند. در ادامۀ این مطلب از وی‌پدیا سراغ بررسی ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در لینکدین می‌رویم.

هدلاین و خلاصه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی

پیشنهادهای نوشتاری شخصی‌سازی‌شدۀ مبتنی بر هوش مصنوعی به کاربران لینکدین این امکان را می‌دهد که هدلاین‌ها و بخش خلاصۀ (دربارۀ من) بهتری مبتنی بر تجاربشان بنویسند.

هوش مصنوعی اطلاعاتی را که شما از تجارب و مهارت‌های خود در لینکدین ثبت کرده‌اید تجزیه و تحلیل می‌کند، تعیین می‌کند کدام‌یک از این اطلاعات تأثیرگذارتر است و بعد آن اطلاعات را برای هدلاین و بخش دربارۀ من خلاصه می‌کند. همچنین، از لحنی که در بقیۀ اجزای لینکدین شما به کار برده شده استفاده می‌کند تا حس ساختگی و مصنوعی بودن متن‌ها به ‌وجود نیاید و به معنای واقعی شخصی‌سازی شود.

این موضوع به کاربران لینکدین اجازه می‌دهد که در نگاه اول تأثیر بهتری در نتایج جست‌وجو روی دیگران بگذارند؛ چون هدلاین پروفایلشان مطابقت بهتری با کلمۀ کلیدی جست‌وجو‌شده خواهد داشت. برای اینکه بهترین استفاده را از این ویژگی هوش مصنوعی در لینکدین ببرید، باید توجه داشته باشید که بخش مهارت‌ها و تجربه‌های شغلی را به‌طور کامل و درست تکمیل کرده باشید. البته این ویژگی برای منتخبی از کاربران پریمیوم لینکدین فعال است و در آینده در دسترس تمامی کاربران پریمیوم قرار خواهد گرفت.

box

فیلیمو


آشنایی با تبلیغات ویدئویی در فیلیمو
کلیک کنید

اگر کاربر پریمیوم نیستید…

آن‌طور که از شواهد پیداست، بعید است که این ویژگی هوش مصنوعی در لینکدین در دسترس تمامی کاربران قرار بگیرد و تهیۀ اکانت پریمیوم در ایران هم بسیار هزینه‌بر خواهد بود. پس گزینۀ بهتر و البته رایگان این است که از ChatGPT استفاده کنید تا همین کار را برای شما انجام دهد.

کافی است در صفحۀ چت، مهارت‌ها و تجارب شغلی خود را کپی کنید و از او بخواهید که آن را در ۲۲۰ کاراکتر خلاصه کند. حتی از این ابزار می‌توانید برای صفحۀ لینکدین سازمانی خود نیز استفاده کنید.

نگارش شرح شغلی با هوش مصنوعی

از آن سمت، کارفرمایان نیز می‌توانند از این ویژگی هوش مصنوعی در لینکدین استفاده کنند و برای آگهی‌های شغلی‌ای که منتشر می‌کنند، شرحی به‌وسیلۀ هوش مصنوعی بنویسند. به این ترتیب، وقت کمتری هم از آن‌ها گرفته خواهد شد و چه‌بسا بسیاری از اشتباهات نگارشی و ادبی که باعث کم‌اعتبارشدن آن آگهی شغلی می‌شود نیز با این کار از بین برود.

این ابزار به کارفرمایان اجازه می‌دهد که مبتنی بر عنوان شغلی، نام شرکت، نوع کار، زمینۀ کاری و محل شرکت، شرح شغلی بهتر و مناسبی بنویسند.

همچنین، این ابزار به آن‌ها اجازه می‌دهد که شرحی مبتنی بر افراد داخل شبکۀ لینکدین سازمان که مهارت‌هایی متناسب با آن جایگاه شغلی دارند، بنویسند. این ویژگی در حال حاضر برای کارفرمایان در کشورهای آمریکا، هند، انگلستان، کانادا و استرالیا فعال شده است.

چشم‌انداز هوش مصنوعی در لینکدین

تامر کوهن (Tomer Cohen)، مدیر ارشد محصول در لینکدین، دربارۀ تلاش دائمی تیمش برای استفاده از هوش مصنوعی در این پلتفرم این‌گونه می‌گوید:

«تیم ما همیشه در تلاش است تا برای کمک به افراد بیشتر، در هر کشوری که هستند و در هر مرحله‌ای از حرفۀ خود که قرار دارند، طیف وسیعی از نیازهایشان را رفع کند؛ چون با استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی پیشرفتۀ مولد و مدل‌های زبانی بزرگ، ما حالا قادر هستیم که این کار را انجام دهیم. درنهایت اینکه این کار را با قراردادن مستقیم هوش مصنوعی در دستان کاربرانمان انجام می‌دهیم.»

در پایان، نظر شما در ارتباط با به‌کارگیری هوش مصنوعی در شبکه‌های اجتماعی و خصوصا لینکدین چیست؟

۴.۴/۵ | (۷ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.