چگونه در صفحۀ لینکدین خود ویدئوی معرفی قرار بدهیم؟

گذاشتن ویدئوی معرفی در صفحۀ لینکدین نه‌تنها صفحۀ شما را جذاب‌تر می‌کند، بلکه به کارفرماها این اجازه را می‌دهد که راحت‌تر بتوانند نیروی انسانی مورد نیازشان را از بین تمام کاندیداهایی که در لینکدین قرار گرفته‌اند، پیدا کنند.

در ویدئوی معرفی شما باید ظرف تنها ۳۰ ثانیه، بیشترین اطلاعات ممکن راجع به خودتان را به‌شکلی خوانا و با دسترسی راحت به اشتراک بگذارید. در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه ویدئوی معرفی در پروفایل لینکدین بگذارید. با بلاگ صباویژن همراه باشید.

معرفی قابلیت Cover Story و اهمیت آن

دلیل اصلی هر کاری که باعث شود صفحۀ شما در لینکدین زیباتر و البته متفاوت‌تر باشد، بیشتردیده‌شدن است.

چند وقت پیش، لینکدین قابلیت جدیدی به نام Cover Story را به بستر خود اضافه کرد که در توضیحی ساده، به شما اجازه خواهد داد که ویدئویی ۳۰ ثانیه‌ای در صفحۀ خود قرار بدهید. این راه برای خوشامدگویی اشخاص به صفحۀ شما راه بسیار خوبی است و از طرفی هم می‌توانید از این قابلیت به نفع خود و برای نشان‌دادن توانایی‌‌هایتان استفاده کنید. مطمئن باشید که در آینده استفاده از این قابلیت لینکدین را در صفحات افراد بیشتری مشاهده خواهید کرد.

زمانی که شما از این قابلیت استفاده کنید و ویدئوی ۳۰ ثانیه‌ای خود را در صفحۀ لینکدین قرار بدهید، عکس پروفایل شما به‌طور پیش‌فرض، ۳ ثانیۀ اول ویدئویتان را پخش خواهد کرد. بدین شکل، چشم مخاطبان دیگر به‌سمت صفحۀ شما می‌آید و فکر نکنم نیازی به گفتن باشد که هرچقدر ۳ ثانیۀ اول ویدئوی شما جذاب‌تر باشد، افراد بیشتری مجاب به تماشای کامل آن خواهند شد.

اضافه‌کردن ویدئوی معرفی به لینکدین

برای اضافه‌کردن ویدئوی معرفی به صفحۀ لینکدین خود فقط باید چند مرحلۀ زیر را طی کنید:

 1. با استفاده از گوشی هوشمندتان، وارد صفحۀ لینکدین خود بشوید؛
 2. کنار عکس پروفایل خود یک علامت + وجود دارد که باید روی آن ضربه بزنید؛
 3. منوی جدیدی باز می‌شود که باید گزینۀ Add Cover Story را انتخاب کنید؛
 4. اجازۀ دسترسی دوربین را به اپلیکیشن لینکدین بدهید؛
 5. اگر ویدئوی خود را از قبل ضبط کرده باشید، می‌توانید با کلیک روی آیکون گالری، ویدئوی خود را آپلود کنید.

اما اگر از قبل این کار را نکرده‌اید، بعد از مرحلۀ ۴، طبق مراحل زیر ادامه دهید:

 1. ویدئوی ۳۰ ثانیه‌ای خود را ضبط کرده و تیک آبی را به‌عنوان تأیید بزنید؛
 2. سپس می‌توانید پیش‌نمایشی را که روی عکس پروفایلتان دیده می‌شود، تنظیم کنید؛
 3. بعد از تأییدکردن پیش‌نمایش، چند ثانیه صبر کنید تا ویدئوی معرفی شما آپلود شود.

به همین راحتی می‌توانید این ویدئو را به صفحۀ شخصی خود اضافه کنید. اما موضوع فقط اضافه‌کردن ویدئو نیست؛ این ویدئو قرار است یک نمونۀ کلی از نوع رفتار شما و یک خوشامدگویی برای هزاران کارفرما باشد که به دنبال استخدام شما هستند. پس باید حتماً قبل از ضبط این ویدئو، چارچوبی برای خود تعیین کنید.

در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که باید قبل از ضبط این ویدئوی ۳۰ ثانیه‌ای رعایت کنید.

۵ نکته که باید قبل از گرفتن ویدئو رعایت کنید

با اینکه قرار است فقط ۳۰ ثانیه ویدئو از خودتان ضبط کنید، اما در نظر داشته باشید که همین ۳۰ ثانیه هم ظرافت خاص خودش را دارد و باید نکته‌های مربوط به آن را رعایت کنید.

۱) استرس نداشته باشید.

قابل درک است که خیلی‌ها در مقابل دوربین استرس داشته باشند و حتی دلشان نخواهد که از قابلیت کاور استوری ۳۰ ثانیه‌ای استفاده کنند؛ اما این قابلیت، پروفایل شما را جذاب‌تر خواهد کرد و همچنین به کارفرماها و بازدیدکنندگان صفحۀ شما ایده‌ای کلی خواهد داد مبنی بر اینکه شما کی هستید؛ درواقع، به‌نوعی رفتار شما را به نمایش خواهد گذاشت. پس استرس را کنار گذاشته، چند بار قبل از ضبط اصلی تمرین کنید و بدون ترس این ویدئو را ضبط کنید.

۲) از تمام ۳۰ ثانیه استفاده کنید.

درست است که هرچقدر مطلب کوتاه‌تر باشد، بیشتر به دل می‌نشیند، اما لازم نیست در ۱۰ ثانیه این کار را انجام دهید. ۳۰ ثانیه زمان هم مدت زیادی نیست و جذابیت ۳۰ ثانیه ویدئو در این است که به‌ندرت پیش می‌آید کسی از دیدن آن خسته شود. پس سعی کنید ۳۰ ثانیه را غنیمت شمرده و از آن استفاده کنید.

۳) صریح باشید.

به‌جای اینکه بخواهید ویدئو را در سریع‌ترین زمان ممکن ضبط کنید، سعی کنید از زمان خود استفاده کرده و صریح باشید. وقت خود را در نظر بگیرید و سعی کنید با آرامش راجع به خودتان صحبت کنید و حتی اگر دوست داشتید می‌توانید طنز را هم در ویدئوی خود اضافه کنید. اما سعی کنید دیالوگ‌هایتان را صریح و شمرده بگویید و از سریع‌حرف‌زدن جلوگیری کنید که جذابیت ویدئو حفظ شود.

۴) کادر خوب، به شرط صدای باکیفیت.

لازم نیست هرجایی که هستید ویدئو را ضبط کنید! در بعضی از صفحات لینکدین دیده‌ شده است که ویدئوی Cover Story را در جنگل گرفته‌اند. با اینکه کادر و پس‌زمینۀ سبزرنگ جنگل خیلی زیباست و ممکن است چشم‌‌ها را به‌سمت خود جذب کند، اما حواستان به کیفیت صدا هم باشد. اینکه صدای محیط بیشتر از صدای خود شما باشد و به‌سختی متوجه حرف‌هایتان بشویم، به‌طور کلی ویدئوی شما را بی‌استفاده می‌کند.

به‌جای آن می‌توانید در کادر و پس‌زمینه‌ای ساده‌ ویدئوی خود را ضبط کنید و درعوض، در جای ساکت‌تری این کار را انجام دهید که صدایتان با کیفیت بهتری ضبط شود. البته اگر محتوای ویدئویی زیادی تولید می‌کنید، احتمالاً خودتان میکروفون حرفه‌ای دارید و صدای بهتری را ضبط می‌کنید؛ اما برای کاربرهای عادی، استفاده از میکروفون هندزفری هم می‌تواند کاربردی باشد.

۵) اگر تجهیزات دارید، الان بهترین وقت است.

اگر شما تجهیزات مناسب برای فیلم‌برداری را دارید، در استفاده‌کردن از آن‌ها برای گرفتن ویدئوی معرفی خود در لینکدین شک نکنید. اگر پس‌زمینه و تجهیزات نورپردازی دارید، چه جایی بهتر از لینکدین که بخواهید محتوای ویدئویی خود را، حتی اگر ویدئوی معرفی باشد، با کیفیت بالا بسازید.

درنهایت، این قابلیت برای همگان آزاد است و هرکسی می‌تواند ویدئوی خود را داخل صفحه‌اش بگذارد؛ اما برنده کسی است که بتواند افراد بیشتری را درگیر ویدئوی معرفی خود بکند.

سخن آخر

حالا که ویدئوی خود را اضافه کردید، تنها مسئله زمان است تا با گذشت آن، متوجه بالارفتن اینگیجمنت صفحۀ خود شوید. اما هر زمان که احساس کردید می‌توانید ویدئوی بهتری را ضبط کنید، می‌توانید به همان روش بالا این کار را انجام دهید.

حالا که فهمیدید چطور باید این کار را انجام دهید، در یک کاغذ سناریوی ۳۰ ثانیه‌ای خود را نوشته، تمرین کرده و سپس آن را ضبط و آپلود کنید. با اینکه نزدیک به یک سال از رونمایی این قابلیت گذشته، اما هنوز افراد زیادی از آن استفاده نکرده‌اند و شما هم بهتر است جزو این تعداد کم باشید و ظاهر صفحۀ لینکدین خود را متفاوت‌ کنید.

منابع

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:
1 نظر
 1. مهسا حافظی می گوید

  عالی و کاربردی🙌🏻

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.