با نحوۀ نمایش پست‌ها در اینستاگرام ۲۰۲۲ آشنا شویم

صفحات تجاری یا به‌اصطلاح بیزینس اکانت‌ها در اینستاگرام به دنبال هرچه بیشتر دیده شدن هستند. البته که این موضوع کاملاً طبیعی است؛ هرچقدر بیشتر دیده شویم، احتمال تعامل فالوئرها بالاتر می‌رود و احتمال نشان‌دادن عکس‌العملی که به هدف ما نزدیک‌تر باشد، افزایش می‌یابد.

حال این هدف می‌تواند از فروش محصولات و معرفی خدمات تا پرسونال برندینگ و… را شامل شود. در حال حاضر، گذاشتن پست به‌صورت منظم با یک هشتگ‌ نمی‌تواند تضمینی برای بیشتر‌دیده‌شدن ما باشد. اما پاسخ این سؤال که چطور عمل کنیم تا بیشتر دیده شویم یا اینکه الگوریتم اینستاگرام برای نحوۀ نمایش پست‌ها چیست، از دغدغه‌های همگانی محسوب می‌شود.

الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ از چه قوانینی تبعیت می‌کند؟

اگر زمانی هرچند کوتاه را در این شبکۀ اجتماعی سپری کرده باشید، می‌دانید که این الگوریتم مرموز است. اما خبر خوب این است که با فهم نکات ریز و درشت آن می‌توانیم یک استراتژی محتوایی متناسب با خودمان را تنظیم کنیم و برای بهتر‌دیده‌شدن آماده شویم. شش فاکتور اصلی بر نحوۀ نمایش پست‌ها در اینستاگرام تأثیرگذارند. اینستاگرام براساس این فاکتورها، بهترین پست‌ها را اولویت‌بندی می‌کند، مهم‌ترین پست‌ها را به سمت بالا هل می‌دهد و بازدید بیشتر را به آن‌ها هدیه می‌دهد، در‌حالی‌که محتوای دیگری را در انتها قرار می‌دهد. با بررسی این فاکتورها و یک مهندسی معکوس می‌توانیم به پیشرفت صفحۀ خود در اینستاگرام کمک کنیم.

  1. علاقه: نحوۀ نمایش پست در اینستاگرام ما فقط براساس افرادی که دنبال می‌کنیم نیست، بلکه پست‌‌ها براساس حساب‌های کاربری یا پست‌هایی که در تاریخچۀ علاقه‌مندی‌هایمان ثبت شده‌اند، برایمان به نمایش درمی‌آیند. هرچه را که از نظر اینستاگرام بیشتر دوست داشته باشیم، در بالاترین فید برای ما به نمایش خواهد گذاشت. به‌طور‌کلی، آنچه رفتارهای اینستاگرامی ما نشان می‌دهد، مثل حساب‌های کاربری‌ای که بیشتر با آن‌ها تعامل داریم، یا افرادی که ما را در تصاویرشان تگ می‌کنند، با نحوۀ نمایش پست‌ها در اینستاگرام رابطۀ مستقیم دارد. مهم‌ترین و تأثیرگذارترین واکنش به یک پست به ‌ترتیبِ اهمیت، کامنت، لایک، اشتراک‌گذاری و بازدید برای ویدئوست.
  2. ارتباط: اینستاگرام پست‌های دوستان، خانواده و حساب‌هایی را که برای ما مهم هستند اولویت‌بندی می‌کند. افرادی که محتواهای آن‌ها را دوست داریم، به آن‌ها پیام می‌دهیم، آن‌ها را جست‌وجو می‌کنیم و یا افرادی را که در زندگی حقیقی از نزدیکانمان به شمار می‌روند پیگیری می‌کند و پست‌هایشان را بیشتر و سریع‌تر در معرض نمایش ما می‌گذارد.
  3. به‌موقع‌بودن: نحوۀ نمایش پست‌ها در اینستاگرام به زمان پست‌گذاشتن نیزوابسته است. با پیداکردن بهترین زمان شخصی برای انتشار پست، که از حضور و فعالیت فالوئرهایمان به دست می‌آید، می‌توانیم تعامل بیشتری کسب کنیم؛ درنتیجه، پست‌هایمان محبوب‌تر می‌شوند و بیشتر در معرض نمایش قرار خواهند گرفت.
  4. تداوم حضور: هر چند وقت یک بار اینستاگرام خود را باز می‌کنید؟ اگر از افرادی هستید که به‌صورت مداوم در حال بالا و پایین کردن اینستاگرام هستید، این اپلیکیشن تلاش می‌کند جدیدترین پست‌های مرتبط از زمان آخرین بازدید شما را نمایش دهد. اگر شما اینستاگرام را هرازچندگاهی باز می‌کنید، قضیه متفاوت است. در این شرایط، اینستاگرام پست‌ها را به ترتیب اهمیتشان برای شما به نمایش می‌گذارد، نه براساس آخرین پست‌های منتشرشده.
  5. فالوئینگ‌ها: هرچه تعداد افراد بیشتری را در اینستاگرام دنبال کنیم، احتمال ندیدن کامل پست‌های جدید آن‌ها زیادتر می‌شود. طبق الگوریتم اینستاگرام، اگر این افراد غیرفعال باشند، می‌‌توانند آسیب بیشتری به عملکرد ما در این شبکۀ اجتماعی بزنند.
  6. استفاده: اگر زمان زیادی از روز را در اینستاگرام حضور داشته باشیم، پست‌های بیشتری را خواهیم دید و ممکن است دیگر پست جدیدی (براساس موارد گفته‌شده در بالا) برای نمایش به ما وجود نداشته باشد. در این شرایط اینستاگرام با توجه به علایق ما مجموعه‌ای از پست‌های پیشنهادی را برایمان نمایش خواهد داد و به این ترتیب گزینه‌های جدیدی برای فالوکردن پیدا خواهیم کرد.اگر زمان کمی در اینستاگرام حضور داشته باشیم، مهم‌ترین پست‌هایی را که الگوریتم بالا برای ما انتخاب کرده، تماشا خواهیم کرد.

حالا که با الگوریتم نحوۀ نمایش پست‌ها در اینستاگرام آشنا شدیم، باید بتوانیم از این فاکتورها به نحو احسن برای بیشتر‌دیده‌شدن استفاده کنیم. با شناخت مخاطبانمان و رفتارهای آن‌ها به بیشتر‌دیده‌شدن پست‌هایمان در اینستاگرام کمک می‌کنیم. بررسی زمان حضور مخاطبان، گذاشتن پست‌های مرتبط و مداوم، انتخاب مطالبی که به ایجاد تعامل منجر شوند و… می‌تواند به این فعالیت کمک کند. یکی دیگر از امکانات اینستاگرام برای بهتر‌دیده‌شدن، روشن‌کردن گزینۀ نوتیفیکیشن است. با فعال‌کردن زنگولۀ‌ نوتیفیکیشن می‌توانیم به اینستاگرام نشان دهیم پست، استوری و محتواهای برخی کاربران را دوست داریم. پس یکی دیگر از راه‌های بیشتر‌دیده‌شدن این است که از مخاطبانمان بخواهیم نوتیفیکیشن مطالب ما را روشن کنند. اما یکی دیگر از راه‌ها برای بالابردن تعاملات و بهبود عملکرد اینستاگرام، قرارگرفتن پست‌ها در اکسپلور است.

نحوۀ نمایش پست در اکسپلور اینستاگرام

حتماً شما هم تا‌به‌حال به اکسپلور اینستاگرامتان سر زده‌اید. این مکان، پست‌هایی را به شما نشان می‌دهد که دوستانتان به آن‌ها واکنش نشان داده‌اند. یکی دیگر از فاکتورهای به‌نمایش‌گذاشتن پست‌ها در این صفحه، علاقه‌مندی‌هایمان به موضوعات مختلف است. اگر دائماً پست‌هایی را در اکسپلور اینستاگرامتان مشاهده می‌کنید که علاقه‌ای به دنبال‌کردن آن‌ها ندارید، ما برای شما پیشنهادی داریم. کافی است یکی از این پست‌ها را انتخاب کرده، سه نقطۀ سمت راست آن ‌را باز کنید و گزینۀ Not Interested را انتخاب نمایید. به همین راحتی این نوع محتوا از اکسپلور شما حذف خواهد شد. حال شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که چطور در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟ چند فوت کوزه‌گری زیر به این هدف کمک خواهد کرد.

  1. از هشتگ‌های درست و پرکاربرد استفاده کنید و اجازه ندهید پست شما در میان انبار کاه مثل یک سوزن بی‌نوا گم شود.
  2. کاربران و فالوئینگ‌هایتان را به تعامل بیشتر تشویق کنید. هرچه پست‌های شما کامنت، لایک و سیو بیشتری داشته باشند، با احتمال بیشتری در اکسپلور قرار می‌گیرند.
  3. محتوای مناسب مخاطبانتان را آماده کنید. قطعاً فالوئرهای یک صفحۀ اقامتگاه بومگردی، با فالوئرهای یک میکروبلاگر تفاوت‌های بسیاری دارند. پس با توجه به مخاطبانتان و محتواهایی که دنبال می‌کنند محتوا تولید کنید.
  4. بروز باشید. خبر‌های دست‌اول و چالش‌های روز، بهترین موضوع برای پست‌های شما خواهند بود. حتی‌الامکان و تا جایی که صفحۀ اینستاگرامتان اجازه می‌دهد، از این قافله عقب نمانید.

منابع

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.