📊اینفوگرافیک: چرا بازاریابی ایمیلی بی‌نظیر است؟

ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های مؤثر در تبلیغات و حفظ ارتباط با مشتریان است. هرچند که ممکن است عده‌ای بر این باور باشند که استفاده از ایمیل مارکتینگ به اندازۀ گذشته، کارایی خود را ندارد، اما آمار و ارقام به‌دست آمده چیز دیگری می‌گویند.

جدای از این موضوع که با استفاده از این شیوۀ بازاریابی می‌توانید طیف بسیار وسیعی از مخاطبان خود را مورد هدف قرار داده و پیام کسب‌وکار خود را به شکل موثری به سمع و نظرشان برسانید، ایمیل مارکتینگ مزایای دیگیری نیز دارد. از جمله:

  • هدفمندسازی: با استفاده از بازاریابی ایمیلی، می‌توانید پیام‌هایتان را به‌صورت هدفمندتری ارسال کنید. با تحلیل داده‌ها و استفاده از اطلاعات مشتریان، می‌توانید گروه‌های خاصی را مورد هدف قرار داده و محتواهایی مرتبط با علاقه و نیاز آن‌ها ارسال کنید تا بدین ترتیب، پیام شما نه‌تنها برای مخاطبان جذابیت بیشتری داشته باشد، بلکه میزان موفقیت آن نیز بالا برود.
  • کم‌هزینه بودن: این شیوۀ بازاریابی هزینۀ کمتری نسبت به سایر روش‌های بازریابی و تبلیغات دارد. همچنین، هزینۀ ارسال یک ایمیل نسبت به تعداد مخاطبان، بسیار کم است.
  • ارتباط مداوم: با استفاده از ایمیل می‌توانید ارتباط خود را تحت هر شرایطی با مشتریان همواره حفظ کنید. به‌طور مثال در زمان‌های مناسب برای آن‌ها تخفیفات و اطلاعیه‌های جذابی ارسال کنید. این امر علاوه بر افزایش آگاهی از برند، حضور شما را در ذهن و خاطر مخاطب همیشگی می‌کند.
  • اندازه‌گیری و بهبود: با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل ایمیل مارکتینگ، می‌توانید عملکرد پیام‌های خود را به‌راحتی اندازه‌گیری کنید. به‌طور مثال، این که چه تعداد از افراد روی ایمیل دریافتی کیلیک کرده و آن‌ را باز کرده‌ و روی لینک‌ها کلیک کرده‌اند. این داده‌ها به شما کمک می‌کنند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را در طول زمان بهبود بخشید.

در ادامۀ مطلب به آمار و ارقامی از بازاریابی ایمیلی اشاره می‌کنیم که احتمالا با دیدن و خواندنشان، هوش از سرتان می‌رود و به این موضوع فکر می‌کنید که چرا تاکنون از این شیوۀ بازاریابی استفاده نکرده‌اید!

چرا ایمیل مارکتینگ شگفت‌انگیز است


دانلود اینفوگرافیک چرا بازاریابی ایمیلی بی‌نظیر است؟

کلیک کنید
۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.