توییتر اسپیسز چیست؟

توییتر اسپیسز چگونه کار می‌کند؟

پیش از این دربارۀ قابلیت صوییت در توییتر صحبت کردیم؛ اینکه چگونه می‌توانیم از قابلیت صوتی این شبکۀ اجتماعی استفاده کرده و توییت‌های صوتی منتشر کنیم. اگر بگوییم سرویس جدیدی به توییتر اضافه شده تا بتوانیم به‌شکلی زنده و صوتی با کاربران دیگر تعامل داشته باشیم و صحبت کنیم چه؟ بله، نام این قابلیت، توییتر اسپیسز (Twitter Spaces) یا همان اسپیس یا توییت صوتی خودمان است. سؤالی که مطرح می‌شود این است که اصلاً به چه دردی می‌خورد؟ در این بلاگ‌پست قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم و توییتر اسپیسز را بررسی کنیم.

توییتر اسپیسز چیست؟

توییتر سرویس جدید خود را این‌گونه توصیف می‌کند:

محیطی بر پایۀ صدای کاربران توییتر یا همان جامعۀ توییتر، تا کنار هم جمع شوند.

به زبان دیگر، درست مثل کلاب هاوس (Clubhouse)، بستر صوتیِ اسپیسز این امکان را به کاربران می‌دهد که با شخصی یا گروهی از کاربران دیگر وارد مکالمۀ زنده شوند. این مکالمۀ زنده تا زمانی که برقرار باشد، برای افراد دیگر هم نمایش داده می‌شود. این قابلیت فعلاً برای کاربران IOS و تعدادی از گروه‌های کوچک قابل استفاده و در دسترس است. توییتر در حال حاضر قصد آزمایش این سرویس جدید را دارد تا بازخوردی از گروه‌های مشخص‌‌شده دریافت کند، اما به مرور زمان سرویس خود را در اختیار تمام کاربران قرار می‌دهد.

چگونه از توییتر اسپیسز استفاده کنیم؟

 1. می‌توانیم به دو صورت از اسپیسز استفاده کنیم: راه اول اینکه روی گزینۀ Compose توییتر یا همان دایرۀ آبی پایین، سمت راست نگه می‌داریم و سپس آیکون New Spaces را در سمت چپ می‌زنیم. راه دوم این است که روی عکس پروفایلِ فلیت (Fleet) خود کلیک کنیم، صفحه را به سمت راست بکشیم و روی گزینۀ Spaces بزنیم. در حال حاضر حداکثر ۱۰ شرکت‌کننده می‌توانند هم‌زمان در یک مکالمۀ زنده صحبت کنند، اما محدودیتی برای تعداد شنوندگان وجود ندارد.
 2. با استفاده از گزینۀ Speaking privileges می‌توانیم مشخص کنیم که چه کسانی وارد اسپیسز ما شوند: همه، مخاطبانی که دنبال می‌کنیم یا فقط کسانی که دعوت می‌کنیم.
 3. زمانی که آماده بودیم، روی گزینۀ Start your Space کلیک می‌کنیم.
 4. با استفاده از فعال‌کردن گزینۀ Allow mic access، میکروفون خود را فعال می‌کنیم.

پس از تمام‌شدن اسپیسز ما، چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که یک اسپیسز توسط کسی که آن را ایجاد کرده به اتمام می‌رسد، از دسترس عموم خارج می‌شود. توییتر به‌مدت ۳۰ روز یک کپی از اسپیسز موجود را نگه می‌دارد تا آن را بررسی کند و مطمئن شود با قوانین توییتر مطابقت دارد. درصورتی‌که اسپیسزی قوانین را نقض کند، توییتر به‌مدت ۹۰ روز دیگر یک کپی از آن را نگه می‌دارد. درواقع، توییتر قصد دارد فرصتی به کاربران بدهد تا درصورتی‌که اشتباهی صورت گرفت، اعتراض خود را اعلام کنند. با فعال‌کردن گزینۀ Share transcriptions مکالمات موجود در اسپیسز به‌شکلی زنده نوشته می‌شود و پس از اتمام آن، تا زمانی که توییتر نسخۀ کپی را نگه دارد، می‌توانیم آن را دانلود کنیم.

بازخوردهای مثبت نسبت به صوییت باعث شده است که اسپیسز جنبۀ مهم‌تری برای توییتر پیدا کند و امیدوار باشد از این طریق شیوۀ ارتباطی بهتری برای کاربرانش رقم بزند.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
2 نظرات
 1. . می گوید

  چگونه میشه یک اسپیس رو دانلود کرد سایتی وجود داره؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   تو این لینک توضیحات کامل داده شده، در صورتی که اسپیسز رکورد بشه امکان دانلودش هست.
   https://www.swyx.io/download-twitter-spaces/

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.