صوییت چیست؟ و چطور توییت صوتی بزنیم؟

همه‌چیز دربارۀ صوییت

توییتر در حال آزمایش قابلیت ارسال توییت صوتی یا همان صوییت توسط کاربران است. مدیران توییتر فکر می‌کنند که کاربران با داشتن فضایی صوتی علاوه بر ۲۸۰ کاراکتر مخصوص توییت متنی، در انتقال پیامشان تواناتر خواهند بود.

کاربران توییتر فارسی با ترکیب صوت و توییت، صوییت را ساخته‌اند (صوت + توییت = صوییت). در حال حاضر، صوییت فقط برای سیستم‌عامل iOS فعال شده است و پس از بررسی نظریات مخاطبان، در سیستم‌عامل اندروید و وب نیز اضافه خواهد شد که در صباویژن نیز به بررسی آن خواهیم پرداخت.

۴ نکتۀ دیگر دربارۀ صوییت

  1. در حال حاضر، امکان انتشار صوییت فقط در توییت اصلی وجود دارد و در جواب دیگر کاربران و ریتوییت‌ها نمی‌توانید از توییت صوتی استفاده کنید.
  2. صوییت‌ها به‌صورت توییت معمولی با ضمیمه‌ای صوتی منتشر می‌شوند و با کلیک روی آن‌ها برای کاربران پخش خواهند شد. تصویر آواتار شما هنگام پخش پیام صوتی‌تان در مرکز پخش‌کنندۀ صوتی قرار می‌گیرد؛ البته با تغییر عکستان، این تصویر به روزرسانی نخواهد شد.
  3. با کلیک روی صوییت کابران، پیامشان برای شما پخش خواهد شد و به‌صورت خودکار، ادامۀ رشتو نیز پخش می‌شود.
  4. صوییت‌ها در حالت پس‌زمینه هم پخش می‌شوند و هنگام شنیدن آن‌ها می‌توانید از اپلیکیشن‌های دیگر استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید در مورد نحوه نمایش توئیت‌ها در تایملاین توییتر اطلاعاتی کسب کنید روی لینک کلیک کنید.

ارسال توییت صوتی در پنج قدم

اگر کاربر iOS هستید، کافی ا‌ست:

  • روی آیکون نوشتن توییت کلیک کنید.
  • روی آیکون صوییت کلیک کنید؛ آیکون جدیدی که شبیه به طول موج است.
  • دکمۀ ضبط را فشار دهید و پیامتان را ضبط کنید و در پایان روی Done کلیک کنید. می‌توانید توییت متنی هم به صوییت اضافه کنید و یا یک رشتو را شروع کنید. در هر صوییت، ۱۴۰ ثانیه برای ضبط پیامتان فرصت دارید. اگر پیامتان طولانی‌تر باشد، به‌طور خودکار به شکل رشتو تا ۲۵ توییت ضبط خواهد شد.
  • هروقت آماده بودید، روی Tweet کلیک کنید تا پیامتان منتشر شود.

توییتر امیدوار است که این قابلیت، تجربه‌های انسانی بیشتری را در توییتر رقم بزند و کاربران با صدایشان بهتر بتوانند داستان‌هایشان را نقل کنند. همچنین شاید از سرویس جدید توییتر که توییتر اسپیسز نام دارد هم خوشتان بیایید؛ این قابلیت امکان صحبت‌کردن آنلاین را به کاربران توییتر می‌دهد.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.