فلیت چیست و چگونه فیلیت بگذاریم؟

همه‌چیز دربارۀ فلیت

توییتر پس از ماه‌ها آزمایش، یک قابلیت جدید را به نام فلیت (Fleet) راه‌اندازی کرد. فلیت در لغت به‌معنی زودگذر، تند و سریع است که نام آن گاهی به‌اشتباه فیلیت هم گفته می‌شود. این قابلیت که بسیار شبیه به استوری در شبکۀ اجتماعی اینستاگرام است، به کاربران اجازه می‌دهد که محتواهایی را به‌صورت موقت (۲۴ ساعته) پست کنند. در اینجا قرار است با هم ببینیم فلیت چیست و چطور می‌توانیم فلیت بگذاریم.

فلیت توییتر چیست؟

طبق اعلامیۀ توییتر، فلیت به این منظور راه‌اندازی شده است که همه بتوانند افکار زودگذرشان را مطرح کرده و به نحو جدیدی با دیگران ارتباط برقرار کنند. اکانت رسمی توییتر طی توییتی درخصوص معرفی فلیت نوشت:

همان حرفی را که می‌خواهید توییت کنید، ولی نمی‌کنید، فلیت جای همان حرف‌هاست.

فلیت به کاربران امکان به‌اشتراک‌گذاشتن افکار روزمره را می‌دهد، بدون اینکه بخواهند تأکیدی بر دوام آن افکار داشته باشند.

تفاوت فلیت (Fleet) با توییت چیست؟

برخلاف توییت‌های معمولی، فلیت بعد از ۲۴ ساعت حذف می‌شود و امکان ریتوییت‌شدن یا لایک‌شدن ندارد.

برای فلیت‌گذاشتن می‌توانیم از نوشته، عکس یا ویدئو استفاده کنیم یا عکس‌العملی به توییت‌ها نشان دهیم و بک‌گراند متنوع و آپشن‌های گوناگون نوشتاری انتخاب کنیم.

علاوه‌براین، با زدن روی فلیت کاربران دیگر،‌ می‌توانیم به آن واکنش نشان دهیم و برای کاربری که فلیت گذاشته، از طریق دایرکت پیام بفرستیم یا ایموجی ارسال کنیم.

فلیت‌ها در بالای صفحۀ تایم‌لاین نمایش داده می‌شوند و هرکس که به اکانت ما دسترسی داشته باشد می‌تواند فلیت‌های ما را هم ببیند.

چرا توییتر فلیت را حذف کرد؟

توییتر با هدف ارتباطات راحت‌تر و اشتراک‌گذاری آسان افکار کاربران، فلیت را راه‌اندازی کرد؛ قابلیتی که با امید زیاد توییتر آغاز و با میل کم کاربران همراه بود. همین سبب شد که این شرکت تصمیم بگیرد که در تاریخ ۳آگوست۲۰۲۱، این قابلیت را از اپلیکیشن خود حذف کند. توییتر گفته است که فلیت فقط یک گزینه در جهت توسعه و بهبود اپلیکیشن بوده و همواره در تلاش است تا راه‌هایی کاربردی‌تر در اختیار کاربرانش قرار دهد.

توییتر در حال تست قابلیت جدید دیگری به نام توییت صوتی یا صوییت نیز هست که هنوز برای تمام کاربران فعال نشده و فقط سیستم‌عامل ios به آن دسترسی دارد. این ویژگی را در پست صوییت چیست و چطور صوییت بزنیم معرفی کردیم. شاید از سرویس جدید توییتر که توییتر اسپیسز نام دارد هم خوشتان بیایید؛ این قابلیت امکان صحبت‌کردن آنلاین را به کاربران توییتر می‌دهد. همچنین برای آشنایی با اصطلاحات توییتر به پست فهرست اصطلاحات توییتر فارسی نگاهی بیندازید.

منابع

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.