چطور توییت بزنیم؟

امروز در شبکه‌های اجتماعی تقریباً می‌توان هر محتوایی را انتشار داد، ولی به‌طور معمول هرکدام از شبکه‌های اجتماعی به یک نوع از محتوا در بین مردم معروف‌اند: یوتیوب و آپارات به ویدئوها، اینستاگرام به عکس‌ و ویدئو و توییتر به محتوای متنی.

جالب اینجاست که شبکه‌های اجتماعی دیگر در گذر زمان روی تنوع محتواهایی که می‌توان در آن‌ها انتشار داد تمرکز کرده‌اند؛ اما توییتر هنوز هم به متن بیشتر از هر محتوای دیگری وفاودار مانده است. کاربران توییتر هم هنوز از این نوع از محتوا خسته نشده‌اند و هر روز بیشتر از گذشته سعی می‌کنند با کلمات توجه مخاطبشان را جلب کنند.

اگر شما هم به‌تازگی به کاربران توییتر اضافه شدید و قصد دارید در این شبکۀ اجتماعی فعال باشید، در ادامۀ مطلب همراه ما باشید تا راجع به نحوۀ توییت‌زدن و انواع توییت برایتان توضیح دهیم.

توییت‌زدن چیست و چند نوع دارد؟

توییت‌زدن به‌طور کلی به انتشار محتوا در توییتر گفته می‌شود. این محتوا می‌تواند به شکل متن، عکس و ویدئو، صدا، لینک و یا تلفیقی از این‌ها باشد. هرکدام از این محتواها برای انتشار در توییتر قوانین و محدویت‌های مخصوص به خود را دارند. در ادامه نکات و قوانینی را که باید برای توییت‌زدن هرکدام از محتواها رعایت کنید توضیح می‌دهیم.

۱) توییت متن

برای توییت متن ۲ راه دارید: توییت و رشته توییت. تعداد کاراکترهای استفاده‌شده در یک توییت نباید بیشتر از ۲۸۰ کاراکتر باشد. اگر به هر دلیلی متن توییت شما بیشتر از ۲۸۰ کاراکتر شد، می‌توانید از قابلیت رشته توییت (Thread) استفاده کنید.

به‌طور کلی رشته توییت به سلسله‌توییت‌هایی گفته می‌شود که راجع به یک موضوع در آن‌ها صحبت شده است. رشته توییت‌ها هم مثل خود توییت‌ها محدودیت دارند، هر رشته توییت شامل ۲۵ توییت و نه بیشتر می‌شود.

۲) توییت صدا

این نوع از توییت‌کردن که به آن صوییت هم گفته می‌شود، توییت‌هایی از جنس صدا هستند. شما فقط ۱۴۰ ثانیه فرصت دارید تا یک صوییت بزنید. این را هم بدانید که قابلیت صوییت‌کردن برای تمام کاربران فعال نشده است.

۳) توییت عکس و ویدئو

برای توییت عکس، توییتر به شما اجازه می‌دهد که تا حداکثر ۴ عکس را انتخاب کنید. حجم این عکس‌ها نباید بیشتر از ۵ مگابایت در نسخۀ موبایل و ۱۵ مگابایت در نسخۀ دسکتاپ شود. این قانون شامل حال گیف‌هایی که منتشر می‌کنید هم می‌شود.

علاوه‌بر‌این باید بدانید که عکس‌ها شامل کاراکترهای توییتر نمی‌شود؛ یعنی مثلاً اگر یک توییت می‌نویسید و می‌خواهید یک یا چند عکس به آن اضافه کنید، لازم نیست نگران این باشید که از کاراکترهای متن شما کم می‌شود.

برای توییت ویدئو هم توییتر به شما ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه فرصت داده تا محتوایتان را منتشر کنید. حجم این ویدئو نباید بیشتر از ۵۱۲ مگابایت باشد.

۴) توییت لینک

شما می‌‌توانید یک لینک را در توییت خود کپی کنید. فقط دقت کنید که طول این لینک هرچقدر هم که باشد، توییتر آن را به اندازۀ ۲۳ کاراکتر حساب می‌کند؛ درنتیجه تفاوتی نمی‌کند که لینک شما ۵۰ کاراکتر داشته باشد یا ۱۵ کاراکتر. با این حساب، اگر قصد دارید یک توییت ۲۸۰ کاراکتری بزنید که یک لینک در آن وجود دارد، روی ۲۵۷ کاراکتر آن حساب باز کنید.

چطور توییت بزنیم؟

برای توییت‌زدن کافی است چند مرحلۀ بسیار ساده را به‌ترتیب طی کنید.

  1. به حساب کاربری خود در توییتر وارد شوید.
  2. در قسمت پایین و سمت راست یک علامت بعلاوه می‌بینید، روی آن ضربه بزنید.
  3. در قسمت پایین و سمت راست علامتی به شکل پر می‌بینید، روی آن ضربه بزنید.
  4. یک فضای خالی نوشتن به شما نشان داده می‌شود، توییت خود را در آن بنویسید.

چطور رشته توییت بزنیم؟

مراحل رشته توییت مشابه مراحل توییت‌زدن است، فقط ۲ مرحله اضافه‌تر دارد:

  1. به حساب کاربری خود در توییتر وارد شوید.
  2. در قسمت پایین و سمت راست یک علامت بعلاوه می‌بینید، روی آن ضربه بزنید.
  3. در قسمت پایین و سمت راست علامتی به شکل پر می‌بینید، روی آن ضربه بزنید.
  4. یک فضای خالی نوشتن به شما نشان داده می‌شود، توییت خود را در آن بنویسید.
  5. هنگامی که تعداد کاراکترهایتان تمام شد، در پایین صفحه یک علامت بعلاوۀ کوچک می‌بینید.
  6. روی علامت ضربه بزنید و رشته توییت خود را بنویسید.

منابع

۳.۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.