بهترین روش‌های پیداکردن پوزیشن دکترا از طریق لینکدین

شکی نیست که شبکۀ اجتماعی لینکدین، حرفه‌ای‌ترین شبکۀ اجتماعی در بین تمام شبکه‌های اجتماعی دیگر است. این شبکه امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا شغل موردعلاقۀ خود را پیدا کنید. اما جالب است بدانید که لینکدین، برای پیدا‌کردن بهترین جایگاه‌های تحصیلی در سرتاسر دنیا هم مناسب است.

اگر شما هم قصد ادامۀ تحصیل در رشتۀ موردنظرتان را دارید و به دنبال این هستید که از بهترین روش‌ها برای پیداکردن پوزیشن تحصیلی استفاده کنید، همراه این مطلب بمانید تا بیشتر راجع به امکانات لینکدین در این زمینه توضیح دهیم.

اپلای phd در لینکدین

بسیاری از افرادی که قصد ادامۀ تحصیل در مقطع دکترا و به‌خصوص خارج از کشور را دارند، برای پیدا‌کردن پوزیشن دکترا در سایت دانشگاه‌ها یا استادان موردنظرشان به دنبال آن می‌گردند. این روش مفید و جواب‌گوست، ولی کافی نیست. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

به دلیل فراگیربودن شبکۀ اجتماعی لینکدین، بسیاری از استادان و حتی دانشگاه‌‌ها از این شبکۀ اجتماعی برای جذب دانشجو در مقطع دکترا استفاده می‌کنند. آن‌ها با این کار می‌توانند بسیاری از ویژگی‌های حرفه‌ای و روزمۀ درخواست‌کنندگان پوزیشن دکترا را به‌عینه و به‌صورت واقعی ببینند و براساس آن تصمیم بگیرند.

از طرف دیگر، امکانات جست‌وجویی که لینکدین در اختیار کاربرانش گذاشته، باعث می‌شود افراد با سرعت بسیار بیشتری پوزیشن دکترای موردنظر خود را پیدا کنند؛ کاری که اگر قرار بود فقط از طریق سایت دانشگاه‌ها و استادان پیش ببرند وقت زیادی از آن‌ها می‌گرفت و آن‌ها را دچار سردرگرمی بیش از حد می‌کرد.

چطور برای پیداکردن پوزیشن دکترا از طریق لینکدین اقدام کنیم؟

برای پیداکردن پوزیشن دکترا از طریق لینکدین کافی است تا ۳ روش زیر را امتحان کنید.

۱) جست‌وجوی عبارت phd position

در این روش باید در بالای صفحه، در قسمت ‌جست‌وجوی لینکدین، عبارت #phd position را تایپ کنید. بعد از تایپ‌کردن این عبارت، تمام پوزیشن‌های دکترا در صفحۀ شما به نمایش درمی‌آید. در بین این پوزیشن‌ها هم پوزیشن شغلی و هم تحصیلی دیده می‌شود.

خوبی استفاده از این روش این است که اشرافی کلی به پوزیشن‌های موجود پیدا می‌کنید. البته ممکن است از بین انبوه پیشنهادها، پوزیشن دکترای موردنظرتان را پیدا نکنید، درنتیجه پیشنهاد می‌کنیم در دنبالۀ این روش، از روش بعدی استفاده کنید.

۲) جست‌وجوی عبارت phd position به اضافۀ نام رشتۀ موردنظرتان

مثل روش قبلی، در قسمت جست‌وجوی لینکدین phd position را وارد کنید و در ادامۀ آن نام رشتۀ موردنظرتان را هم تایپ کنید. برای مثال، اگر قصد دارید برای پیداکردن پوزیشن دکترا در رشتۀ مدیریت جست‌وجو کنید، کافی است عبارت phd position in management را تایپ کنید. با این کار، لینکدین جدیدترین و پرمخاطب‌ترین پست‌های مربوط به پوزیشن دکترا در رشتۀ مدیریت را برای شما به نمایش درمی‌آورد. علاوه‌بر‌این، با فیلترهایی که در اختیارتان می‌گذارد می‌توانید انتخاب کنید که پوزیشن کاری یا تحصیلی به شما نمایش داده شود.

نکتۀ مهم: ممکن است برای اینکه جست‌وجوی دقیق‌تری داشته باشید، تصمیم بگیرید نام رشتۀ موردنظر خود را به‌شکلی خیلی دقیق و جزئی در قسمت جست‌وجو وارد کنید. به دلیل اینکه امروزه بسیاری از پوزیشن‌ها به تخصص‌های میان‌رشته‌ای تبدیل شده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم کمی کلی‌تر جست‌وجو را انجام دهید تا تمام موقعیت‌های موجود را ببینید.

مثلاً اگر قصد دارید در رشتۀ مهندسی برق، پوزیشن دکترا را جست‌وجو کنید، در مرحلۀ اول کافی است پوزیشن‌های مربوط به مهندسی را جست‌وجو کنید. احتمال دارد در بین این پوزیشن‌ها تخصص‌های میان‌رشته‌ای جذابی را پیدا کنید که به رشتۀ موردنظر شما هم کاملاً مربوط باشد.

۳) جست‌وجوی اسم دانشگاه و استاد

گاهی‌اوقات پیش می‌آید که دانشگاه‌ها و به‌خصوص اساتید به‌طور منظم سایت خود را به‌روز‌رسانی نکنند، ولی در لینکدین فعالیت مستمرتری داشته باشند. با فالوکردن یا جست‌وجوی اسم دانشگاه و اساتید مرتبط با رشته‌تان، می‌توانید سریع‌تر از دیگران از موقعیت‌های مربوط به دکترا مطلع شوید.

علاوه‌بر‌این، به دلیل قابلیت چت لینکدین، این امکان را پیدا می‌کنید که سریع‌تر از سایت یا ایمیل با اساتید یا دانشگاه موردنظرتان به‌شکلی مستقیم ارتباط بگیرید و جواب‌ سؤال‌های خود را پیدا کنید.

نکتۀ آخر

با اینکه شبکه‌های اجتماعی قابلیت‌های زیادی درزمینۀ جست‌وجو در اختیارمان گذاشته‌اند، ولی قبل از هر چیز مهم است که هدف خود را از جست‌وجو، به‌خصوص در زمینه‌های کاری و تحصیلی، مشخص کنید.

فرایند جست‌وجوی شغل یا پوزیشن تحصیلی در لینکدین به اندازۀ کافی وقت‌گیر هست، ولی تعیین هدف مشخص باعث می‌شود تا اتلاف وقت کمتری داشته باشید و گزینه‌های مطلوبتان را سریع‌تر از دیگران پیدا کرده و برای به‌دست‌آوردن آن اقدام کنید.

منابع

۴.۲/۵ | (۵ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.