چگونه اسم صوتی خود را در لینکدین قرار بدهیم؟

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد برای کسانی است که به دنبال تولید محتوا راجع به کسب‌و‌کار خود هستند یا قصد دارند که در این شبکه‌های اجتماعی به دنبال شغل جدید باشند. توسعه‌دهنده‌های این بستر هم برای راحتی کار کاربرها قابلیت‌های متفاوتی را اضافه کردند که یکی از آن‌ها، اضافه‌کردن فایل صوتی نام است.

از طریق این قابلیت می‌توانید نام خود را به‌صورت صوتی در کنار اسم پروفایل خود اضافه کنید که کاربرهای دیگر متوجه تلفظ دقیق اسم شما بشوند. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. با وی‌پدیا همراه باشید.

قابلیت تلفظ صحیح

اما چرا باید این قابلیت را روی لینکدین خود فعال کنید؟ شاید مهم‌ترین دلیل آن زمانی مطرح می‌شود که قصد داشته باشید با شرکت‌های بین‌المللی‌ای کار کنید که به زبان فارسی مسلط نیستند و با نام‌های فارسی آشنایی ندارند. در این حالت و به کمک قابلیت صوتی تلفظ صحیح اسمتان، می‌توانید به کارفرمایی که احتمالاً به همکاری با شما تمایل دارد، ایده‌ای کلی بدهید که اسم شما چگونه تلفظ می‌شود.

از طرفی دیگر، این موضوع می‌تواند حتی برای کارفرماهای ایرانی هم موضوع بسیار مهمی باشد؛ شاید نام شما تلفظ چندان سختی نداشته باشد، اما بعضی‌اوقات خواندن نام‌ خانوادگی ایرانی‌ها حتی از روی نوشتار فارسی هم کار سختی است. با استفاده از این قابلیت، کمی کار بازدیدکنندگان صفحۀ خود را راحت‌تر می‌کنید.

آموزش اضافه‌کردن تلفظ صوتی نام شما

فقط با پیروی‌کردن از چند مرحلۀ ساده در اپلیکیشن لینکدین در گوشی هوشمندتان، می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. تنها کافی است که:

  • اپلیکیشن لینکدین را روی اندروید یا آی‌او‌اس باز کنید.
  • روی عکس خود ضربه بزنید و وارد پروفایل خود بشوید.
  • در بخش معرفی خود، روی دکمۀ Edit Profile ضربه بزنید.
  • سپس روی + ضربه بزنید و گزینۀ Record name pronunciation را انتخاب کنید (اگر قبل‌تر هم این کار را انجام داده‌اید، می‌توانید از گزینۀ edit برای ویرایش‌کردن آن استفاده کنید).
  • روی دکمۀ ضبط‌کردن ضربه بزنید و تلفظ صحیح اسم خود را با رعایت نکات ذکرشده انجام دهید.
  • اگر از نتیجه راضی نبودید، می‌توانید از گزینۀ Retake برای ضبط مجدد استفاده کنید.
  • درنهایت و با توجه به راضی‌بودن از نتیجۀ ضبط صدا، از گزینۀ Use برای نهایی‌کردن ضبط خود استفاده کنید.

۵ نکته که باید رعایت کنید۵ نکته که باید رعایت کنید

قبل از اینکه به‌طور دقیق به شما آموزش بدهیم که چگونه باید این قابلیت را روی صفحۀ لینکدین خود فعال کنید،‌ باید نکاتی را از قبل به ذهن خود بسپارید و آن‌ها را رعایت کنید. شاید این کار در ابتدا خیلی ساده به نظر برسد، اما حتی چنین کار به‌ظاهر ساده‌ای هم باید به‌درستی انجام شود.

۱) زیر ۷ ثانیه ضبط کنید.

به‌طور کلی و در هر مدیومی، کاربرها نشان داده‌اند که هفت ثانیۀ اول هر نوع چندرسانه‌ای مثل ویدئو یا صدا برای آن‌ها فرصتی کافی است که به نتیجه برسند آیا مایل به تماشای آن چندرسانه‌ای یا شنیدن کامل آن هستند؟ اینجاست که نتیجه می‌گیریم آستانۀ تحمل خیلی از کاربرها فقط ۷ ثانیه است.

با اینکه شاید با خود فکر کنید که شما می‌توانید اسم خود را در ۳ ثانیه هم بگویید، اما باید در نظر داشته باشید که باید طوری اسم خود را شمرده بیان کنید که هر شخصی با شنیدن فایل صوتی شما، متوجه نامتان بشود. بعضی افراد هم نام‌های به‌نسبت طولانی‌تری دارند که گفتن آن‌ها نیاز به زمان بیشتری دارد. اما باید طوری آن‌ها را بیان کنید که از ۷ ثانیه بیشتر نشود.

۲) مواظب سروصدای مزاحم پس‌زمینه باشید.

سروصدای مزاحم پس‌زمینه یا همان نویز باعث می‌شود که اسم شما به‌خوبی شنیده نشود؛ پس سعی کنید از همان ابتدا چند محیط را برای ضبط صدای اسمتان تست کنید و درنهایت، محیطی که کمترین نویز ممکن را به شما می‌دهد انتخاب کنید. اگر نویز زیادی حین ضبط صدای خود داشته باشید، شاید کاربرها یک تا دو بار سعی کنند که متوجه اسم شما بشوند و برای بار سوم، بی‌خیال می‌شوند.

۳) گوشی را با فاصله از دهان خود بگیرید.

اینکه توانستید نویز پس‌زمینه را مهار کنید تنها نکته‌ای نیست که باید برای ضبط صدای شفاف رعایت کنید. یکی دیگر از این موارد، فاصله‌دادن بین میکروفون و دهان شماست. هرچقدر دهان خود را به گوشی نزدیک‌تر کنید، صدای شما بم‌تر ضبط می‌شود و همچنین امکان دارد که صدای نفس‌کشیدن شما با صدای حنجرۀ شما ترکیب شود و نتیجۀ ناخوشایندی ضبط شود.

پس حتماً فاصلۀ ۴اینچی معادل یک وجب دست را بین گوشی و دهان خود رعایت کنید تا بهترین صدای ممکن را ضبط کنید. همچنین، گوشی را در امتداد دهان خود نگه‌ ندارید و چند سانتی‌متر پایین‌تر قرار دهید که صدای نفس شما داخل صدای ضبط‌شده قرار نگیرد.

۴) از دادن اطلاعات اضافه خودداری کنید.

بعضی از کاربرهای لینکدین از این قابلیت برای ارائه‌دادن اطلاعات بیشتر استفاده می‌کنند که ما به‌هیچ‌وجه این کار را توصیه نمی‌کنیم. مثلاً بعضی‌ها از تمام ده ثانیه برای ارائه‌دادن نام، نام‌خانوادگی، محل سکونت و حرفۀ کاری خود استفاده می‌کنند. در این بخش، فقط سعی کنید که تلفظ صحیح اسم خود را قرار دهید.

برای قراردادن اطلاعات دیگری که ذکر کردیم، لینکدین بخش‌های متفاوتی را در صفحۀ شما قرار داده است و استفاده از این قابلیت برای ارائه‌دادن این اطلاعات، کار بیهوده‌ای است.

۵) این قابلیت فقط روی گوشی‌های هوشمند موجود است.

اگر از کاربرهای دائم لینکدین روی وب هستید یا بهتر است بگوییم که اگر از کامپیوتر برای ورود به لینکدین استفاده می‌کنید، این قابلیت برای شما فعال نیست. تنها کاربران سیستم‌عامل‌های اندروید و آی‌او‌اس می‌توانند به این قابلیت دسترسی داشته باشند. حتی اگر گوشی هوشمند هم ندارید (که بعید است)، می‌توانید برای چند دقیقه گوشی هوشمندی را قرض گرفته و این قابلیت را روی لینکدین خود فعال کنید.

قابلیتی کاربردی

به‌طور کلی می‌توان گفت که قابلیت ضبط صدای تلفظ صحیح نام شما در لینکدین، با اینکه زحمت زیادی برای کاربر ندارد و همچنین فضای زیادی را در صفحۀ شما اشغال نمی‌کند، اما بسیار کاربردی است. به کمک این قابلیت، کارفرماها می‌توانند با اسم دقیق شما آشنا شوند و همچنین شما هم می‌توانید تجربۀ مشابهی را داشته باشید.

این قابلیت در حال حاضر یکی از فراگیرترین قابلیت‌های لینکدین است؛ به‌خصوص برای ما ایرانی‌ها که به‌نسبت اسم‌های سخت‌تری را در بازار کار بین‌الملل داریم. سعی کنید که حتماً از این قابلیت استفاده کنید.

منابع

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.