چطور پروفایل لینکدین را به چند زبان منتشر کنیم؟

اضافه‌کردن زبان فارسی به پروفایل لینکدین

داشتن پروفایل لینکدین به زبان‌هایی که به آن‌ها تسلط داریم، درهای جدیدی را به روی حرفۀ کاری ما باز می‌کند. دیگران متوجه این توانایی ما می‌شوند و اگر در هریک آموزش یا تجربۀ خاصی داریم، می‌توانیم آن را به‌صورت برجسته‌تر نمایش دهیم. این پلتفرم به ما اجازه می‌دهد به ۲۰ زبان مختلف برای خود پروفایل بسازیم؛ هرچند متأسفانه زبان فارسی در میان آن‌ها نیست.

در این مطلب از وی‌پدیا توضیح می‌دهیم که چگونه در لینکدین پروفایل چندزبانه بسازیم و چگونه می‌توان زبان فارسی را هم به آن اضافه کرد.

چطور پروفایل چندزبانه در لینکدین بسازیم؟

برای ایجاد پروفایل به زبان‌های دیگر و مدیریت این پروفایل‌ها باید از نسخۀ دسکتاپ لینکدین استفاده‌ کنیم و در حال حاضر، قابلیت آن در گوشی پشتیبانی نمی‌شود. برای انجام این کار می‌توانیم به‌ روش زیر عمل کنیم:

  • ابتدا Me و سپسView profile را کلیک کنید.
  • در قسمت بالا و سمت راست صفحۀ پروفایل، روی گزینۀAdd profile in another language ضربه بزنید.
  • پنجره‌ای جدید پیش روی شما باز می‌شود که در آن باید زبان موردنظر خود را انتخاب کنید. متأسفانه زبان فارسی در لیست پیشنهادی لینکدین نیست، اما با انتخاب زبان عربی می‌توانیم پروفایل فارسی خود را بسازید.
  • حال،باید در فیلدهای خالی نام و هدلاین معرفی‌کنندۀ خود را با همان زبان انتخابی بنویسید.
  • درنهایت روی Create Profile در پایین پنجره کلیک کنید.

وقتی چند زبان به پروفایل خود در لینکدین اضافه می‌کنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی یک پروفایل دیگر می‌سازیم، اطلاعات و سوابق ما در پروفایل اصلی به‌صورت اتوماتیک به آن منتقل می‌شود؛ اما ما می‌توانیم هر بخش از آن را ویرایش کرده یا اطلاعات آن را به زبان پروفایل جدید درج کنیم. درواقع، هر پروفایل به‌طور جداگانه قابل ویرایش است.

تغییراتی که در پروفایل‌های ثانویۀ خود ایجاد می‌کنیم، در پروفایل اصلی اعمال نمی‌شوند؛ اما برعکس، تغییرات پروفایل اصلی به همۀ پروفایل‌های دیگر قابل تعمیم است. هنگام ویرایش و ذخیره‌کردن هر تغییری در پروفایل اصلی، از ما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهیم در پروفایل‌های دیگر هم این اتفاق بیفتد؟ در صورت تأیید، اطلاعات آن‌ها هم با دیتای جدید جایگزین می‌شود.

نکتۀ مهم دیگر این است که زبان اصلی و پیش‌فرض پروفایل ما همان زبانی خواهد بود که حساب کاربری خود را اولین ‌بار با آن ایجاد کرده‌ایم. این زبان را نمی‌توانیم با زبان‌های دیگر جایگزین کنیم. در حالت عادی، وقتی کاربران از صفحۀ ما بازدید می‌کنند، آن را با همان زبان پیش‌فرض می‌بینند. اما اگر پروفایل‌ چندزبانه باشد، صفحۀ ما را متناسب با زبان اصلی پروفایل خود خواهند دید. البته، آن‌ها می‌توانند از قسمت بالای صفحه، به‌صورت دستی زبان را تغییر دهند و از صفحات دیگرمان هم بازدید کنند.

برای حذف زبان‌هایی که اضافه کرده‌ایم، چه کنیم؟

در سمت راست بالای صفحۀ پروفایل، زبان‌هایی را که اضافه‌کرده‌ایم می‌بینیم. با ضربه‌زدن روی آیکون کرۀ زمین، یک لیست کشویی از این زبان‌ها باز می‌شود. برای حذف هر زبانی که می‌خواهیم، باید روی ضربدر کنار آن کلیک کنیم و سپس Remove را بزنیم.

همۀ پروفایل‌های لینکدین ما در نتایج جست‌وجوهای کاربران نمایش داده می‌شوند و همین قابلیت، شانس ‌ما را برای پیداکردن شغل‌های بهتر افزایش می‌دهد. امیدواریم شما هم از این پتانسیل به‌خوبی استفاده کنید.

۴/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
1 نظر
  1. مهدیه می گوید

    عالی بود

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.