معنی Friyay در اینستاگرام یعنی چه؟

مفهوم FRI-YAY چیست؟

اگر در طول روز، در شبکه‌های اجتماعی مختلف خصوصاً اینستاگرام چرخی بزنید، با اصطلاحات مختلفی روبه‌رو می‌شوید که ممکن است معنای تعدادی از آن‌ها را ندانید. بسیاری از این اصطلاحات، اصطلاحات عامیانۀ انگلیسی هستند که تحت عنوان اسلنگ (Slang) در بین انگلیسی‌زبانان بسیار رایج‌اند.

در بین این اسلنگ‌های رایج، اصطلاح Friyay بسیار محبوب و پرطرف‌دار است و به پایان یک هفتۀ کاری اشاره دارد. در این مطلب از وی‌پدیا به توضیح بیشتر دربارۀ این اصطلاح و مفهوم آن در اینستاگرام می‌پردازم.

Friyay به چه معناست؟

این عبارت ترکیبی است که از دو کلمه تشکیل شده است: Fri که شکل کوتاه کلمۀ Friday (روز جمعه) و YAY که در فارسی به‌معنای «هورا!» است. از عبارت FRI-YAY برای ابراز شادی حاصل از فرا‌رسیدن آخر هفته استفاده می‌شود. اگرچه بسیاری از افراد، این کلمه را برای روزهای دیگر هفته هم به ‌کار می‌برند.

چرا افراد از Friyay استفاده می‌کنند؟

این کلمه در شبکه‌های اجتماعی، توسط مردم، برای نشان‌دادن هیجان فرارسیدن روز جمعه ایجاد شده است. مردم دوست دارند این روز را جشن بگیرند؛ زیرا ۵ روز در هفته کار می‌کنند و وقتی هفته تمام می‌شود و آخر هفته فرا می‌رسد، احساس آرامش می‌کنند. از‌این‌رو، فرارسیدن روز جمعه را با حس هیجان و شادی ترکیب کرده‌اند.

کاربرد Friyay در اینستاگرام

Friyay معمولاً به‌عنوان هشتگ در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود که اغلب در کنار محتوایی مرتبط با جشن‌گرفتن روز جمعه، مانند سلفی‌ها، تفریحات مرتبط با این روز و… منتشر می‌شود. اگر می‌خواهید با اصطلاحات بیشتری در اینستاگرام آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم مطلب فهرست اصطلاحات فارسی اینستاگرام را بخوانید.

منابع

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.