معنی Shared a link در اینستاگرام چیست؟

به‌اشتراک‌گذاشتن یک لینک کار ساده‌ای به نظر می‌رسد نه؟ فقط کافی است تا آدرس لینک را در ایمیل، پیام‌ها و یا سایتتان کپی (Copy) و الصاق (Paste) کنید. با‌این‌حال، این کار ساده در اینستاگرام کمی چالش‌برانگیز است. نکتۀ جالب اینجاست که اینستاگرام در حال حاضر یک‌میلیارد نفر کاربر فعال دارد، اما همچنان به نسبت بقیۀ شبکه‌های اجتماعی، برای به‌اشتراک‌گذاشتن یک لینک در آن باید مراحل طولانی‌تری را طی کرد.

تمرکز این مطلب روی به‌اشتراک‌گذاشتن لینک یا همان شِیر (Share) کردن لینک در اینستاگرام است. اول از همه معنی این اصطلاح را می‌گوییم و بعد هم به سراغ ۴ روش به‌اشتراک‌گذاری یک لینک در اینستاگرام می‌رویم؛ پس همراه ما باشید.

معنی Shared a link در اینستاگرام

بیایید این اصطلاح را به دو قسمت تقسیم کنیم. اول سراغ معنی شِیرکردن برویم. Share در انگلیسی به‌معنای به‌اشتراک‌گذاشتن است. کلمۀ link هم به‌تنهایی، معنی پیوند می‌دهد، اما در اینترنت این کلمه درواقع مخفف کلمۀ هایپرلینک (Hyperlink) است و به آدرس منحصر‌به‌فرد و کدگذاری‌شدۀ صفحه‌ای در دنیای اینترنت گفته می‌شود که با یک کلیک‌کردن ساده می‌توانید وارد آن شوید.

پس با این حساب وقتی می‌گوییم shared a link Someone منظورمان این است که شخصی، آدرس یک صفحه را با شخصی دیگر به اشتراک گذاشته است.

روش‌های به‌اشتراک‌گذاشتن لینک‌ها در اینستاگرام

اینستاگرام ۴ روش را برای به‌اشتراک‌گذاشتن لینک‌ها برای کاربرانش در نظر گرفته است. در ادامه هرکدام از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

۱) به‌اشتراک‌گذاشتن یک لینک در دایرکت

ممکن است هنگام گشت‌و‌گذارتان در اینستاگرام از محتوایی خوشتان بیاید. برای به‌اشتراک‌گذاشتن لینک آن محتوا در دایرکت، شبکه‌های اجتماعی، سایت، بلاگ‌پست و یا پیام‌رسان‌ها باید مسیرهای زیر را طی کنید.

  1. در سمت راست و بالای محتوای موردنظرتان ۳ نقطه می‌بینید، روی آن ضربه بزنید.
  2. سه گزینه برای شما نمایش داده می‌شود: گزارش (Report)، لینک و شِیر. روی گزینۀ لینک ضربه بزنید. پیامی به شما نشان داده می‌شود که می‌گوید لینک موردنظرتان کپی شد.
  3. لینک کپی‌شده را در هرجایی که دوست دارید الصاق کنید.

شما می‌توانید با گزینۀ شِیر هم لینکتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. تفاوت در اینجاست که با گزینۀ شیِر، علاوه بر لینک، تصویر محتوا هم برای فرد نشان داده می‌شود، در‌حالی‌که با به‌اشتراک‌گذاشتن لینک فقط آدرس مورد‌نظر برای فرد به نمایش گذاشته می‌شود.

۲) به‌اشتراک‌گذاشتن لینک در پروفایل

اگر برای خودتان یا کسب‌وکارتان سایتی دارید، بهترین مکان به‌اشتراک‌گذاری لینک آن در این قسمت از اینستاگرام است. به‌صورت پیش‌فرض اینستاگرام فقط اجازۀ به‌اشتراک‌گذاشتن یک لینک را در قسمت پروفایل می‌دهد.

بعضی از افراد به‌واسطۀ بات‌های مختلف سعی می‌کنند تا تعداد لینک نشان‌داده‌شده در قسمت پروفایل را از یک عدد بیشتر کنند؛ اما ما به شما این روش‌ها را پیشنهاد نمی‌دهیم، چون ممکن است اینستاگرام صفحۀ شما را حذف و یا محدود کند. برای به‌اشتراک‌گذاری لینک در قسمت پروفایل، کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

  1. روی قسمت ویرایش پروفایل (Edit profile) بروید و روی آن ضربه بزنید.
  2. در صفحۀ ظاهرشده در قسمت وب‌سایت (Website)، لینک صفحۀ موردنظرتان را الصاق کنید.
  3. تیک بالای صفحه را بزنید تا ویرایش پروفایلتان نهایی شود.

۳) به‌اشتراک‌گذاشتن لینک در استوری

از اواخر سال ۲۰۲۱ همۀ کاربران اینستاگرام می‌توانند لینک صفحۀ موردنظرشان را در استوری به اشتراک بگذارند.

  • در پایین صفحه روی علامت بعلاوه ضربه بزنید و به قسمت استوری بروید.
  • در قسمت بالای صفحه روی گزینۀ برچسب‌ها (Sticker) ضربه بزنید.
  • در قسمت برچسب‌ها گزینۀ لینک را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
  • یک منو برایتان نشان داده می‌شود، در داخل آن لینک موردنظرتان را کپی کنید.

۴) به‌اشتراک‌گذاشتن لینک در زیر یک پست

اینستاگرام هنوز به کاربرانش اجازه نمی‌دهد که در قسمت کپشن و کامنت‌ها لینکی را به اشتراک بگذارند. درواقع هنگامی که در قسمت کپشن یا کامنت لینکی را الصاق می‌کنید، فقط آدرس آن لینک به‌شکل تایپ‌شده نشان داده می‌شود و امکان کلیک‌کردن روی آن وجود ندارد.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.