لایو رومز چیست؟

همه‌چیز دربارۀ لایورومز اینستاگرام

اینستاگرام به‌تازگی قابلیت لایو رومز یا همان لایو رومرا معرفی کرده است. این قابلیت، به‌زودی در سراسر جهان در اختیار همه قرار خواهد گرفت. در مطلب امروزِ صباویژن، به معرفی کامل این قابلیت جدید می‌پردازیم.

لایو رومز چیست؟

لایو رومز اینستاگرام روشی جدید برای برگزاری لایو در اینستاگرام با حداکثر ۳ مهمان است. پیش از این، ما می‌توانستیم فقط با یک نفر دیگر در لایو حضور داشته باشیم، اما اکنون اینستاگرام به ما این اجازه را می‌دهد که لایوهای چهارنفره برگزار کنیم.

با معرفی لایو رومز اینستاگرام، برندها و تولیدکنندگان محتوا می‌توانند به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنند، فروش خود را افزایش دهند و با جامعۀ مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند، همه در یک زمان.

موارد ایمنی لایو رومز

اینستاگرام همچنین به اقدامات ایمنی که برای این قابلیت در نظر گرفته است اشاره می‌کند:

 • کاربرانی که توسط یکی از شرکت‌کنندگان در لایو رومز اینستاگرام بلاک شده‌اند، نمی‌توانند به لایو رومز بپیوندند.
 • کاربرانی که قوانین حضور در لایو اینستاگرام را رعایت نکرده‌اند، نمی‌توانند به لایو رومز بپیوندند.
 • میزبان‌های لایو رومز امکان بلاک‌کردن و ریپورت نظرها و اِعمال فیلتر برای کامنت‌ها را دارند.

چگونه لایو رومز بسازیم؟

ساختن لایو رومز اینستاگرام کاملاً مشابه راه‌اندازی لایو اینستاگرام است. نحوۀ ساختن آن به شرح زیر است:

 • قدم اول: دوربین استوری اینستاگرام را باز کرده و روی آیکون «Live» می‌رویم.
 • قدم دوم: سپس عنوان لایو رومز اینستاگرام خود را اضافه می‌کنیم. برای انجام این کار، روی آیکون «Left Aligned» در سمت چپ صفحه کلیک می‌کنیم. عنوان ما به مخاطبان اجازه می‌دهد تا موضوع لایو رومز ما را بدانند و راجع به آن پیش‌زمینۀ ذهنی داشته باشند.
 • قدم سوم: برای شروع لایو، روی آیکون «Live» ضربه می‌زنیم و مطمئن می‌شویم که به اینترنت متصل هستیم. بهتر است به مخاطبان فرصت دهیم تا به لایو بپیوندند، بنابراین چند دقیقۀ ابتدایی را صرف گفت‌وگویی کوچک و سلام به همه کنیم.
 • قدم چهارم: برای افزودن مهمان به لایو رومز اینستاگرام خود، روی آیکون «Video» ضربه بزنیم. در اینجا می‌توانیم درخواست‌هایی را برای پیوستن مهمانان ارسال کنیم. همچنین افرادی را که درخواست لایو مشترک داده‌اند، در اینجا خواهیم دید.

نکته: ما می‌توانیم همۀ مهمانان خود را به‌طور هم‌زمان، یا یکی‌یکی اضافه کنیم. البته روش دوم برای زمانی که مهمان ویژه‌ای دارید می‌تواند سورپرایزکننده هم باشد.

۶ راه خلاقانه برای استفاده از لایو رومز

لایو رومز اینستاگرام فرصت‌های جدیدی برای همکاری و خلاقیت ایجاد می‌کند. در یک اطلاعیۀ مطبوعاتی، اینستاگرام فقط به برخی از راه‌های بالقوه‌ای که برندها و سازندگان می‌توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند اشاره کرد:

…شروع یک گفت‌وگو، میزبانی یک هم‌نوازی یا تولید یک اثر با همکاری دیگر هنرمندان، میزبانی پرسش و پاسخ‌های جذاب یا دادن آموزش‌های جذاب به مخاطبانتان، یا اینکه صرفاً با دوستان بیشتری در اینستاگرام وقت بگذرانید.

با توجه به این نکات، در اینجا ۶ روش خلاقانه برای استفاده از لایو رومز اینستاگرام را آورده‌ایم:

 1. دموی محصولات: محتوای بصری، به‌ویژه ویدئو، کلید تبلیغ و فروش محصولات ماست.
 2. پنل گفت‌وگو و پرسش و پاسخ: لایو رومز‌های اینستاگرام برای میزبانی گفت‌وگوها، پرسش و پاسخ یا وبینار بسیار مناسب هستند.
 3. اجرای موسیقی زنده: اجراهای زندۀ موسیقی در سال گذشته در اینستاگرام، با اقبال خوبی از طرف مخاطبان مواجه شد.
 4. جلسات بازخورد مخاطبان: لایو رومز اینستاگرام به ما این امکان را می‌دهد که به‌طور مستقیم نظرهای مخاطبان خود را بشنویم و از آن‌ها بازخورد بگیریم.
 5. کلاس‌های تعاملی: حالا که باشگاه‌های بدن‌سازی و آموزشگاه‌ها تعطیل شده‌اند، لایو رومز‌های اینستاگرام می‌توانند محل مناسبی برای کلاس‌های تعاملی باشند. استادان حوزه‌های مختلف، مثل استادان پیانو، بدن‌سازی یا حتی رقص و شیرینی‌پیزی، می‌توانند کلاس برگزار کنند و دانش خود را از طریق لایو رومز اینستاگرام به اشتراک بگذارند.
 6. برگزاری مسابقه و دادن هدایا: اگر به‌طور مداوم مسابقه‌هایی را در اینستاگرام برگزار می‌کنید، می‌توانید از طریق لایو رومز اینستاگرام، آن‌ها را زنده و هیجان‌انگیزتر برگزار کنید.

با معرفی لایو رومز‌ اینستاگرام، کاربران می‌توانند لایوهایی با حضور حداکثر چهار نفر برگزار کنند و با جامعۀ مخاطب گسترده‌تری روبه‌رو و آشنا شوند. این به‌خصوص فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان محتوا و برندها برای گسترش کسب‌و‌کارهایشان است.

منابع

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.