سایز عکس در اینستاگرام + اینفوگرافیک

اینستاگرام شبکۀ اجتماعی محبوبی است که می‌تواند به‌واسطۀ پست‌های جذاب و تصاویر چشم‌نواز کاربرانش، ما را ساعت‌ها سرگرم کند، بدون آنکه گذر زمان را حس کنیم. برای اینکه در اینستاگرام به‌صورت جدی فعالیت کنیم و پست‌هایی با کیفیت بصری خوب بگذاریم، فقط داشتن دوربین باکیفیت کافی نیست و لازم است نکات زیر را درمورد ابعاد و سایز عکس و یا فیلم‌های خود در هریک از قابلیت‌های اینستاگرام رعایت کنیم. رعایت این نکات به کیفیت پست‌هایی که با دیگران به اشتراک می‌گذاریم کمک شایانی می‌کند.

بهترین سایز عکس پست در اینستاگرام

وقتی اینستاگرام در سال ۲۰۱۲ شروع به کار کرد، کاربران فقط می‌توانستند عکس‌هایی در ابعاد ۱×۱ به اشتراک بگذارند و سه سال بعد، قابلیت به اشتراک‌گذاری عکس‌های افقی و عمودی نیز اضافه شد. سایز عکس برای پست اینستاگرام می‌تواند طبق تصویر زیر متغیر باشد.

سایز عکس در اینستاگرام
برای دیدن سایز اصلی روی عکس کلیک کنید.

سایز عکس و فیلم مربع در اینستاگرام

با اینکه قابلیت به‌اشتراک‌گذاری عکس‌هایی با ابعاد متفاوت از مدت‌ها پیش در اینستاگرام امکان‌پذیر شده است، هنوز هم تصاویر مربعی شکل، در بین کاربران بیشتر استفاده می‌شوند.

اگر ‌بخواهیم تصاویر یک‌دریک را در پیج خود به اشتراک بگذاریم، باید عکسمان بین ۳۲۰×۳۲۰ پیکسل تا ۱۰۸۰×۱۰۸۰ پیکسل باشد. اگر عکسی بزرگ‌تر از ۱۰۸۰ پیکسل باشد، اینستاگرام به‌طور خودکار از حجم آن می‌کاهد و هنگامی که روی تصویر زوم شود، متوجه کیفیت پایین عکس خواهیم ‌شد. این اتفاق برای تصاویر کمتر از ۳۲۰ پیکسل نیز رخ می‌دهد؛ زیرا اینستاگرام برای اینکه تصویر را در اندازۀ استاندارد خود قرار دهد، مجبور است تصویر را بکشد و این کار از کیفیت عکس کم می‌کند.

سایز عکس‌ و فیلم افقی در اینستاگرام

برای به‌اشتراک‌گذاری عکس‌های منظره (Landscape) یا فیلم افقی در اینستاگرام باید نسبت ابعاد ۶۰۸×۱۰۸۰ پیکسل، رعایت شود، در غیر این صورت، اگر عرض تصویر بین ۳۲۰ تا ۱۰۸۰ پیکسل نباشد، اینستاگرام به‌صورت خودکار حاشیۀ تصاویر را حذف می‌کند.

سایز عکس و فیلم عمودی در اینستاگرام

اندازۀ مناسب برای عکس‌ها و فیلم‌های عمودی اینستاگرام، ۱۳۵۰×۱۰۸۰ پیکسل است و در‌صورتی‌که رزولوشن فیلمی را که می‌خواهیم به اشتراک بگذاریم نمی‌دانیم، قبل از آپلود فیلم، بهتر است در قسمت properties، رزولوشن را بررسی کنیم.

ابعاد استوری اینستاگرام

برای به‌اشتراک‌گذاری داستان‌هایمان به‌صورت تمام‌صفحه در استوری اینستاگرام، باید سایز آن ۱۹۲۰×۱۰۸۰ پیکسل باشد؛ در غیر این صورت می‌توانیم از فیلم یا تصویری با سایز ۶۰۸×۱۰۸۰ پیکسل برای استوری استفاده کنیم که تمام‌صفحه یا فول‌اسکرین نباشد.

سایز تصویر IGTV اینستاگرام

اگر تصمیم دارید فیلمی را در IGTV اینستاگرام به نمایش بگذارید، بهتر است عکسی به عنوان کاور و در ابعاد ۱:۱٫۵۵ و وضوح ۶۵۴×۴۲۰ پیکسل برای این کار در نظر بگیرید. اگر‌ بخواهیم ویدیویی عمودی در IGTV با دوستان خود به اشتراک بگذاریم، می‌تونیم قاب دوربین خود را در یکی از دو ابعاد ۴:۵ یا ۹:۱۶ ببندیم؛ اما برای فیلم‌های افقی نیز ابعاد ۵:۴ یا ۱۶:۹ مناسب است.

حداکثر سایز ویدئو در اینستاگرام

برای به‌اشتراک‌گذاری فیلم در اینستاگرام، علاوه بر رعایت ابعاد، در‌نظر‌داشتن نکات زیر نیز مهم هستند:

  • فیلمی که آپلود می‌کنیم باید ۳۰ فریم بر ثانیه باشد.
  • طول فیلم حداکثر ۶۰ ثانیه باشد.
  • حجم فایل ۴ گیگ باشد.

در‌صورتی‌که ویدئوی موردنظر یکی از شرایط گفته‌شده را نداشته ‌باشد، امکان به‌اشتراک‌گذاری آن را در اینستاگرام نخواهیم داشت. با توجه به این نکته که هنگام آپلود فیلم، فایل ما فشرده خواهد شد، بنابراین سعی کنیم ویدئوی خود را با حداکثر رزولوشن گفته‌شده برای اینستاگرام، تصویربرداری کنیم.

معرفی برنامه‌ برای تغییر سایز تصاویر

از برنامه‌های متعددی برای ادیت عکس و فیلم می‌تونیم کمک بگیریم تا تصاویر خوبی برای به‌اشتراک‌گذاری در اینستاگرام آماده کنیم؛ اما قبل از معرفی هر برنامه‌ای باید یادآوری کنیم که برنامۀ فتوشاپ، با اختلاف بسیار، از سایر برنامه‌ها برای ادیت عکس‌ها مناسب‌تر است.

 پیشنهاد ما برای کاربران اندروید:

پیشنهاد ما به کاربران IOS:

منابع

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.