#️⃣ چگونه مشکل فالونشدن هشتگ‌ها در اینستاگرام را حل کنیم؟

یکی از قابلیت‌های مهم اینستاگرام، امکان فالوکردن هشتگ‌هاست. این قابلیت به صاحب صفحه اجاره می‌دهد تا محتواهایی را که تولید و منتشر می‌کند، به‌صورت کاملاً منظم و دسته‌بندی‌شده برای دیگر کاربران اینستاگرام نمایش بدهد.

به این ترتیب، کاربرانی که صفحۀ ما را فالو ندارند، با سرچ و جست‌وجوی این هشتگ‌ها می‌توانند مطالب مرتبط با این هشتگ‌ها را در صفحۀ ما ببیند؛ یعنی می‌توانیم دامنۀ مخاطبمان را گسترده‌تر کنیم.

این موضوع مخصوصاً برای صفحات اینستاگرامی که کسب‌وکارهای آنلاین را نمایندگی می‌کنند بسیار مهم است و می‌تواند باعث هرچه بیشتر و بهتر دیده شدن محتواهای این صفحات توسط کاربرانی که پیج مربوطه را دنبال نمی‌کنند، شود. اما متأسفانه گاهی موقع کارکردن با هشتگ‌ها با خطای Instagram couldn’t follow hashtag مواجه می‌شویم.

این خطا ممکن است تقریبا برای ۷۰٪ پیج‌های اندرویدی و مخصوصاً هشتگ‌های فارسی اتفاق بیفتد. اما خبر خوب اینکه رفع این مشکل راه‌های بسیار ساده‌ای دارد که در ادامه آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

معنی خطای Instagram couldn’t follow hashtag چیست؟ عبارت couldn’t follow hashtag یعنی شما نمی‌توانید هشتگ انتخابی‌تان را فالو کنید.

۴ دلیل خطای Instagram couldn’t follow hashtag

معمولاً این خطا به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. حتی ممکن است به‌خاطر باگ و مشکلات فنی خود اینستاگرام باشد. اما مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود نتوانید یک هشتگ را دنبال کنید عبارت‌اند از:

۱) باگ یا مشکلات فنی اینستاگرام

متأسفانه اپلیکیشن اینستاگرام باگ و خطاهای زیادی دارد؛ بنابراین، دیدن چنین ارورهایی در اینستاگرام خیلی هم عجبب نیست. البته بیشتر اوقات، موقع استفاده از اپلیکیشن روی گوشی، مخصوصاً روی گوشی‌های اندرویدی، این خطا اتفاق می‌افتد. اگر خطای couldn’t follow hashtag Instagram به‌دلیل باگ خود اینستاگرام باشد، برای رفع آن فقط کافی ا‌ست که صفحه‌تان را با مرورگر و به‌صورت تحت وب باز کنید. پس باید به آدرس www.instagram.com مراجعه کنید و یوزرنیم و پسوورد خود را آنجا وارد کرده و صفحه‌تان را روی مرور‌گر باز کنید.

۲) اکانت شما محدود شده است

اینستاگرام هم مثل دیگر شبکه‌های اجتماعی قوانینی برای انتشار محتوا دارد. اگر حواسمان به این قانون‌ها نباشد و به‌اصطلاح از اینستاگرام استفادۀ غیرمجاز بکنیم، اینستاگرام می‌تواند اکانت ما را مسدود کند.

وقتی اکانتی مسدود یا محدود می‌شود، دیگر نمی‌تواند هشتگ‌ها یا حتی هشتگ خاصی را دنبال کند. از طرف دیگر، درست مثل فالوکردن فالوئرها، اگر سرعت و روال غیرمتعارفی در فالوکردن هشتگ داشته باشیم، ممکن است باعث ایجاد محدودیت برای صفحه‌مان شود.

۳) نکات امنیتی

گاهی هم‌زمان که برای کار دیگری فیلترشکن باز کرده‌ایم، پیج اینستاگراممان را هم باز می‌کنیم تا سری به آن بزنیم. این کار می‌تواند باعث اختلال در کارکرد اکانت اینستاگرام شما و مثلاً فالوکردن هشتگ‌ها بشود. همیشه حواستان باشد که قبل از استفاده از اینستاگرام، حتماً فیلترشکن‌ خود را خاموش کنید.

۴) استفاده از هشتگ‌‌های ممنوع

یکی دیگر از دلایل به‌وجود‌آمدن مشکل در هشتگ‌های اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های ممنوع است. خیلی‌وقت‌ها نمی‌توانیم هشتگی را دنبال کنیم، چون محتوای نامناسب آن هشتگ توسط خود اینستاگرام غیرقابل دسترس شده است.

اینستاگرام بیش از ۱۱۴,۰۰۰ هشتگ ممنوع دارد که بیشتر‌شان به‌دلیل محتوای نامناسب ممنوع شده‌اند. وقتی از هشتگ‌های ممنوع استفاده می‌کنید، احتمال اینکه حساب شما در Spamهای اینستاگرام قرار بگیرد بسیار زیاد است. حتی اگر یک هشتگ از ۳۰ هشتگ شما ممنوع باشد، بقیۀ هشتگ‌ها هم محدود خواهند شد. پس حتماً قبل از استفاده از هر هشتگ، بررسی کنید که آیا هشتگ انتخابی‌تان ممنوع است یا خیر.

این مطلب به درخواست محدثه اکبری تولید و و در وی‌پدیا منتشر شده است. شما هم با مراجعه به صفحۀ مطلب درخواستی می‌توانید محتوای درخواستی‌تان را ثبت کنید تا به غنی‌ترشدن محتوای فضای وب فارسی کمک کرده باشید.
۳/۵ | (۴ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
1 نظر
  1. محدثه اکبری می گوید

    سلام. چه جالب بود عنوان مقاله‌تون! چرا که همین چند وقت پیش آقای شفیع‌زاده درمورد گیروگورهای شخصی‌مون با اینستاگرام سوال پرسیده بودن و من این سوال رو داخل کوئسشن باکس پرسیده بودم. ولی مطمئنم من هیچ‌کار ممنوعه‌ای انجام ندادم و این باگ از دل خود اینستاگرامه!

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.