☎️ آیا می‌توان با شماره‌تلفن، پروفایل شخصی را در لینکدین پیدا کرد؟

راه‌های زیادی برای پیدا‌کردن پروفایل کاربران در لینکدین وجود دارد؛ از اسم شرکتی که در آن کار می‌کنند گرفته تا پوزیشن شغلی که دارند و حتی نام کوچکشان. به دیگر سخن، لینکدین با توجه به فیلترهای زیادی که برای بخش جست‌وجوی خود گذاشته، امکان یافتن کاربران مختلف را آسان‌تر کرده است.

اما آیا می‌توانیم با شماره‌تلفن، پروفایل کاربران را در لینکدین پیدا کنیم؟ در این مطلب قصد داریم به این سؤال پاسخ دهیم.

می‌شود یا نمی‌شود؟

خب این پاسخی است به سؤالی که دو خط بالاتر پرسیدیم: هم بله، هم نه. یعنی چه؟ به‌طور کلی، بخش جست‌وجو و نوار جست‌وجویی (Search) که لینکدین در بالای منوی خود در اختیار کاربران قرار داده، فیلترهای زیادی برای جست‌وجوی دقیق‌تر کاربران دارد، اما شماره‌تلفن یکی از آن‌ها نیست.

پس چرا گفتیم بله؟ به خاطر اینکه اگر شما هنگام ثبت‌نام و در طول زمان، شماره‌موبایل خود را به پروفایل لینکدین‌ خود اضافه کنید، کاربران یا دوستان و آشنایانی که شماره‌تلفن‌ شما را در گوشی‌شان ذخیره دارند، می‌توانند از طریق بخش کاربرهای پیشنهادی این پلتفرم به پروفایل شما دسترسی داشته باشند. برای این‌ کار فقط کافی است:

 1. به قسمت My Network بروید.
 2. در بخش Manaye My Network که برای شما نمایش داده می‌شود، روی گزینۀ Contacts کلیک کنید.
 3. در این قسمت می‌توانید لیستی از پروفایل‌های لینکدین اشخاصی که شماره‌شان را دارید، ببینید.

چگونه این ویژگی را غیرفعال کنیم؟‌

اگر نمی‌خواهید که لینکدین از شماره‌موبایل شما استفاده کند و آن را در لیست پیشنهادی خود برای کاربران دیگر قرار دهد، کافی‌ است مراحل زیر را اجرا کنید:

 1. روی پروفایل خود که در لینکدین با عنوان Me شناخته می‌شود، کلیک کرده و وارد قسمت Settings & Privacy شوید.
 2. روی گزینۀ Visibility کلیک کنید.
 3. به بخش Profile Discovery Using Phone Number بروید.
 4. در این قسمت می‌توانید یکی از سه گزینۀ Everyone، ۲nd-degree Connections و Nobody را انتخاب کنید و در‌صورتی‌که می‌خواهید کسی با استفاده از شماره‌موبایل به پروفایل لینکدین‌ شما دسترسی نداشته باشد، روی گزینۀ Nobody کلیک کنید.
این مطلب به درخواست آتوسا آهنگ تولید و و در وی‌پدیا منتشر شده است. شما هم با مراجعه به صفحۀ مطلب درخواستی می‌توانید محتوای درخواستی‌تان را ثبت کنید تا به غنی‌ترشدن محتوای فضای وب فارسی کمک کرده باشید.
۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
2 نظرات
 1. آتوسا آهنگ می گوید

  خیلی ممنون از شما. بسیار عالی بود.

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   سلامت باشید آتوسای عزیز، خوشحالیم که کمک‌کننده بوده. 🌱

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.