لیمیت‌شدن در توییتر یعنی چی؟ ۸ راه برطرف‌کردن آن

11,670

یادم می‌آید بار اول که با مفهوم لیمیت شدن در توییتر برخورد کردم، آن را با لمینت اشتباه گرفتم! حتماً شما هم با اکانت‌هایی روبه‌رو شده‌اید که این عبارت‌ها را جلوی اسمشان در توییتر قرار داده‌اند: لیمیت شدم، لیمیتم، لیمیت‌شدگانیم، Limited و عبارت‌هایی از این دست که برای دانستن آن‌ها حتماً باید فهرست اصطلاحات توییتر را از بر باشید.

در این مقاله قرار است به بگوییم که لیمیت‌شدن یا همان ساسپندشدن در توییتر یعنی چه و راه‌های برطرف‌کردن آن چیست.

لیمیت‌شدن یعنی چه؟

لیمیت‌شدن از کلمۀ Limit گرفته شده و اگر به گوگل ترنسلیت مراجعه کنیم، در قسمت فعل، این کلمه را محدود‌کردن و محدود‌ساختن ترجمه کرده است. اما جواب سؤال لیمیت‌شدن در توییتر یعنی چه را خود توییتر به ما داده است:

وقتی اکانت شما محدود شده باشد، شما همچنان می‌توانید از توییتر استفاده کنید، اما فقط می‌توانید به فالوئرهای خودتان دایرکت بدهید، ولی امکان توییت، ریتوییت و لایک‌کردن را ندارید و فالوئرهای شما هم فقط می‌توانند توییت‌های قبلی‌تان را ببینند.

دلایل اصلی لیمیت‌شدن

لیمیت‌شدن در توییتر به چند دلیل اتفاق می‌افتد که چند مورد از آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. استفاده از فیلترشکن؛
 2. نقض قوانین توییتر؛
 3. اشتباه توییتر؛
 4. عبور از محدودیت‌های عددی توییتر.

۱) استفاده از فیلترشکن

فرض کنید کسی به شما زنگ می‌زند و می‌گوید الان تهران است، دو دقیقۀ دیگر با او تماس می‌گیرید و می‌پرسید کجایی؟ جواب می‌دهد شیراز، دوباره چند دقیقه بعد در طی تماسی با او متوجه می‌شوید در خراسان حضور دارد. شما باشید به چنین فردی اعتماد می‌کنید؟

رفتار ما زمانی که می‌خواهیم از فیلترشکن استفاده کنیم همین‌گونه است، یک بار از قلب اروپا وارد توییتر می‌شویم، یک بار دیگر از بلوک شرق و بار دیگر به جناب توییتر می‌گوییم: «صدای ما را می‌شنوید از کالیفرنیا، آمریکا!»، همین تغییر سرور‌ها و آی‌پیِ (IP) وی‌پی‌ان‌ها (vpn) باعث حساسیت توییتر به اکانت ما می‌شود.

نوشدارو قبل از مرگ سهراب؛ استفاده از آی‌پی ثابت

استفاده از وی‌پی‌ان‌هایی که آی‌پی ثابت را ارائه می‌کنند، می‌تواند تا حدی زیادی از لیمیت‌شدن اکانت توییترتان جلوگیری کند. برنامۀ گذر از تحریم windscribe، سرورهایی با آی‌پی ثابت را به شما ارائه می‌دهد، شما می‌توانید ماهانه تا ۱۰ گیگابایت به رایگان از آن استفاده کنید.

۲) نقض قوانین توییتر

اگر به قوانین توییتر عمل نکنید یا از خط قرمز‌هایش عبور کنید، با جریمه‌هایی روبه‌رو می‌شوید، از لیمیت‌شدن حسابتان گرفته تا قفل‌شدن آن. در ادامه به بعضی از این قوانین و خط قرمز‌ها اشاره می‌کنم:

 • رفتار اسپم‌گونه و استفاده از فحش و دشنام
  اگر توییت شما توسط دیگران به این دلایل ریپورت شود، توییتر پس از بررسی توییت و بررسی سابقۀ شما در تکرار این رفتار، دو جریمه را برای شما درنظر می‌گیرد:

  1. تعلیق موقت حساب توییترتان؛
  2. تعلیق دائم حساب توییترتان.
 • جریمه توسط پلیس فتای توییتر
  حتی اگر توییت شما ریپورت نشود، خود توییتر سیستمی را فراهم کرده که این نوع توییت‌ها را شناسایی می‌کند. در صورت شناسایی توسط پلیس فتای توییتر، جریمه‌های مختلفی برای شما در نظر گرفته می‌شود. این جریمه می‌تواند محدودکردن قابلیت‌های حساب شما باشد، مثل نمایش توییت‌های شما فقط به فالوئرهایتان؛ در این حالت توییت شما در تایم‌لاین دیگران نمایش داده نمی‌شود.
  درضمن، در فالوکردن افراد هم دقت کنید، اگر تعداد زیادی از حساب‌هایی را که این رفتارها از آن‌ها سر می‌زند دنبال کنید، احتمال جریمه‌شدن شما هم وجود دارد!
 • شمشیر و سپر توییتر برای کاربران
  توییتر ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار داده تا با آن، آنچه را می‌خواهند ببینند یا نبینند، کنترل کنند.

  • Block: بلاک‌کردن یا مسدودکردن افراد قابلیتی است که توییتر در اختیار کاربرانش گذاشته تا محتوای کسانی را که بلاک می‌کنند، نبینند و همین‌طور افراد بلاک‌شده نمی‌توانند توییت‌های آن‌ها را ببینند.
  • Mute: این امکان را به افراد می‌دهد تا بدون اطلاع دیگران از بی‌صداشدن، از محتوایی که نمی‌خواهند ببینند جلوگیری کنند. علاوه ‌بر افراد و حساب‌ها، این قابلیت می‌تواند مانع از ورود توییت‌هایی با یک کلمۀ ‌کلیدی یا هشتگ خاص در تایم‌لاین شما شود.
  • Notification filters: فیلترکردن نوتیفیکیشن یکی دیگر از ابزارهایی است که این امکان را می‌دهد تا افراد از سمت یک‌سری از اکانت‌های خاص نوتیفیکیشن دریافت نکنند. مانند اکانت‌هایی که عکس پروفایل ندارند، اکانت‌هایی که شماره موبایل یا ایمیل خود را تأیید نکردند و اکانت‌هایی که او آن‌ها را فالو نمی‌کند.
 • آزمون و خطای توییتر
  توییتر به‌طور دائم در حال یک‌سری آزمایش است که ممکن است موجب لیمیت‌شدن بعضی اکانت‌ها شود.
 • مسائل حقوقی
  بعضی از محدودیت‌ها به دلیل نقض مسائل حقوقی‌ای است که توییتر به آن پایبند است. این موارد می‌تواند مربوط به محدودیت‌های حقوقی‌ای باشد که یک کشور خاص برای توییت‌هایی که در آن کشور زده می‌شود در نظر گرفته است.

۳) اشتباه توییتر!

در بعضی مواقع ممکن است به دلیل مسائل فنی توییت افراد نمایش داده نشود که همین مورد باعث می‌شود افراد فکر کنند لیمیت شده‌اند. علاوه ‌بر این، ممکن است حجم بالای پاسخ به یک توییت موجب شود تا جناب توییتر هنگ بکند و این منشن‌ها (کامنت‌ها) را نمایش ندهد! علاوه ‌بر این اشتباه، توییتر دست به لیمیتش خیلی خوب است و ممکن است بی‌خود و بی‌جهت باعث لیمیت‌شدن حساب شما شود!

۴) محدودیت‌های عددی

یکی دیگر از محدودیت‌هایی که بعضی کاربران آن را با لیمیت‌شدن اشتباه می‌گیرند، همین مورد است. توییتر به دلایل مختلف محدودیت‌هایی را در نظر گرفته که اگر موافق باشید، زودتر برویم ببینیم این آشپز چه آشی برای ما پخته:

 • پیام در دایرکت: شما روزانه می‌توانید در دایرکت تا سقف ۱۰۰۰ پیام برای دیگران بفرستید.
 • توییت: روزانه تا سقف ۲۴۰۰ توییت می‌توانید ارسال کنید. این محدودیت به فواصل نیم‌ساعته تقسیم می‌شود؛ یعنی می‌توان گفت در هر نیم‌ساعت تنها مجاز به ارسال ۵۰ توییت هستید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که ریتوییت و کوت (ریتوییت با کامنت) هم جزء این آمار محاسبه می‌شوند.
 • تغییر ایمیل اکانت: چهار بار در ساعت.
 • فالوکردن: حساب‌های معمولی روزانه تا ۴۰۰ اکانت و حساب‌های دارای تیک آبی تا ۱۰۰۰ اکانت را می‌توانند فالو کنند.

درکل هر اکانت مجاز به فالوکردن ۵۰۰۰ اکانت است و از این تعداد به بعد باید مقداری صبر کنید تا بتوانید حساب‌های دیگر را فالو کنید. این تعدادِ اضافه برای هر اکانت متفاوت است و به‌صورت خودکار براساس یک‌سری پارامترها توسط توییتر محاسبه می‌شود.

دقت داشته باشید که رفتارهای روبات‌گونه باعث لیمیت‌شدن در توییتر می‌شود. پس بهتر است از این‌گونه رفتارها اجتناب کنید و همیشه از رسیدن به این محدودیت‌ها جلوگیری کنید تا احتمال لیمیت‌شدن را کاهش دهید. اگر به یکی از این محدودیت‌ها رسیدید، نگران نباشید. تنها کاری که باید انجام دهید صبر است. صبر کنید تا بازه زمانی محدودیت شما تمام شود.

راه‌های برطرف‌کردن لیمیت شدن در توییتر

۱) تأیید حساب ایمیل

یکی دیگر از راه‌های برطرف‌کردن لیمیت‌شدن در توییتر، تأیید حساب ایمیل است. سعی کنید ایمیلی را وارد کنید که معتبر باشد، استفاده از جی‌میل یا ایمیل یاهو گزینه‌های مناسبی هستند.

 • به قسمت Your Account بروید.
 • روی Account information کلیک کنید، پسوردتان را وارد کنید.
 • تب Email را انتخاب کنید و ایمیل خود را وارد کنید.
 • اگر از قبل ایمیل خود را وارد کرده‌اید اما آن را تأیید نکرده‌اید، روی Resend confirmation email کلیک کنید.
 • به ایمیل خود بروید، ایمیلی که از سمت توییتر آمده را باز کنید.
 • روی دکمه Confirm now کلیک کنید.

۲) تأییدکردن شماره موبایل

از مهم‌ترین راه‌حل‌های برطرف‌کردن لیمیت‌شدن در توییتر که خود توییتر به آن اشاره کرده‌ است، تأیید شماره موبایل است. دقت داشته باشید برای تأیید شماره موبایل حتماً نیاز است تا کشور حساب توییترتان را به ایران تغییر دهید. برای این کار می‌توانید این مراحل را بروید.

 • به قسمت Your Account بروید.
 • روی Account information کلیک کنید.
 • پسوردتان را وارد کنید و قسمت Country را انتخاب کنید.
 • کشور Iran را از تب کشویی انتخاب کنید.
 • روی Agree and continue کلیک کنید
 • حال دوباره به قسمت Your Account بروید و در قسمت Phone شماره موبایل خود را وارد کنید و منتظر کد تأیید از طرف توییتر باشید و آن را وارد کنید.

بهتر است این مراحل را قبل از اینکه لیمیت‌شدن در توییتر برایتان اتفاق بیفتد، انجام دهید.

۳) تغییر پسورد

عوض‌کردن پسورد یکی دیگر از کارهایی است که شما را در رفع لیمیت حسابتان کمک می‌کند.

۴) حذف توییت

حذف توییتی که موجب نقض قوانین توییتر شده.

۵) عمل به پیام توییتر

اگر لیمیت‌شدن در توییتر برای اکانتتان اتفاق بیفتد، به احتمال زیاد پیامی را با این عنوان که توییتر بعضی از ویژگی‌های اکانت شما را به‌طور موقت محدود کرده دریافت می‌کنید.

 • دنبال پیام توییتر با این عنوان بگردید: We’ve temporarily limited some of your account features
 • روی گزینه Start بزنید.
 • به دستورالعمل‌‌های پیام عمل کنید.

۶) از اشتباه‌درآوردن توییتر

گاهی پیش آمده که توییتر اکانت‌هایی را به‌اشتباه مسدود کرده است. توییتر در سال ۲۰۲۰ در توییتی اعتراف کرده که تعداد زیادی از حساب‌ها را به‌اشتباه مسدود یا محدود کرده است.

اگر احساس می‌کنید که لیمیت‌شدن در توییتر به‌اشتباه برای شما اتفاق افتاده است، می‌توانید با پرکردن فرم از طریق این لینک، توییتر را از اشتباه دربیاورید! با کلیک‌کردن روی این لینک می‌توانید بفهمید که لیمیت شده‌اید یا خیر. اگر با این پیام پایین روبه‌رو شدید، خدا را شکر کنید که خطر لیمیت‌شدن در توییتر فعلاً شما را تهدید نمی‌کند.

You are currently logged in to an account that is neither suspended nor locked. Please log out and log in to your suspended or locked account in order to submit this request.

۷) پاک‌کردن تمام سشن‌ها

سشن‌ها دستگاه‌هایی هستند که با آن‌ها به حساب توییترتان وارد شده‌اید و هنوز هم به قولی Logged in هستند. ما در ایران با توجه به اینکه از وی‌پی‌ان‌ استفاده می‌کنیم ممکن است تعداد سشن بالایی داشته باشیم، برای پاک‌کردن این سشن‌ها فقط کافی ‌است این مسیر را بروید:

 • ابتدا به قسمت More بروید.
 • بعد روی گزینۀ Setting and Privacy کلیک کنید.
 • بعد وارد قسمت Security and account access بشوید.
 • روی گزینۀ Apps and sessions کلیک کنید.
 • بعد وارد قسمت Sessions شوید.
 • وقتی به صفحۀ‌ سشن‌ها رسیدید کافی‌ است روی گزینۀ Log out of all other sessions کلیک کنید تا از دستگاه‌های دیگر خارج شوید.

۸) لغو دسترسی برنامه‌هایی که به حسابتان دسترسی دارند

درمجموع سعی کنید یا به اپ‌های دیگر اجازۀ دسترسی به حساب توییترتان را ندهید یا به اپ‌هایی این مجوز را بدهید که معتبر باشند. برای لغو مجوز دسترسی یک اپ می‌توانید مسیر زیر را بروید یا روی اینجا کلیک کنید:

 • ابتدا به قسمت More بروید.
 • بعد روی گزینۀ Setting and Privacy کلیک کنید.
 • بعد وارد قسمت Security and account access بشوید.
 • روی گزینۀ Apps and sessions کلیک کنید.
 • بعد وارد قسمت Connected apps شوید.
 • وقتی به این آدرس رفتید، اپ موردنظر را انتخاب کنید و روی گزینۀ Revoke app permissions کلیک کنید تا مجوز دسترسی آن اپ به حساب توییتر شما لغو شود.

موارد یک تا شش، شش راه برطرف‌کردن لیمیت‌شدن بود که توسط توییتر پیشنهاد شده است، اما موارد هفت و هشت توسط کاربران پیشنهاد شده که انجام‌دادن آن‌ها هم خالی از لطف نیست.

لب کلام

سعی کنید در توییتر یا هر پلتفرم دیگری رفتار روبات‌گونه نداشته باشید، حساب ایمیل و شماره موبایلتان را تأیید کنید و از ارسال مطالبی که قوانین توییتر را نقض می‌کند خودداری کنید. به یاد داشته باشید که اگر کارهایی را که باعث لیمیت‌شدن در توییتر می‌شود تکرار کنید، ممکن است به‌طور دائم حساب شما بسته شود.

امیدوارم این مقاله توانسته باشد کمکی به شما کرده باشد. راستی برای اطلاع از جدیدترین مقاله‌های سایت می‌توانید ایمیل خودتان را در باکس خبرنامه وارد کنید.

۳.۸/۵ | (۱۳ امتیاز) به این مطلب امتیاز بده!
شاید برات جالب باشه:
16 نظرات
 1. Mms می گوید

  ۴۰۰ تا
  من ۴۰ تا فالو کنم لیمیت میشم

 2. اصغر می گوید

  من لیمیت شدم
  از اکانتم لوگ اوت کردم پسورد رو عوض کردم ولی درست نشد…
  نمیدونم دیگه باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   اصغر عزیز مشکل برطرف نشده؟ چون معمولا بعد از گذشت ۴۸ ساعت دوباره امتحان کنین مشکل برطرف میشه.

 3. شمیم شکوری می گوید

  درود وقت به خیر من نمیدونم چه مشکلی پیش اومده لیمیت شدم یا نه ولی حتی به کسایی که قبلا دایرکت داده بودم هم نمیتونم پیام بفرستم پنجره پیام دادن اصلا برام به نمایش گذاشته نمیشه

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   شمیم عزیز شاید بلاکتون کردن که تو صفحۀ دایرکت نمی‌تونین پیام بفرستین. این رو بررسی کردین؟

 4. فاطمه می گوید

  سلام میشه به من کمک کنید
  توییتر شمارم رو درست داره ولی واسم کد رو نمیفرسته مشکل از کجاست ؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   فاطمۀ عزیز بعضی اوقات به خاطر شلوغ بودن خط‌ها این مشکل پیش میاد و بعد از ۴۸ ساعت تلاش کنین مشکل برطرف شده معمولا. باز اگه مشکلی بود بهمون اطلاع بدین.

 5. ناشناس اول می گوید

  سلام من همه راه هایی که گفته شده رو رفتم ولی همچنان نمیتونم توییت کنم یا منشن بدم ، دایرکت هیچ کس هم برام باز نیس کلا اکشنی به جز فیو نمیتونم انجام بدم .میشه راهنمایی بفرمایین؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   احتمالا به‌خاطر فالونکردن باشه. شما کسی رو هم فالو کردین و باز مشکلتون برطرف نشده؟

 6. علیرضا می گوید

  من همه کار هایی که گفتید رو کردم به جز تایید ایمیل قبول نمیکنه میزنه قبلا ازش استفاده شده .بعد اینکه میخواستم بپرسم اون پیامی که گفتید توییتر میده که باید دستورالعمل هاش رو اجرا کنیم کجا میاد؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   در اینجا می‌تونید بهش دسترسی داشته باشید علیرضا جان:
   https://help.twitter.com/en/managing-your-account/locked-and-limited-accounts

 7. شاپرک می گوید

  سلام. توییتر من رفرش نمیشه و نوتیف توییت ها برام میاد ولی وارد میشم چیزی نشون نمیده

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   اگه شماره موبایل یا آدرس ایمیلتون رو تایید کنین مشکل برطرف می‌شه.

 8. علی می گوید

  سلام خسته نباشید منفقط میتونم فیو بزنم نه توییت میتونم بزارم نه منشن نه کن و ریت دایرکت هم نمیتونم برم فالو هم نمیتونم بزنم افرادی هم فالو دارم راه های بالا هم رفتم افاقه نکرد باید چیکار کنم؟

  1. تیم محتوایی صباویژن می گوید

   علی جان سلام وقتت بخیر
   اگه شماره موبایل و ایمیلتون رو تایید کنین مشکلتون برطرف میشه.

 9. شاپرک می گوید

  مشکل اینه با وایفای خودم باز نمیشه ولی جای دیگه با وایفای یکی دیگه باز میشه😐

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.