معنی ۳> در اینستاگرام چیست؟

معنی علامت 3> در اینستا

از دهۀ ۲۰۱۰، استفاده از ایموجی‌ها یا شکلک‌ها در شبکه‌های اجتماعی به‌قدری گسترده شده ‌است که تقریباً به جزئی جدایی‌ناپذیر در پیام‌های متنی تبدیل شده‌اند. اوایل به ‌دلیل اینکه هنوز ایموجی‌های پیشرفته‌تر و جدیدتر وجود نداشتند، ایموجی‌ها شامل علامت‌هایی بودند که با کنار‌هم‌قراردادن علائم مختلف به‌ وجود می‌آمدند؛ اما حالا با تنوع بسیار بالایی از ایموجی‌ها روبه‌رو هستیم که هریک بیانگر احساسات و حالات مختلفی هستند.

علامت‌ها هم مانند ایموجی‌ها راهی برای نشان‌دادن احساسات در ارتباطات مبتنی بر متن هستند. آن‌ها متشکل از گروه کوچکی از نمادها هستند که برای نشان‌دادن احساسات مختلف مانند شادی، غم، عصبانیت و… با استفاده از حروف، اعداد و نمادهایی که معمولاً در یک صفحه‌کلید استاندارد سیستم‌های هوشمند وجود دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب از وی‌پدیا به بررسی مفهوم یکی از معروف‌ترین این علامت‌ها در اینستاگرام می‌پردازم.

۳> چه مفهومی دارد؟

هنوز هم بسیاری از افراد برای یادآوری روزهای اولیۀ استفاده از اینترنت یا به دلیل علاقه‌مندی به علامت‌های قدیمی، عمداً از آن‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این علامت‌های قدیمی، ۳> است.

علامت ۳> یک نمایش تایپی از یک قلب است که برای بیان عشق و احساسات گرم مشابه در فضای آنلاین استفاده می‌شود و اغلب فرهنگ اولیۀ اینترنت را تداعی می‌کند. برای درک بهتر تأثیر ایموجی‌ها، پیشنهاد می‌کنم مطلب اهمیت ایموجی در شبکه‌های اجتماعی را بخوانید.

آیا می‌دانید؟


طراحی کمپین‌های ۳۶۰ درجۀ آنلاین، یکی از خدمات تخصصی آژانس تبلیغاتی صباویژن است.

کاربرد ۳> در شبکه‌های اجتماعی

شکلک ۳> به‌معنای عشق یا دوست‌داشتن است که از دو علامت < و ۳ تشکیل می‌شود و این دو در کنار هم تصویر یک قلب را تشکیل می‌دهند. از این علامت به‌‌جای عبارت «دوست‌داشتن» یا «عاشق‌بودن» می‌توان استفاده کرد؛ برای مثال:

  • من ۳> شکلات هستم.
  • من تو را ۳> دارم.

اگر میخواهید ۱۳ راه‌ کسب درآمد از اینترنت که توسط افراد بسیاری انجام شده‌اند و نتیجه‌بخش بوده‌اند را بدانید؛ مطالعه مقاله ۱۳ راه‌ کسب درآمد از اینترنت نتیجه‌بخش + راهنما شروع را ازدست ندهید.

حتی می‌توان از این علامت‌ها به‌عنوان ایموجی‌های قلب موجود در کیبورد استفاده کرد. استفاده از این شکلک، حال‌وهوایی متفاوت و دلنشین به پیام‌های شما می‌بخشد. شکلک ۳> الهام‌بخش بسیاری از نمادهای دیگر مرتبط با عشق است؛ مثلاً:

  • ۳۳۳>: به‌جای استفاده از یک ۳>، از ۳ تا ۳> استفاده می‌شود و به‌معنای دوست‌داشتن خیلی زیاد است.
  • ۴>: این علامت هم به‌معنای دوست‌داشتن زیاد و درواقع بیشتر از ۳> است.
  • ۲>: به‌معنای دوست‌داشتن کمتر از عشق و درواقع کمتر از ۳> است.
  • ۳/>: نماد یک قلب شکسته است.

شما از چه علامت قدیمی دیگری به‌جای ایموجی‌های امروزی در پیام‌های خود استفاده می‌کنید؟ برای ما در کامنت بنویسید.

اگر قصد دارید در تولید محتوایی مثل تیزر تبلیغاتی از رقبایتان جلو بیفتید؛ مطلب آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای تنها در ۱۴ گام از دست ندهید.

۴.۴/۵ | (۲۶ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
1 نظر
  1. milad goudarzi می گوید

    ۳>

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.