معنی Send در اینستاگرام چیست؟

واژۀ «سِند» که برخی به‌اشتباه به آن «سِنت» هم می‌گویند، معادل واژۀ انگلیسی Send به‌معنای «ارسال» است. تقریباً برای تمامی شبکه‌های اجتماعی ازجمله اینستاگرام، قابلیت Send در نظر گرفته شده است و به‌کمک این قابلیت، می‌توان مطلب، تصویر یا ویدئو را برای دیگران ارسال کرد. در این مطلب از وی‌پدیا قصد دارم شما را با این قابلیت در اینستاگرام بیشتر آشنا کنم، پس همراه من باشید.

چگونه می‌توان در اینستاگرام، پُستی را برای کسی ارسال کرد؟

همان‌طور که اشاره شد، شما به کمک قابلیت Send در اینستاگرام، می‌توانید پست‌های موردنظر خود را برای دیگران ارسال کنید. فقط کافی است ۳ مرحلۀ زیر را انجام دهید:

  • روی علامت شبیه به در زیر پست، ضربه بزنید.
  • حالا می‌توانید شخص یا گروه (حداکثر ۳۲ نفر) موردنظر خود را از لیست موجود انتخاب کنید یا برای پیداکردن آن‌ها، روی قسمت Search در بالای صفحه ضربه بزنید و نام فرد موردنظرتان را جست‌وجو کنید.
  • در این مرحله، روی دکمۀ Send ضربه زده و سپس در قسمت پایین، روی دکمۀ Done ضربه بزنید.

دایرکت چیست؟

دایرکت (Direct) که در فضای دیجیتال به‌صورت مخفف‌شده DM هم شناخته می‌شود، معادل واژۀ «مستقیم» در زبان فارسی است. پیام‌های مستقیم، معمولاً در دنیای دیجیتال به‌عنوان دایرکت شناخته می‌شوند. دایرکت،‌ روش‌ ارتباطی خصوصی بین کاربران شبکه‌های اجتماعی است و مشاهدۀ محتوای این پیام‌ها تنها زمانی ممکن است که فرستنده و گیرنده، هردو برای مشاهدۀ پیام‌ها، در فضای دایرکت حضور داشته باشند.

با مراجعه به صفحۀ حساب کاربری هر فرد و ضربه‌زدن روی دکمۀ Message، می‌توانید به او پیام خصوصی ارسال کنید. همچنین، برای مشاهدۀ تمامی پیام‌های ارسالی و دریافتی، باید روی علامت ⌲ در گوشۀ سمت راست صفحۀHome Page ضربه بزنید.

سؤال‌های مرتبط با ارسال پیام در اینستاگرام

اگر به‌تازگی با قابلیت Send در اینستاگرام آشنا شده‌اید، احتمالاً سؤال‌هایی ذهن شما را به خود مشغول کرده است. در ادامه به ۳ نمونه از این سؤال‌های پرتکرار پاسخ خواهیم داد.

۱) چگونه متوجه شوم که افراد پیامم را در اینستاگرام دیده‌اند؟

هنگامی که پیامی را برای فردی ارسال می‌کنید، اینستاگرام در مقابل پیام‌های ارسالی شما بازخوردی فوری نشان می‌دهد. با مراجعه به لیست پیام‌های ارسالی، مشاهده خواهید کرد که زیر هر پیامی که برای فردی ارسال کرده‌اید، عبارتی ظاهر می‌شود؛ عبارتی مانند «Sent 1h ago» یا «Seen 1h ago». زمانی که واژۀ Sent را مشاهده کردید، به‌ این معنی است که طرف مقابل هنوز پیام شما را مشاهده نکرده است و دیدن واژۀ Seen به این معناست که پیام شما را مشاهده کرده است.

۲) آیا می‌توانم پستی را برای کسی که فالوئر من نیست، یا من او را فالو نمی‌کنم، ارسال کنم؟

دایرکت اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که برای شخصی که فالوئر شما نیست، یا شما فالوئر او نیستید، پیام ارسال کنید. با‌این‌حال، اگر فردی فالوئر شما نباشد و شما برای او پیامی ارسال کنید، در ابتدا پیغام «Wants To Send You A Message» برای او ارسال می‌شود.

۳) آیا صاحب پست متوجه می‌شود که پست او را برای شخص دیگری ارسال کرده‌ام؟

خیر؛ مهم نیست که پست را برای چند نفر ارسال می‌کنید، صاحب پست هرگز متوجه نخواهد شد.

اگر برای شما هم سؤالی درخصوص قابلیت Send اینستاگرام به ‌وجود آمده است، با ما به‌ اشتراک بگذارید، پاسخ‌گوی شما خواهیم بود.

۵/۵ | (۱ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.