چگونه از تمپلیت ریلز اینستاگرام استفاده کنیم؟

نحوۀ استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

در آگوست ۲۰۲۰، از‌آنجایی‌که کشورهایی مانند آمریکا، نگرانی‌هایی دربارۀ حفظ حریم شخصی در فضای تیک‌تاک (TikTok) داشتند، به فکر ممنوع‌کردن این اپلیکیشن افتادند. در همان زمان، اینستاگرام ریلز (Reels) را به‌عنوان قابلیتی جدید و مشابه آنچه کاربران در TikTok استفاده می‌کردند، راه‌اندازی کرد. هم‌اکنون ریلز به یکی از محبوب‌ترین قابلیت‌های این شبکۀ اجتماعی تبدیل شده و طبق آمار TechCrunch، ۲۰٪ از کاربران اینستاگرام، از ریلز استفاده می‌کنند.

با توجه به محبوبیت روزافزون این قابلیت، رقابت تنگاتنگی میان کاربران اینستاگرام برای درست‌کردن ریلز جذاب‌تر و باکیفیت‌تر به ‌وجود آمده است. یکی دیگر از قابلیت‌هایی که اینستاگرام در تکمیل استفاده از ریلز ارائه کرد، تمپلیت‌های مختلفی بود که برای ساخت ریلز در اختیار کاربران قرار داد.

برای آشنایی بیشتر با نحوۀ استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام، تا انتهای این مطلب از وی‌پدیا را بخوانید.

تمپلیت ریلز اینستاگرام چیست؟

تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام به شما کمک می‌کنند که ویدئوها و تصاویر دلخواه خود را وارد تمپلیت موردنظر خود کرده و به‌صورت دستی، زمان‌بندی ویدئو را تنظیم کنید. شما همچنین می‌توانید طول ویدئوهای خود را برای همگام‌سازی با یک موزیک خاص تنظیم کنید. این قابلیت باعث می‌شود که فرایند تولید محتوا به کمک ریلز آسان‌تر شود و درواقع نیاز شما را به ویرایش ویدئو توسط اپلیکیشن‌های دیگر، از بین می‌برد.

به‌طور کلی، اینستاگرام ترجیح می‌دهد که کاربران به‌جای خروجی‌گرفتن ویدئوها از اپلیکیشن‌های دیگر مانند TikTok یا InShot، از ریلز استفاده کنند.

شما می‌توانید با کمک تمپلیت، نسخۀ ریلز خود را ایجاد کنید. تمپلیت‌ها به شما این امکان را می‌دهند که از همان موسیقی و زمان‌بندی مشابه ریلز اصلی استفاده کنید و عکس‌ها یا ویدئوهای خود را جایگزین کنید. توجه داشته باشید که تمپلیت‌ها فقط برای ریلز‌هایی قابل استفاده هستند که موسیقی داشته باشند و حداقل شامل ۳ ویدئو باشند.

۲ روش استفاده از تمپلیت‌های ریلز اینستاگرام

برای استفاده از این قابلیت اینستاگرام، از ۲ روش می‌توان استفاده کرد.

روش اول

در روش اول، برای سیستم‌عامل‌های اندروید و آیفون مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در سمت راست پایین ریلزی که می‌خواهید به‌عنوان تمپلیت از آن استفاده کنید، روی More Options ضربه بزنید.
  2. روی Use as Template ضربه بزنید.
  3. روی Add Media در پایین ضربه بزنید و عکس‌ها یا ویدئوها را به ترتیبی که می‌خواهید در ریلز شما نمایش داده شوند، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید روی هر ویدئو ضربه زده و سپس روی Replace Media ضربه بزنید تا عکس یا ویدئویی را که می‌خواهید جایگزین کنید، انتخاب کنید.
  4. برای پیش‌نمایش و اشتراک‌گذاری ریلز‌، روی Next، در سمت راست پایین ضربه بزنید.

در برخی از حساب‌های کاربری ممکن است در قسمت بالا، سمت چپ ریلزهایی که در ساخت آن‌ها از تمپلیت‌های اینستاگرام استفاده شده است، عبارت Use Template ظاهر شود.

روش دوم

  1. روی آیکون ریلز در صفحۀ کاربری اینستاگرام خود ضربه بزنید.
  2. روی آیکون دوربین در بالا سمت راست ضربه بزنید.
  3. سپس روی برگۀ Templates بروید و از بین تمپلیت‌های نمایش‌داده‌شده، تمپلیت موردنظر خود را انتخاب کنید.
  4. در مرحلۀ بعد، روی Use Template ضربه بزنید؛ حالا می‌توانید تصاویر و ویدئوهای دلخواه خود را اضافه کنید.

در نظر داشته باشید که هریک از قابلیت‌هایی که در بالا گفته شد، ممکن است برای تمامی حساب‌های کاربری هنوز فعال نشده باشد. ابتدا مطمئن شوید اینستاگرام شما آپدیت است و اگر با وجود آپدیت‌بودن، همچنان این قابلیت‌ها برای شما فعال نبود، صبور باشید و منتظر موجودشدن آن‌ها در صفحۀ اینستاگرام خود باشید.

آیا می‌توان از اپلیکیشن‌های دیگری برای ساخت تمپلیت ریلز اینستاگرام استفاده کرد؟

به‌طور کلی پاسخ به این سؤال بله است و می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند InShot، Canva و… استفاده کنید؛ اما با امکاناتی که اینستاگرام در تمپلیت‌های خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد، نیاز افراد را به استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر از بین برده است.

درضمن، توجه داشته باشید که تمپلیت‌های ریلز فقط برای ریلزهایی با چند ویدئو که با هم در اینستاگرام ویرایش شده‌اند، قابل استفاده هستند. اگر یک ویدئو به‌طور کامل در خارج از برنامه ویرایش شده باشد، اینستاگرام نمی‌تواند مقاطع زمانی متفاوت برای هر ویدئو را شناسایی کند.

بهتر است برای ساخت استوری‌ اینستاگرام خود، از اپلیکیشن‌های مخصوص استفاده کنید. اگر با این اپلیکیشن‌ها آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنم مطلب ۵ اپلیکیشن ساده برای ساخت استوری‌های جذاب در اینستاگرام را بخوانید.

این مطلب به درخواست زهرا صادقی تولید و و در وی‌پدیا منتشر شده است. شما هم با مراجعه به صفحۀ مطلب درخواستی می‌توانید محتوای درخواستی‌تان را ثبت کنید تا به غنی‌ترشدن محتوای فضای وب فارسی کمک کرده باشید.
۵/۵ | (۵ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.