چائو (Ciao) در اینستاگرام یعنی چی؟

اگر شما هم سریال اسپانیایی خانۀ کاغذی (La casa de papel) را دیده باشید، به احتمال زیاد کلمۀ چائو (Ciao) به گوشتان خورده است؛ زیرا این کلمه در یکی از آهنگ‌های معروف این سریال یعنی «خداحافظ ای زیبا» (Bella ciao) زیاد گفته می‌شد.

اما آیا می‌دانید Ciao دقیقاً به چه معناست؟ در این مطلب قصد داریم معنی این کلمه را به شما بگوییم؛ چون یکی از کلماتی است که خیلی زیاد در شبکه‌های اجتماعی، خصوصاً اینستاگرام، استفاده می‌شود.

Ciao دقیقاً به چه معناست؟

Ciao درواقع کلمه‌ای ایتالیایی است که هم به‌معنای سلام و هم به‌معنای خداحافظ است. این کلمه در موقعیت‌های غیررسمی و بین افراد صمیمی استفاده می‌شود؛ مثلاً وقتی شما با کسی دوست باشید و بخواهید با او سلام‌علیک یا خداحافظی کنید، می‌گویید: «Ciao».

Ciao کجاها استفاده می‌شود؟

کاربرد Ciao در محتوایی که قرار است در اینستاگرام منتشر بشود مثل همان حالت گفتار است. مثلاً:

  • وقتی تازه وارد یک چت دوستانه شده‌اید و می‌خواهید به بقیه سلام کنید.
  • وقتی می‌خواهید از یک چت دوستانه خارج بشوید یا بحث را ترک کنید.
  • وقتی می‌خواهید گفت‌وگو را ترک کنید و بگویید «فعلاً تا بعد!»
  • وقتی موقعیتی پیش آمده که شما به‌اصطلاح حال طرف مقابلتان را گرفته‌اید و می‌خواهید محل حادثه (بحث) را ترک کنید؛ این‌جور وقت‌ها به حالت کنایه به مخاطب خود می‌گویید: «Ciao».
  • یک معنی از Ciao، شبیه فرم کلمۀ ایتالیایی‌اش نوشته می‌شود، ولی معنی متفاوتی می‌دهد: وقتی که می‌خواهند به‌صورت مخفف بگویند «Check it all out» یعنی «همه‌اش رو یه نگاهی بنداز»، می‌نویسند: «Ciao».

یک نکته

اگر قرار است با یک ایتالیایی در شبکه‌های اجتماعی صحبت یا چت کنید، در‌صورتی‌که با او صمیمی نیستید از کلمۀ Ciao استفاده نکنید. برای سلام بهتر است بگویید «بُنجورنو» (Buongiorno) یا «بُناسِرا» (Buona sera) به‌معنی «روز خوش» و «عصر خوش». برای خداحافظی هم می‌توانید بگویید «اَرریوِدِرچی» (Arrivederci) یا «اَرریوِدِرلا» (Arrivederla).

منابع

۵/۵ | (۳ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:
1 نظر
  1. سمیه می گوید

    چه بامزه :)) خیلی خوب بود سحر جان. خدا قوت

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.