تازه‌کارهای بی‌تجربه چطور می‌توانند شغلی در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ پیدا کنند؟

بایدها و نبایدهای شروع موفقیت‌آمیز به عنوان یک دیجیتال مارکتر

ما در قلب عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم و بازاریابی دیجیتال به بازوی اصلی کسب‌وکارها تبدیل شده ‌است. در این تکامل سریع دنیای دیجیتال، ۹۵درصد استارتاپ‌ها، کسب‌وکارهای دیجیتالی خود را آغاز کرده‌اند و بیشتر کسب‌وکارهای سنتی هم به‌نوعی پا در مسیر دیجیتالیزه‌شدن گذاشته‌اند.

این تحول دیجیتال، فرصت‌های شغلی جدیدی را ایجاد کرده است که دیجیتال مارکتینگ یکی از آن‌هاست. در دنیای حاضر، فراوانی فرصت‌های شغلی در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ، بیش از هر زمان دیگری است؛ اما آیا این مسئله تضمین می‌کند که تازه‌کارها هم می‌توانند به شغل رؤیایی خود در دیجیتال مارکتینگ دست پیدا کنند؟

همۀ ما از جایی شروع کنیم؛ یعنی نقطه‌ای که دانش و آموزش در آن یک ضرورت است. اگر نشان دهید که اصول دیجیتال مارکتینگ را به‌خوبی درک کرده‌اید و از روندهای بازار مربوطه آگاهی دارید، فرصت بسیاری خوبی را جهت موفقیت در بازاریابی دیجیتال، برای خود فراهم کرده‌اید. زمانی که تخصص بالایی در یکی از مهارت‌های بازاریابی دیجیتال پیدا کردید، بدون شک می‌توانید به شغل رؤیایی خود در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ دست پیدا کنید.

نقشۀ راه دستیابی به شغل رؤیایی خود در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای ایفای نقشی که باعث می‌شود به حرفه‌ای تخصصی درزمینۀ دیجیتال مارکتینگ دست پیدا کنید، باید اقداماتی را برای به‌نمایشگذاشتن مهارت‌ها، مورد‌اعتماد‌بودن، تطبیق‌پذیری، اشتیاق و تخصصتان انجام دهید. علاوه‌بر‌این، کسب‌وکارهایی هم وجود دارند که به‌ دنبال افراد تازه‌کار بااستعدادی هستند که بتوانند حین کار آموزش ببینند، رشد کنند و مهارت‌های خود را ارتقا بخشند.

برای آنکه بتوانید توجه کارفرمای احتمالی را به خود جلب کنید، یک‌سری بایدها و نبایدها وجود دارد که بر موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن درخواستتان تأثیر می‌گذارند.

بایدها

  • فعال باشید و برای تمامی مشاغل بازاریابی دیجیتال که به مهارت‌هایی ابتدایی در این زمینه احتیاج دارند و فکر می‌کنید ارزشمند هستند و به رشد و توسعه‌تان کمک می‌کنند، درخواست همکاری بفرستید، حتی اگر به‌ نظر می‌رسد برای آن کار، چندان مناسب نیستید.
  • فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی، به‌خصوص لینکدین آغاز کنید و رزومۀ خود را برای سایت‌ها یا مؤسسه‌های کاریابی معتبر ارسال کنید تا در معرض دید کارفرماها قرار بگیرید.
  • در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید، دانش خود در حوزۀ خاصی از صنعت را به ‌اشتراک بگذارید، با افرادی که می‌توانند بر حرفه‌تان اثرگذار باشند گفت‌وگو کنید، و مهارت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را به ‌نمایش بگذارید.
  • دائماً در حال یادگیری باشید، به‌روز باشید و جدیدترین اخبار صنعت بازاریابی دیجیتال را دنبال کنید و نشریات مربوط به حوزۀ تخصصی‌تان را مطالعه کنید.
  • بلاگ‌نویسی را آغاز کنید و به‌طور منظم مقاله‌های جذاب با موضوعی خاص مانند بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوایی، سئو، تبلیغات و… منتشر کنید تا مهارت‌های بازاریابی و لحن منحصربه‌فرد خودتان را به ‌نمایش بگذارید.
  • پیش از آنکه برای شغلی رزومه ارسال کنید، زمانی را برای تحقیق دربارۀ کارفرما اختصاص دهید و در صورت لزوم، رزومه یا هر روش ارتباطی دیگر را براساس آن تنظیم کنید.

نبایدها

  • نباید دربارۀ مهارت‌ها، تجربه‌ها یا گواهینامه‌های خود اغراق کنید یا دروغ بگویید. اگر برای دریافت کاری دروغ بگویید، نمی‌توانید آن را برای طولانی‌مدت نگه دارید.
  • به امید دریافت شغلی در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ، معرفی‌نامه‌ها و رزومه‌های عمومی ارسال نکنید. در این صورت، درخواست شما به‌طور مستقیم به انتهای خیل درخواست‌ها فرستاده خواهد شد.
  • از دانش خود احساس رضایت داشته باشید و فکر کنید همین سطح از دانشی که دارید، کافی است. دانش و ثبات، دو مورد از بزرگ‌ترین و بهترین نیروهای محرکه برای موفقیت در بازاریابی دیجیتال هستند.
  • اگر احساس می‌کنید نیاز به کمک دارید، نباید از کمک‌گرفتن و مشاوره با افراد متخصص بترسید.

لب کلام

آیا تازه‌کارها هم می‌توانند شغلی در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ پیدا کنند؟ بله می‌توانند، اما باید پیه کار در فضایی به‌شدت رقابتی، همواره در حال تغییر و دائماً چالش‌برانگیز را به تن خود بمالند. هیچ کلید میان‌بری برای موفقیت وجود ندارد! باید ساعت‌ها برای یادگیری درزمینۀ موردنظرتان وقت صرف کنید، مهارت‌هایتان را پرورش دهید و تا زمانی که بتوانید به شغل رؤیایی‌تان دست پیدا کنید، در این امر پافشاری کنید.

نظر شما چیست؟ کسی که در دیجیتال مارکتینگ تازه‌کار است، چطور کار پیدا کند؟

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.