سهم برداشت (Impression Share) چه شاخصی است؟

چگونه Impression Share را افزایش دهیم؟

سهم برداشت یا impression share، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های کلیدی عملکرد برای کسب‌وکارهایی است که از تبلیغات کلیکی در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده می‌کنند. درحقیقت، این شاخص به شما نشان می‌دهد که آیا تبلیغات شما توانسته به اندازۀ کافی تأثیری را که باید، بگذارد؟ برای آنکه با اهمیت impression share بیشتر آشنا شده و نحوۀ بهینه‌سازی آن را برای کسب‌وکار خود یاد بگیرید، به خواندن این محتوا از بلاگ صباویژن ادامه دهید.

درصورتی که فرصت خواندین این مطلب را ندارید؛ پیشنهاد میکنیم این فایل صوتی از بلاگ صباویژن را گوش دهید.

impression share چیست؟

«سهم برداشت» معیاری است که به‌خوبی به یک سؤال پاسخ می‌دهد:

تبلیغات کلیکی شما به نسبت مقداری که می‌توانست به نمایش دربیاید، چقدر توسط بازدیدکنندگان دیده شده است؟ به بیان دیگر، این معیار به دنبال آن است که به شما نشان دهد شما تا چه اندازه توانسته‌اید با تبلیغات کلیکی‌تان مخاطبان را جذب کنید.

درحقیقت، شما زمانی می‌توانید سهم بیشتری از مخاطبان را به‌سمت خود جذب کرده یا impression share بالایی داشته باشید که تبلیغاتتان هدفمندتر بوده و سهم تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

فرمول impression share

همان‌طور که گوگل توضیح می‌دهد، نمایش‌های واجد شرایط با استفاده از عوامل بسیاری ازجمله تنظیمات هدف، وضعیت تأیید و کیفیت، تخمین زده می‌شود؛ بنابراین پس از تعیین حداکثر تعداد نمایش‌ها، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تعداد نمایش‌هایی را که آگهی دریافت می‌کند، بر حداکثر تعداد نمایش‌هایی که Google تشخیص می‌دهد و برای آن واجد شرایط است تقسیم کنید.

برای مثال، فرض کنید یک تبلیغ ایجاد کرده‌ایم و گوگل می‌گوید ۵۰۰۰ نمایش بالقوه در دسترس است. پس از یک ماه نظارت بر عملکرد تبلیغ خود، حدود ۴۰۰۰ نمایش دریافت می‌کنیم. این بدان معناست که نرخ impression share ما ۸۰٪ است (۴۰۰۰ نمایش ثبت‌شده/۵۰۰۰ نمایش دردسترس = ۸۰٪ نرخ impression share).

۶ راهکار برای افزایش impression share

درحقیقت، عدد مشخصی برای نرخ impression share شما وجود ندارد و همیشه جایی برای بهبود پیدا خواهد شد؛

بنابراین با استفاده از راهکارهای زیر می‌توانید مقدار این معیار را افزایش داده و مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

۱) بودجۀ خود را افزایش دهید

گاهی ممکن است قبل از آنکه زمان تبلیغات شما به پایان برسد، بودجه‌تان به‌طور کامل استفاده شده و سهم برداشت شما کاهش بیابد. بنابراین بهترین راه آن است که قبل از هر اقدامی بودجۀ خود را بررسی کرده و در صورت اتمام، آن را شارژ کنید. به این ترتیب، به کمپین خود فرصت بیشتری می‌دهید تا در مناقصه به مقدار بیشتری نمایش داده شود.

۲) لیست کلمات کلیدی خود را اصلاح کنید

برای آنکه بتوانید impression share خود را افزایش دهید، شاید بهتر باشد به کلمات کلیدی هدف خود نگاهی انداخته و هدف‌گیری دقیق‌تری انجام دهید؛ زیرا ممکن است شما کلمات عمومی و جامعی را در نظر گرفته باشید که با کسب‌وکارهای زیادی مطابقت داشته باشند و دستیابی به هدفتان را سخت‌تر کنند.

به بیان دیگر، شما باید کلمات کلیدی‌ای را انتخاب کنید که با کسب‌وکار شما ارتباط بیشتری داشته و مخاطبان هدف شما را به‌‌درستی جذب کنند.

۳) هدف‌گذاری مخاطبان خود را بهبود بخشید

Google چندین فیلتر مانند جمعیت‌شناسی، مکان، علایق و جنسیت برای هدف‌قراردادن ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که تبلیغ شما به مرتبط‌ترین کاربران نشان داده می‌شود. بنابراین، بهبود هدف‌گیری مخاطبان برای جذب مشتریان بالقوه ممکن است تنها کاری باشد که باید انجام دهید.

هدف‌گذاری نامربوط اغلب به نمایش کمتر و کاهش کیفیت تبلیغ شما منجر می‌شود، اما فیلترهای بیش از حد نیز می‌تواند تأثیر تبلیغ شما را کاهش دهد. بنابراین، حد وسط را پیدا کرده و تبلیغات را برای مخاطبان هدف خود بهینه‌سازی کنید.

box

فیلیمو

آشنایی با تبلیغات ویدئویی در فیلیمو

کلیک کنید

۴) هدف‌گذاری خود را دوباره بررسی کنید

گاهی بهتر است هدف‌گذاری خود را دوباره بررسی کرده و منطقۀ محدودتری را به‌عنوان هدف تبلیغات خود انتخاب کنید؛ درحقیقت با یک محاسبۀ آماری ساده نیز متوجه خواهید شد که برای مثال هرچه منطقۀ کوچک‌تری را انتخاب کنید، در مناقصه موفق‌تر خواهید بود.

برای نمونه، ممکن است محصول شما در سراسر ایران قابل ‌استفاده و به سراسر آن قابل ‌ارسال باشد، اما خود شما تمایل داشته باشید عمدۀ سفارشات خود را از شهری خاص دریافت کنید. بنابراین با تعیین آن شهر به‌عنوان موقعیت مکانی هدف خود، می‌توانید بالاترین بازدهی را در هزینۀ تبلیغات به دست بیاورید.

۵) محبوب‌ترین محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید

راه دیگر برای افزایش impression share، اجرای تبلیغات آنلاین برای محصولات یا خدماتی است که امتحان خود را پس داده‌اند و طرف‌داران زیادی دارند. با داشتن همچین محصولی شما حتی می‌توانید نام آن را به‌عنوان کلمه‌ای کلیدی در نسخۀ تبلیغاتی‌تان تعریف کنید.

به بیان دیگر، این کلمات نفوذ بیشتری داشته و می‌توانند شانس جست‌وجوی کسب‌وکار شما را افزایش دهند.

این راهکار نه‌تنها معادله‌ای دوسَربُرد برای شما و جست‌وجوگر است، بلکه ترفندی سریع و آسان برای دستیابی به رتبۀ دلخواه در کمپین‌های بازاریابی اولویت‌دارتان خواهد بود.

۶) کپی‌رایتینگ خود را بازنگری کنید

یکی از دلایل کاهش نرخ impression share شما می‌تواند کپی‌رایتینگتان باشد. درحقیقت، یک متن تبلیغاتی خوب متنی است که از کلمۀ کلیدی هدف در آن استفاده شده و مطابق با الگوریتم‌های گوگل باشد.

گوگل همیشه به دنبال آن است که باکیفیت‌ترین و مرتبط‌ترین تبلیغ را به بازدیدکنندگان نشان دهد؛ بنابراین شما باید با تکمیل کامل اجزای تبلیغات، کیفیت آگهی خود را افزایش دهید.

۷) تبلیغات رقبای خود را آنالیز کنید

در هر صنعتی کسب‌وکارهای مختلفی به تبلیغات مشغول هستند؛ بنابراین با تجزیه‌و‌تحلیل تبلیغات رقبای خود می‌توانید آنچه را برای آن‌ها کار می‌کند پیدا کنید، مقداری الهام بگیرید و تبلیغات خود را برای افزایش سهم خود تنظیم کنید. به بیان دیگر، شما از فرمول اثبات‌شدۀ آن‌ها برای افزایش رتبۀ کیفیت تبلیغات خود استفاده کرده و نرخ impression share را افزایش می‌دهید.

آن‌قدر به آزمایش ادامه دهید تا impression share تبلیغات خود را افزایش دهید

همان‌طور که اشاره کردیم، راه‌های مختلفی برای افزایش سهم برداشت تبلیغات در گوگل وجود دارد؛ با‌این‌حال هیچ‌کدام از این راهکارها تضمینی نیست و بهترین راه برای بهبود این معیار، آزمون و خطای مستمر است. درحقیقت شما باید مشکل را به‌دقت تشخیص داده و سپس راه‌حل‌های مختلف را آزمایش کنید تا مناسب‌ترین راهکار برای تبلیغات خود را بیابید.

منابع

۵/۵ | (۲ امتیاز) امتیازت با موفقیت ثبت شد!
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.