تبلیغات بنری چگونه روی کسب‌وکار شما تاثیر خواهد گذاشت؟

89

تبلیغات بنری راهی برای دستیابی به مشتریان جدید است. در هر نوع کسب و کاری که فعالیت می‌کنید؛ هر روز باید محصولات و خدمات خود را به مشتریان و کاربران جدیدی معرفی کنید. گاهی تاثیری که تبلیغات بر روی رشد کسب و کار شما می‌گذارد؛ زمان‌بر است؛ اما این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه و هر لحظه باید خود و خدمات خود را به دیگران معرفی کنید.

یکی از روش‌هایی که زودترین بازدهی و بیشترین تاثیرگذاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد؛ تبلیغات بنری است. در این مقاله از صباویژن قصد داریم تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد این نوع تبلیغ با شما به اشتراک بگذاریم.

تبلیغات بنری چیست و چه کاربردی دارد؟

در تبلیغ بنری از یک فایل به شکل بنری تبلیغاتی از جنس عکس، فایل متحرک Gif و یا html 5 استفاده میشود که بر روی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و یا بازی‌ها قرار داده می‌شود و کاربران با وارد شدن به این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، تبلیغات شما را مشاهده می‌کنند. با انتخاب درست جامعه هدف و همچنین محل تبلیغات خود، خواهید توانست تا کاربران بسیاری را جذب کنید و با ارائه خدمات و پیشنهادات ویژه، از کاربر درخواست کنید تا از خدمات و محصولات شما استفاده کند.

طبق بررسی‌ها و آنالیز کارشناسان تبلیغات در سراسر دنیا، یک تبلیغات به شکل بنری جذاب می‌تواند بیشترین تاثیرگذاری را بر روی کسب و کار شما داشته باشد. برای شروع تبلیغات خود کافیست؛ یک پیشنهاد جذاب و یک بنر تبلیغاتی جالب داشته باشید. در اینصورت شما نیمی از راه را به درستی پیش رفته‌اید.

تبلیغات بنری چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع تبلیغات بنری که کسب و کارها می‌توانند از آن بهره مند شوند

این نوع تبلیغات، انواع مختلفی دارد و شما با توجه به بودجه و هدف خود می‌توانید هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی انواع تبلیغات از نوع بنری خواهیم پرداخت.

تبلیغات بنری ثابت

در این نوع از تبلیغ شما از یک عکس و یا بنر طراحی شده گرافیکی استفاده خواهید کرد. در banner advertising تبلیغ شما معمولا” در قسمت بالایی سایت و یا در بین محتواها قرار می‌گیرد و این امر ممکن است نرخ کلیک شما را کاهش دهد. اما نگران نباشید! این کاهش نرخ کلیک به شما کمک خواهد کرد تا مشتریان هدفمندی که قصد دریافت خدمات شما را دارند؛ با شما ارتباط برقرار کنند.

تبلیغات بنری overlays

حتما” برای شما هم پیش آمده که وارد یک سایت شده‌اید و یک بنر تبلیغاتی برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید با زدن علامت ضربدر آن را ببندید. این نوع از تبلیغ به تبلیغات بنری overlays معروف است.

تبلیغات نمایشی Interstitials

هنگامی که شما از تبلیغات نمایشی Interstitials استفاده می‌کنید؛ بنر تبلیغاتی شما قبل از نمایش محتوای سایت تبلیغ دهنده و همچنین هنگامی که از صفحات مختلف آن سایت در حال بازدید است؛ به کاربر نمایش داده می‌شود.

تبلیغات بنری ریتارگتینگ (Retargeting)

در علم بازاریابی این نکته را به یاد داشته باشید که کاربران و مشتریان شما ممکن است دفعه اول از شما خرید نکنند. ممکن است نیاز به پیگیری مجدد داشته باشید و یا با ارائه یک پیشنهاد ویژه، نظر کاربران و مشتریان را برای استفاده از خدمات و محصولات شما جلب کنید. در بازاریابی دیجیتال این پیگیری مجدد می‌تواند به شکل ایمیل مارکتینگ و یا اس ام اس مارکتینگ باشد؛ به شرطی که شما اطلاعاتی از کاربران وارد شده به سایتتان را داشته باشید. در غیر اینصورت شما بوسیله استفاده از ریتارگتینگ مارکتینگ می‌توانید این کار را انجام دهید.

در این روش اطلاعات کوکی مرورگر کاربر با کلیک کردن بر روی تبلیغات شما در پنل ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی ذخیره می‌گردد و اگر مجددا” به سایتی که تبلیغات بنری شما در آن قرار دارد؛ مراجعه کند؛ تبلیغات بنری شما به ایشان نمایش داده می‌شود و این امر شانس موفقیت تبلیغ شما را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

تعرفه تبلیغات بنری به چه صورت محاسبه می‌شود؟

در این نوع تبلیغات، روش‌های پرداخت متفاوتی را می‌توانید انتخاب کنید. با توجه به هدف و بودجه‌ای که برای تبلیغات خود در نظر دارید؛ می‌توانید بهینه ترین روش را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر از تعرفه تبلیغات بنری می‌توانید با کارشناسان صباویژن تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. در ادامه به معرفی انواع روش‌های پرداخت تبلیغات بنری می‌پردازیم.

تعرفه تبلیغات بنری

انواع تبلیغات بنری از نظر روش پرداخت و هزینه

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار و یا تولیدکننده محصول همیشه باید شاخص عملکرد تبلیغات و همچنین ضریب بازگشت سرمایه خود را بررسی کنید. بررسی انواع روش‌های پرداخت و خرید تبلیغات به شما کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید و بیشترین بازدهی را تجربه کنید.

تبلیغات بنری کلیک بر مبنای تعداد کلیک CPC

این نوع تبلیغات بر اساس CPC (Cost per click) یعنی پرداخت به ازای هر کلیک است. بنر تبلیغاتی شما بر روی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و یا حتی بازی‌های موبایلی قرار می‌گیرد و بر اساس تعداد کلیکی که بر روی بنر شما توسط کاربر انجام می‌گیرد؛ از بودجه شما کاسته خواهد شد. در این روش شما می‌توانید محدودیت تعداد کلیک روزانه را مشخص کنید و همچنین بودجه‌ خود را بر اساس تعداد کلیک‌هایی که مد نظر دارید؛ شارژ نمایید.

پرداخت به ازای هر بار بازدید cost Per Impression

در روش CPI به ازای هر بار بازدیدی که از تبلیغات شما شکل می‌گیرد؛ از بودجه تعیین شده شما کسر خواهد شد. در این روش تعداد بازدیدها به عنوان بازدیدهای خاص در نظر گرفته می‌شود؛ به این معنی که اگر ۱۰۰۰ بازدید از تبلیغات شما انجام شود؛ یعنی ۱۰۰۰ کاربر متفاوت بنر تبلیغاتی شما را مشاهده کرده‌اند.

هزینه به ازای هر تبدیل cost per conversion

این روش یکی از پربازده‌ترین روش‌های تبلیغات است. در این روش شما تنها زمانی هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کنید که کاربر پس از کلیک بر روی بنر شما، وارد لندینگ پیج شود و اقدام به عمل دلخواه شما کند. منظور از اقدام به عمل دلخواه ممکن است دانلود فایل و یا پر کردن فرم تماس باشد تا اطلاعات خود را مانند ایمیل و یا شماره تماس در اختیار شما قرار دهد.

پرداخت به ازای ۱۰۰۰ نمایش Cost per Mile

این مورد جز زیردسته تبلیغات و پرداخت به ازای هر بازدید است. به این معنی که شما پرداخت خود را به ازای ۱۰۰۰ بار نمایش به شرکت ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی مانند صباویژن انجام می‌دهید.

قیمت ثابت Fixed Price

در این روش شما قیمتی ثابت را برای نشان دادن بنر تبلیغاتی خود به سایت تبلیغ کننده پرداخت خواهید کرد و بنر شما برای مدت مشخص و معینی به کاربران نمایش داده می‌شود.

اهداف تبلیغات بنری چیست؟

مطمئنا” شما به عنوان مدیر یک مجموعه همیشه در تلاش هستید تا کسب و کار خود را گسترش دهید؛ مشتریان خود را افزایش داده و خدمات خود را به طیف گسترده‌ای از کاربران و مشتریان ارائه کنید. هدف از تبلیغات بنری هم دور از این موارد نیست. در زیر به اهدافی که با اجرای این نوع تبلیغ به آن دست می‌یابید؛ اشاره خواهیم کرد.

اهداف تبلیغات بنری

 • افزایش آگاهی مخاطب نسبت به محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما
 • افزایش فروش و گسترده شدن طیف مشتریان شما
 • برندسازی و آشنایی مخاطب با برند شما به طوریکه در ذهن مخاطب باقی بمانید
 • افزایش ترافیک سایت و در نتیجه بهبود رتبه الکسای سایت شما
 • جمع آوری سرنخ Lead: با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و طراحی لندینگ پیج مناسب، شما خواهید توانست اطلاعات کاربران را ذخیره کنید و در آینده و با ارائه پیشنهادات جذاب، محصولات خود را به این دسته از کاربران ارائه کنید.

نکاتی که در طراحی تبلیغات بنری باید به آن توجه کرد

به یاد داشته باشید طراحی بنر تبلیغاتی خود را به دست افراد با تجربه بسپارید. طراحی بنر تبلیغاتی شرایط خاص خود را دارد که شما با رعایت کردن آن‎ها خواهید توانست نرخ کلیک و همچنین بازدهی تبلیغات خود را به طور چشمگیری افزایش دهید.

جذاب و شفاف بودن پیشنهاد شما

در بنر تبلیغاتی خود، حتما” یک پیشنهاد جذاب ارائه کنید. تجربه نشان داده‌است که کاربران محصولات شما را خریداری نمی‌کنند؛ بلکه پیشنهادات شما را خریداری می‌کنند. از ارائه تخفیف ویژه، محصول رایگان، ضمانت بازگشت وجه و این قبیل پیشنهادات هراس نداشته باشید.

طراحی اقدام به عمل مناسب Call To Action

در طراحی بنر خود یک CTA مناسب در نظر بگیرید. جایگاه قرار گرفتن عبارت اقدام به عمل شما و همچنین متن CTA شما می‌تواند ذهنیت کاربر را نسبت به محصول و خدمات شما تغییر دهد.

Call To Action در تبلیغات بنری

استفاده از عنصرهای تاثیرگذار

تجربه در میان کارشناسان حوزه تبلیغات و دیجیتال مارکترها نشان می‌دهد استفاده از بنرهایی که با مخاطب ارتباط چشمی برقرار می‌کنند؛ بر روی نرخ کلیک تاثیر چشمگیری دارد. اگر محصول و خدمات شما به گونه‌ای است که می‌توانید از عنصر ارتباط چشمی استفاده کنید؛ حتما” این کار را انجام دهید.

با مزایا و معایب تبلیغات بنری آشنا شوید

هرگونه تبلیغاتی که در دنیای دیجیتال و یا بازاریابی سنتی انجام دهید؛ دارای مزایا و معیاب مختص به خود است. قبل از انتخاب و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، با مزایای و معایب آن آشنا شوید تا با ذهنی باز بتوانید کمپین خود را اجرا کنید.

بررسی مزایا

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی بنری، آگاهی مخاطب نسبت به برند شما افزایش پیدا خواهد کرد و در ذهن کاربر باقی خواهید ماند. در این صورت اگر کاربر در بدو ورود به سایت شما از خدمات و محصولات شما استفاده نکند؛ ممکن است در آینده باز هم به سایت شما بازگردد.

تعامل افراد با عکس بیشتر از متن است و همین امر باعث شده‌است که جذابیت این نوع تبلیغ بسیار بالا باشد. اگر طراحی بنر شما جذابیت بصری لازم را داشته باشد؛ جذب مخاطب را به راحتی می‌توانید انجام دهید. پس این نکته که در طراحی بنر خود از گرافیست حرفه‌ای و با تجربه استفاده کنید را از یاد نبرید.

بررسی معایب این نوع تبلیغات

تبلیغات بر مبنای طراحی بنر در ابتدا مخاطبان بیشتری را جذب می‌کردند. اما با توجه به گسترش و شیوع بالای این نوع تبلیغات، کم کم از جذابیت آن‌ها کاسته شد و به مرور میل و رغبت کاربران به کلیک بر روی آن‌ها کاهش پیدا کرد. اما این مورد نباید شما را از هدف خود دور کند. هنوز هم می‌توانید این نوع تبلیغات را با کیفیت مناسب اجرا کنید.

تبلیغات به صورت popups و interstitials گاهی باعث مزاحمت در نظر کاربر می‌گردند. فرض کنید وارد یک سایت شدید و قبل از بارگزاری کامل سایت یک پاپ آپ تبلیغاتی به شما نشان داده می‌شود. این می‌تواند برای شما آزاردهنده باشد. اما با استفاده درست از پاپ آپ‌ها و همچنین interstitials خواهید توانست مخاطب را از این احساس دور کنید و او را به یک مشتری بالقوه تبدیل نمایید.

به دلیل ضعف در طراحی و عدم ارائه یک پیشنهاد وسوسه کننده در بنر تبلیغاتی می‌تواند نرخ کلیک تبلیغات شما را کاهش دهد.

بهترین سایز برای طراحی بنرهای تبلیغاتی کدامند؟

در طراحی بنر سایزهای استانداردی وجود دارد که هر طراحی باید با آن‌ها آشنا باشد. البته ذکر این نکته لازم است که هنگامی که قصد دارید بر روی سایت تبلیغ دهنده، بنر خود را نمایش دهید؛ آن سایت سایزی که باید بنر خود را طراحی کنید را به شما اعلام می‌کند. سایزهای استاندارد بنرهای تبلیغاتی در ادامه آورده شده است.

 • مستطیل عمودی: ۲۴۰ × ۴۰۰ پیکسل
 • Mobile leaderboard: 320 × ۵۰ پیکسل
 • بنر: ۴۶۸ × ۶۰ پیکسل
 • Leaderboard: 728 × ۹۰ پیکسل
 • میدان: ۲۵۰ × ۲۵۰ پیکسل
 • مربع کوچک: ۲۰۰ × ۲۰۰ پیکسل
 • مستطیل بزرگ: ۳۳۶ × ۲۸۰ پیکسل
 • مستطیل درونی: ۳۰۰ × ۲۵۰ پیکسل
 • Skyscraper: 120 × ۶۰۰ پیکسل
 • Wide skyscraper: 160 × ۶۰۰ پیکسل
 • نیم‌صفحه: ۳۰۰ × ۶۰۰ پیکسل
 • Large leaderboard: 90 × ۹۷۰ پیکسل
 • Large mobile banner: 320 × ۱۰۰ پیکسل
 • بیلبورد: ۲۵۰ × ۹۷۰ پیکسل
 • پرتره: ۳۰۰ × ۱۰۵۰ پیکسل

چه سایت‌هایی برای تبلیغات مناسب است؟

برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین گزینه که شما بتوانید کمپین تبلیغاتی خود را اجرا کنید؛ سایت‌های بسیار زیادی وجود دارد. ما به بررسی ۲ مورد از بهترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌ها خواهیم پرداخت که کاربران تعامل بسیار بالایی با آن‌ها برقرار می‌کنند و در نتیجه تبلیغات شما بازدهی بسیاری بالایی را به همراه خواهد داشت.

تبلیغات بنری در آپارات

آپارات با توجه به قرار گرفتن در رتبه اول سایت‌های ایرانی و محبوبیتی که نزد مخاطبان دارد؛ توانسته‌است اعتماد کاربران اینترنت را جلب کند؛ به طوریکه کاربران ارتباطی صمیمانه با این پلتفرم ارزشمند برقرار کرده‌اند. این حس اعتماد و ارتباط میان کاربر و آپارات باعث شده‌است که نرخ کلیک تبلیغات در آپارات به نسبت سایر تبلیغات رشد چشمگیری پیدا کند و در کوتاه مدت باعث موفقیت تبلیغات شما و در نهایت رسیدن به اهداف مورد نظر شما، گردد. با توجه به این مطالب می‌توان نتیجه گرفت؛ تبلیغات بنری در آپارات یکی از بهترین گزینه‌ها برای رشد کسب و کار شما خواهد بود.

تبلیغات بنری در صباویژن

حاضرید تا کمپین تبلیغاتی خود را شروع کنید؟ ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با تمام نکات مربوط به بنرهای تبلیغاتی آشنا کنیم. صباویژن بزرگترین مجموعه تبلیغاتی آنلاین در کشور این امکان را برای شما فراهم کرده‌است تا با قیمتی مناسب و با کیفیتی فوق العاده؛ تبلیغات بنری را در بیش از ۱۰۰۰۰ سایت و اپلیکیشن محبوب نمایش دهید. همین حالا با کارشناسان صباویژن تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

امتیاز می‌دم
مطالب پیشنهادی ما:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.